Lakásszövetkezet


drbjozsef # 2018.03.14. 05:09

Azóta visszaellenőriztétek a vízórásokat, egyesével? Volt aki kamut jelentett, vagy a különbség nem ebből jön?
Bármelyik nem egyedi mérő előtti szakaszon lévő vízszivárgás (esetleg vízlopás) is okozhatja ezt.
Ha jelentős az eltérés, ki kellene deríteni.
De hogy kifizetni a társasháznak kell az biztos (ha nem kamuzott valaki, persze).

juhasz98 # 2018.03.13. 20:27

A lakás vízóráit közösségi oldalon vagy email-ben kellett elküldeni a "megbízottnak", akinek szerintem személyesen lett volna ez a feladata. Jelentős az eltérés.

MajorDomus # 2018.03.13. 19:37

Mért,most hol olvassák le a vízórákat?
Falon keresztűl?

juhasz98 # 2018.03.13. 19:34

Információt szeretnék kérni. Biztos máshol is előfordult, hogy a lakásokban leolvasott vízórák nem egyeztek az főmérő által mutatottal. Természetesen ilyenkor szétdobják a különbséget a lakók között. Van arra lehetőség, hogy a közös lakógyűlésen a lakók megszavazzák, hogy a továbbiakban a leolvasással megbízott a lakásban olvassa le a vízórát, illetve ha nem engedik be akkor ezeken hajtsák be a tartozást?
Volt ilyen esete valakinek és hogyan sikerült megoldani? Előre is köszönöm a használható tippeket!

nonolet # 2018.03.09. 11:37

drbjozsef

Sőt.... mint alább írtam már.

"A közgyűlésen!!!
a nem tag tulajdonost!!!!! (IS)
a lakásával kapcsolatos
fizetési kötelezettségek előírására és teljesítésére vonatkozó tárgyévi költségvetés
és a beszámoló napirendi pont megvitatása során
megilleti a szavazás!!!! joga."

nonolet # 2018.03.09. 11:35

Tudatlan fröcsögés helyett...

Elkéne inkább olvasnod és megértened a lakásszövetkezeti törvényt!

Akkor tudnád pl. hogy:

A közgyűlésen!!!

a nem tag tulajdonost!!!!!

a lakásával kapcsolatos
fizetési kötelezettségek előírására és teljesítésére vonatkozó tárgyévi költségvetés
és a beszámoló napirendi pont megvitatása során megilleti a szavazás!!!! joga.

- -

Szóval nem pofázni kell bután,
hanem elmenni a közgyűlésre... és szavazni.
Pont mint a társasháznál!

HA pedig ennél is több beleszólásra vágysz
AKKOR be kell lépni szövetkezetbe TAG-ként.
(akkor mindenbe!!!! beleszólhatsz,
sőt elnök is lehetsz akár...)

- -

A lakásszövetkezet akkor működik jól,
ha a lakástulajdonosok MIND tagok!!!! benne
és
AKTÍVAN részt vesznek a szövetkezet életében.
Pont mint a társasház esetén is...

De ha a lakás tulajdonos nem tag,
akkor is beleszólhat a közgyűlésen
a zsebét közvetlenül érintő ügyekbe.

Szóval...

  • járj közgyűlésre
  • sőt lépj be TAG-nak!
drbjozsef # 2018.03.09. 11:33

Nem igazán értem a problémát.

Társasházban közgyűlés dönt, a közös képviselő végrehajt.
Lakásszövetkezetben a tagság dönt, az elnök végrehajt.
Ugyanúgy évente legalább egyszer taggyűlést kell összehívni.

Egy különbség van : társasházban automatikusan, a tulajdon megszerzésével a társasház tagja leszel, míg lakásszövetkezetben a tulajdon és a tagi viszony elválik egymástól, aki nem tag, az nem szavazhat a döntéseknél. De semmi extra nem kell a taggá váláshoz, csak egy nyilatkozat, és belépsz.

