közös képviselő felmentése


MajorDomus # 2019.05.29. 19:04

Teljesen egyetértűnk!
A kisebbségben maradt tulajdonos érdeksérelme esetén birósághoz fordulhat!

drbjozsef # 2019.05.29. 04:55

Tényleg muszáj, újra meg újra rágcsálni ezt? Vagy hatszor kaptál már választ.
Értem, hogy neked nem tetszik, de hidd el, ha sokszor kérdezed, akkor sem lesz az a vége, hogy "persze, lelőheted a közös képviselőt, ha akarod".

kkzsolt # 2019.05.28. 19:35

Mivel már több más témában felmerült, jó lenne tisztázni a "hanyag" közös képviselő esetét.

Adva van egy társasház ahol például az alábbi visszaélések történnek:
a). Tiltott helyen parkolás (másokat akadályozva).
b). Társasházi közű megcsapolása.
c). Társasházi fa kivágása és értékesítése.
d). Kontár felújítási munkavégzés.
e). Vízóra lehegesztése.
f). Fizető parkoló a társasház területén saját zsebre.
Ebben az esetben a KK-nak kell intézkednie.

De mi van ha nem teszi?
A közgyűlés leváltja.
De mi van ha közgyűlés összejátszás vagy nemtörődömség okán nem lép fel ez ellen?

Tehát a kissebbségben maradt megkárosított tulajdonos miként léphet fel ez ellen?

kkzsolt

MajorDomus # 2019.05.27. 21:10

Nagyon egyszerű,kerestek egy új közös képviselőt,ha megvan, akkor a jelenlegi képviselőt felkéritek a közgyűlés összehivására,új képviselő megválasztása napirendi ponttal.

csuli # 2019.05.27. 09:57

Tisztelt Fórum!

Május 25-én volt a társasházunk éves elszámoló közgyűlése.
A közgyűlés elég viharosra sikerült, mert a közös képviselő "beszámolója" nem volt elfogadható a tulajdonosok számára.

Azért az idéző jel, mert a ház pénzeszközeinek nyitóegyenlege és záróegyenlege nem is lett közölve, a lekötött betétre többször rá kellett kérdezni, hogy hol van. Hiányzó számlák. Közgyűlés jóváhagyása nélkül igénybe vett szolgáltatások stb.-stb.
Nem is részletezném hosszasan.

Ami miatt írok és kérném a segítséget a következő:

A délután háromra meghirdetett közgyűlés már este nyolc óra körül tartott, amikor megjelent a közös képviselő felesége: fennhangon közölte hogy vége a közgyűlésnek, amit ennyi idő alatt nem lehetett megbeszélni az már nem is fontos. Ránk oltotta a villanyt és ajtót mutatott lehet hazamenni!

Mivel én lettem volna a jegyzőkönyv hitelesítő, kértem a közös képviselőt a közgyűlés szabályszerű berekesztésére.

Válasz: nincs mit aláírnom, mert ő törölte az addig számítógépen vezetett jegyzőkönyvet. Értetlenségemet látva megtoldotta azzal, hogy VÉGE! Ő nem csinálja tovább keressünk helyette mást.

Itt tartunk most. Kérdésem mik azok a jogszerű lépések amit megtehetünk, pontosabban amiket meg kell tennünk.

Várom a segítő hozzászólásokat.

MajorDomus # 2019.05.22. 19:32

Majd számolj be az eredményröl.

Ágnes20 # 2019.05.22. 07:14

Köszönöm szépen!

MajorDomus # 2019.05.21. 19:00

A törvény felülirja az Alapitó Okiratot,sőt abban foglalt rendelkezés már nem is hatályos.
.elegendő a közgyűlési többség,,de csak akkor törvényes,ha azt a képviselő hivta össze,s szerepel a meghivóban a képviselő visszahívása,mint napirendi pont!

osmi # 2019.05.21. 18:56

Kedves Ágnes!
Alapító Okirat nem tartalmazhat ilyen rendelkezést, csak tulajdonviszonyokat (közös, magán).Ha mégis, az hatálytalan. Ha a szervezeti- működési szabályzat tartalmazza, akkor aszerint kell eljárni, vagy előbb azt kell módosítani egyszerű többségre.

Ágnes20 # 2019.05.21. 13:04

Tisztelt Fórumozók!

Társasházi ügyben kérem a fórum segítségét.
Szeretnénk leváltani a közös képviselőt. A alapító okirat alapján a közgyűlés 2/3-a szükséges hozzá.

Érdeklődnék, hogy a közös képviselő leváltása esetén alkalmazható-e a rögzített 2/3-os szabály, vagy elegendő a jelenlévők 50%+1 szavazata.

A válaszokat előre is köszönöm!

Ágnes20 # 2019.05.21. 13:03

Tisztelt Fórumozók!

Társasházi ügyben kérem a fórum segítségét.
Szeretnénk leváltani a közös képviselőt. A alapító okirat alapján a közgyűlés 2/3-a szükséges hozzá.

Érdeklődnék, hogy a közös képviselő leváltása esetén alkalmazható-e a rögzített 2/3-os szabály, vagy elegendő a jelenlévők 50%+1 szavazata.

A válaszokat előre is köszönöm!

MajorDomus # 2018.11.28. 19:46

És mit nyer vele?
Ha nem tulajdonos, meg sem támadhatja!

ragyasdezso # 2018.11.27. 19:51

MD
Ha idő húzásra megy, akkor igen!

MajorDomus # 2018.11.27. 19:17

Értem,és igazad is van!
.
.
.
De. A közgyűlés összehivásáért,a meghivó,azaz a napirend összeállitásáér a hivatalban lévő közös képviselő a felelős.

Vagyis köteles felvenni a min. 10 % által kért napirendi pontokat, de úgy,hogy az megfeleljen a Tt-ben előirtaknak.

Ezért nem értem hogy lehetett szabálytalan a közgyűlés.

Összehivom a közgyűlést,aztán elhalasztom,mert szabálytalanul hivtam össze?

Szomorú örökös # 2018.11.27. 05:07

MajorDomus

Ezt ki állapitotta meg,és kérte a halasztást,mikor erre csak a levezető elnök jogosult,az meg a régi közös képviselő volt(nagy valószinűséggel)

Az első bejegyzés alapján azt olvastam, hogy a meghívót nem a közös képviselő szerkesztette, hanem a lakók:

aláírást gyűjtöttek, ami összejött, meghívót szerkesztettek, elküldték a közös képviselőnek, hogy hívja össze a lakógyűlést

Ezek után szerintem még a közgyűlés előtt dönthetett úgy a régi, még hivatalban lévő közös képviselő, hogy a meghívó nem felel meg a szabályoknak. Utána jött a következő lépés:

Új meghívót állítottak össze, már szabályos napirendekkel, de a meghívót nem küldték el a közös képviselőnek

Nos itt valószínűleg hibáztak a lakók, hiszen egy olyan személy hívta össze a lakógyűlést akinek erre még nem lett volna jogosultsága hiszen ő MÉG nem volt közös képviselő és amelyre a kérdezőnek nem küldtek meghívót.

De ettől továbbra is fenntartom, hogy ha egy lakóközösség le akarja egyöntetűen váltani a régit, akkor azt miért akarja valaki olyan megakadályozni, aki gyakorlatilag ott se lakik, így fogalma sincs ennek okáról? :-O

MajorDomus # 2018.11.26. 17:20

Meg is tette, de a meghívóban hibák, szabálytalanságok voltak, így a közgyűlés elhalasztásra került.

Erről beszéltem!

Ezt ki állapitotta meg,és kérte a halasztást,mikor erre csak a levezető elnök jogosult,az meg a régi közös képviselő volt(nagy valószinűséggel}

ragyasdezso # 2018.11.25. 14:00

A "régi" közös képviselő ugyan ismeri a jelenlegi elérhetőségemet(korábban megadtam neki), de most nem küldte el a meghívót az első lakógyűlésről.
Elég egyértelműen a régiről van szó! Akik pedig később összehívták a következőt, nem ismerhették a kérdező lakcímét!

Szomorú örökös # 2018.11.24. 20:25

MajorDomus

Ennek megállapitása a levezető elnök hatásköre.
Az pedig általában a hivatalban lévő! Közös képviselő

Egy aprócska momentum szerintem elkerülte a figyelmedet:

Új meghívót állítottak össze, már szabályos napirendekkel, de a meghívót nem küldték el a közös képviselőnek, hogy ismételten hívja össze a lakógyűlést, hanem egy lakó, aki a leváltást szorgalmazta írta azt alá olyan megjegyzéssel, hogy őt bízták meg az összehívást kérő tulajdonostársak.

Szóval én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az előző közös képviselő ott volt ezen a tisztújító közgyűlésen. Alapból nem is tudott róla szerintem. Csak utólag esetleg tájékoztatták, hogy már nem ő a közös képviselő. :-O

MajorDomus # 2018.11.24. 19:52

Az pedig általában a hivatalban lévő! Közös képviselő

MajorDomus # 2018.11.24. 19:50

És ezt ki döntötte el?

Ennek megállapitása a levezető elnök hatásköre.

Szomorú örökös # 2018.11.22. 21:37

ragyasdezso

elmondása szerint a szeretett előző képviselő nem küldött neki meghívót

Nem így értelmeztem! Szerintem ő a tisztújító, közös képviselőt leváltó közgyűlésre nem kapott meghívást. A közös képviselő által összehívott közgyűlés meghiúsult, mert tartalmi szabálytalanságok voltak a meghívóban. Én így olvastam.

ragyasdezso # 2018.11.22. 20:36

Meg! Habár elmondása szerint a szeretett előző képviselő nem küldött neki meghívót!

MajorDomus # 2018.11.22. 20:24

Ettől még megteheti ...

Szomorú örökös # 2018.11.21. 22:00

aequumF1

Akkor még egyszer leírom: a társasház többsége le akarta váltani a közös képviselőt, ami érthető, hiszen ők laknak a házban, ők vannak tisztában a társasházban végzett napi munkájával.

Te nem akarod leváltani, mert neked így is jó volt, holott fogalmad sincs a társasház - így a közös képviselő - dolgairól, hiszen csak hébe-hóba jársz a házba, mert ritkán látogatod a saját tulajdonodat.

Szerinted a kettő közül melyik az értelmesebb döntés?
(költői kérdés volt, nem várok rá választ)

És ráadásul mindezen döntésbe jogi úton akarsz beleavatkozni, amihez ezek szerint törvény adta jogod van, és ami egyrészt pénzbe, sok-sok pénzbe fog kerülni, mert egyetlen hivatal sem ingyen dolgozik, másrészt pedig nem biztos, hogy utána szeretni fognak téged a társasházban, ahol a tulajdonod van, de lelked rajta.

aequumF1 # 2018.11.21. 19:40

Szomorú örökös!
"Szövegkörnyezetből kiragadott rész értelme nem minden esetben esik egybe a bekezdés mondandójával."

Azért tiszteletben tartom véleményed...