Tájékoztatás nem a ház jogi formájától függ. Eddig jó társasházban laktatok, most (esetleg) rossz lakásszövetkezetben. Lehetne fordítva is. Ez nem ettől van.

tacsicsi # 2018.03.09. 08:01

Éljen a lakásszövetkezet...csak ne sokáig.

Komolyan, nincs egy szakszervezet, vagy olyan képviselő egyén aki ezt az egész lakásszövetkezeti szarságot valahogy meg tudná szüntetni országos szinten?

MIért nem védik az embereket az elavult, kizsákmányoló szövetkezetekkel szemben?

Miért hagyják, hogy lehúzzák az embereket folyamatosan?

Mi eddig társasházban, közösképviselős lakásban laktunk, ott ha valamit nem szavaztunk meg, akkor az nem volt.
Így pl a közös költség emelés...
Szövetkezetnél miért dönthetnek az emberek pénztárcája terhére?
Januárban emeltek 4-500 forinttal, most megint emeltek márciustól 2500-2600 forinttal lakásonként, mert elvileg tetőfelújítás lesz...ja, hogy hova lesz az a havi 900.000 Ft/ lépcsőház összeg, amit fizet 6 lépcsőház, azt senki nem tudja...mert épkézláb tájékoztatást nem kapunk!

Nesze neked rezsi csökkentés, nesze neked polgár védelem :(

Immaculata # 2018.03.02. 18:11

Ez nem a vezetőségen múlik, hanem a tagokon.

egervarics # 2018.02.28. 21:18

Üdv! A következőre kérek szépen választ megoldást: Az alapszabályban 3 fő igazgatósági tag megléte van előírva. Most szeretnénk javasolni az újonnan megválasztott elnök és helyettese mellé, hogy ne 1 hanem további igazgatósági tagok is kerüljenek nevesítésre (házak arányait figyelembe véve, ez jelenjen meg az alapszabályzatban is. A vezetőség válaszának az volt a lényege, hogy azért nem tudják ezt támogatni, mert döntéskor minden (!) tagnak jelen kell lennie és a 3-nál magasabb létszám esetén nem működőképes az igazgatóság. (elnök 100ezer forintig írhat alá egyénileg).
Köszönöm.

tacsicsi # 2018.02.21. 13:13

Nonolet, kifejezetten a saját tartozásom érdekelne, hogy a saját lakásomra vonatkozóan mennyibe került a
beruházás, mennyi van még hátra...
Az egy dolog hogy a háznak összesen mennyibe került..de akkor mi alapján vonják és meddig tőlem a 80%-ot, ha nem tudják megmondani, hogy mennyibe került?
Mert így jogtalan az egész szerintem, hogy én fizessem a másét is...

Főleg azért szeretném tudni a mi terhünket, mert erről sajnos mi nem tudtunk, mikor megvettük a lakást, mert ugye a tulajdoni lapon ez nem szerepel, mint teher...mert a szerződés a lenti módon kötötték, az eladó pedig elfelejtette ezt közölni velünk.

Az előző fűtési szezon lezárása után semmilyen tájékoztatást nem kaptak a lakók, hogy mennyi az első évben a megtakarítás, mennyi lett befizetve.

nonolet # 2018.02.21. 12:30

Lehet tudni mennyit kell visszafizetni ~15 milliót.

Azt is lehet tudni ki mennyit fizet.
Mindenki a saját megtakarítása 80%-át.

Addig, amíg a ház szintjén a 15 millió leketyeg.

- -

Az, hogy ez az elosztás OKÉ-e?
Az egy másik kérdéskör...

Mivel elvben a tulajdoni hányadok szerint
kéne megfizetni a beruházási költséget.
Egyben vagy részletekben.

Azaz a 15 milliót felkéne osztani a tulajdoni hányadok szerint.
Aztán azt törleszteni lakásonként.

Az, hogy köthető-e ettől eltérő megállapodás is?
Passz...

tacsicsi # 2018.02.21. 12:20

Szövetkezeti fenntartású lakást vásároltam, amiben 2016-ban fűtés korszerűsítést hajtottak végre.

A felújítást végző CÉG, a szövetkezet, és a TÁVHŐ szolgáltató egy hármas szerződést kötött, miszerint az éves elszámolás után, a fogyasztó megtakarításának 80%át a CÉG kapja meg, mivel a kb 15 milliós beruházást ő finanszirozta meg.

Kértem tájèkozatást (egy másik téma miatt), hogy -

  • a lakásunkra vonatkozóan mennyi ez a költség,
  • meddig és mennyit kellene vissza fizetnem,

de pontos összeget nem tudott mondani a szövetkezet képviselője, mivel a házra összevontan határozták meg az összeget, és mivel nem csak a lakásokban végeztek ezzel kapcsolatos munkát, hanem a lèpcsőházban, pincèben is, nem tudják ezt kivonni a nagy összegből. De természetesen ezeknek a költséget is a lakók fizették, nem a szövetkezet...
De azt beismerte, hogy a visszafizetés nem lesz arányos, mivel pl én a nagy lakásra többet fizetek, mint a középső, alsó szinten elhelyezkedők. Nekem a magas számlákból több lesz a megtakarítás, többet fogok befizetni a 80%okból, mint a körbefűtött lakók, azaz részben az ők költsègèt is fogom fizetni az évek folyamán.

Hogy lehet valakinek úgy tartozása, hogy nem tudják megmondani, hogy mennyit is kellene fizetni?

Hogy nem készülhetett lakásonkènt pontos elszámolás? ( Bár a lakók hozzáállását sem értem, hogy mehettek bele ilyenbe)

Milyen elszámoltatási jogorvoslatot lehet kérni, hogy a lakók pontosan megtudják, mennyivel is tartoznak???

Köszönöm a válaszokat

nonolet # 2018.01.31. 08:43

Ezek építésjogi és biztonsági kérdések!

Vannak rájuk szakmai szabályok...
Azokat KELL betartani.
Ami a terveződ feladata!!!!!!
(pl. vizes helyiséget és víz vezetéket nem lehet csak úgy ide-oda átrakni és bárhol elvezetni egy társas házban)

A szövetkezet csak abba szólhat bele, ami a KÖZÖS részeket is érinti.

A magán részben végzett változtatások káros hatásaiért
azonban nyilván te felelsz, ha azzal a közösben okozol kárt.

Szóval, biztosítsd, hogy a változások JOGSZERŰEK legyenek.
Akkor nem lesz gond...

pm75 # 2018.01.31. 08:30

Kérem, csak az válaszoljon, aki ért is a témához és nem filmekből tájékozódik és látott már lakszov szabályzatot, tisztában van vele, mit is jelent a szövetkezeti tulajdon, mire terjed ki.
Köszönöm.

pm75 # 2018.01.31. 08:01

A lakszov elnök aggodalmával egyet tudok érteni, mert a 6cm-es valaszfalakat kivettem és a fürdőszoba és Wc meg lesz fordítva. De ezek szabályszerű, biztonságos megoldások, ezért is vezettem körbe a munkálatok alatt.
Arra jogos igénye van, hogy a vizszerelo csak az ő engedélyével nyúlhat a csovekhez?
Illetve a konyha helyett egy szobába kerül a konyha az etkezovel. Ezért a konyhából atvezetjuk a vizet a mosogatohoz, egy új falat építve, abban elvezetve.
A gáz is át lesz rakva, csupán egy 6cm-es falon kell átvinni és a fal másik oldalán lesz a tűzhely. Azt mondta az elnök, ezt úgy kell, hogy készítek egy tervet, azt ő írásban jóváhagyja és beadom a gázműveknek. De ő csak akkor írja alá, ha rairom, hogy a következő vevő ha vissza akarja állítani az eredeti helyre a gázt, akkor annak közel fél milliós költségét vállalom.
Meg be sem költöztünk, de már nincs is nagyon kedvem hozzá.

nonolet # 2018.01.31. 07:54

A szabályzatot pedig olvasd el!

Már a vétel előtt KELLETT volna...
HA tagja vagy a szövetkezetnek.

HA nem vagy tagja akkor meg csak az SZMSZ/Házirend érint.
Amiket szintén még vétele előtt szokás tanulmányozni...
Legalábbis ésszerűen eljárva.

nonolet # 2018.01.31. 07:51

Vazze nem nézel filmeket se ?!

Azért ezt egy 3.-os is tudja már, ah másból nem a zsarus filmekből, hogy...
A magánlakás szent és sérthetetlen.

Ahhoz a szövetkezeti elnöknek kurvára semmi köze.

pm75 # 2018.01.31. 06:48

És a jog szerint is helyesen gondolkodunk? Bármi is legyen a lakszov szabályzatban, nem vagyok köteles bármikor beengedni?

nonolet # 2018.01.30. 21:49

Magánlakásba és bármikor ?!

Lószart!
Ha kér időpontot és neked megfelel és beengeded majd akkor bemehet.

Magánlakásba még a rendőr se mehet be csakúgy.
Nemhogy egy ilyen senkiházi lakszöv elnök...

Elhajtani a francba, semmi köze semmihez.

pm75 # 2018.01.30. 20:20

Kedves Szakértők!
Vásároltam egy lakást és felújítom.
A lakás szövetkezeti, az elnök pedig a távollétemben a munkásokkal és főnökükkel arrogánsan közölte, hogy azonnal be akar menni megnézni a munkálatokat, mert neki joga van BÁRMIKOR bemenni a lakásomba. Oda siettem, megmutattam, semmi rendellenes vagy szabálytalan nem történik.
Nekem is elmondta, hogy BÁRMIKOR bemehet a lakásba, nem akadalyozhatom, ez szabály.
Közölte, hogy a vizes ember mikor jön, mielőtt munkához látna ott akar lenni, mert ő az elnök és tudni akarja, mit fog csinálni. Mielőtt a vizes ember végezne, újra látni akarja.
Ha a padlóba marni merünk, azonnal feljelent.
Semmi szabálytalan dolgot nem tervezek, de megijeszt, hogy ilyen szabály létezik.
Kérem, segítsenek.
Úgy gondolom, az a normális, ha megkér, hogy engedjen be és ahogy ma is, körbe vezetem, hogy megnyugodjon, de nem bármikor. Épp a szomszédom az elnök, ott bérel egy lakást. Ezért a szomszédi viszony miatt is jó lenne nem tévedésekbe élni. Ha hozzám becsonget és ráérek, nem alszom vagy valamelyik csaladtagomat nem zavarja, beengedem vagy felajanlok egy alkalmasabb időpontot. Szerintem így lenne normális.

Honyi # 2018.01.19. 11:23

Tisztelt blue2014!

Kérdésem:
Lakásszövetkezeti tag, vagy nem tag tulajdonos vagy?
Milyen dokumentumokra gondolsz?

blue2014 # 2018.01.19. 08:23

Tisztelt Mindenki,
Szeretném megtudni, hogy lakásszövetkezet esetében, milyen nyilvános dokumentumok vannak,amit oda kell adjanak, ha nem elérhető a lakástulajdonosnsk.

tacsicsi # 2018.01.15. 18:56

Honyi!

Szövetkezetről van szó.

Köszönöm

Honyi # 2018.01.15. 18:38

tacsicsi!
Lakásfenntartó szövetkezetről vagy társasházról van szó?

nonolet!
Lakásszövetkezetnél nincs tulajdoni hányad.
Az társasháznál van!