Beázás a társasházban


patroni # 2019.07.04. 09:55

Hát... a helyzet az, hogy idén 77 éves, szóval már nem az a kimondott menyecske. Ráadásul úgy tud üvölteni, ha belejön, hogy akkor már inkább a légvédelmi sziréna. Hanem, ő ilyenkor nyaranta el szokott járni gyógyfürdőbe, lehet, hogy ott van.

MajorDomus # 2019.07.03. 18:56

Ezt beszéld meg a szomdzédasszonnyal,sőt,ha csinos,járj hozzá fürödni!
Akkor biztos nem áztatod el!

patroni # 2019.07.03. 12:01

Köszi!

Valami történhetett, mert egyelőre csönd van.Elkérték a telefonszámomat, de nem hívtak, és még azóta nem kerestek. Most vagy figyelmeztette őket valaki, bár, amint mondom, szabálytalanul vagy nem, városi rendelet van rá, aláírva a polgármester és a jegyzőnő által.

Vagy az van, hogy az alattam lakó szomszédasszony a víztakarékossági intézkedéseim következtében megszáradt. Egyébként soha nem értettem, a probléma fennállásának negyven éve alatt (bizony, voltak olyan idők, a 70-es években, hogy minden évben szétverette a fürdőszobánkat, egyszer végig az egész strangot, a szerelők már lilultak, ha meghallották, hogy megint a mi házunkban kell dolgozni) szóval, mindig azzal szokott jönni, hogy csupa víz a plafonja, majdnem leszakad.

Mármost, ha nincs valami egészen extra (többköbméteres összetört akvárium, totális csőrepedés a falban), akkor a beázás többnyire egy tenyérnyi vízfolttal kezdődik, aztán folyamatosan lesz egyre több tenyérnyi. Miért nem lehet akkor szólni, hogy valami baj van, amikor még gyorsan és aránylag egyszerűen lenne a probléma kezelhető?

MajorDomus # 2019.07.01. 18:33

Ezért írtam,hogy ne engedje be őket.

rigoz # 2019.06.30. 18:36

Intézkedési és belépési joga sem!

MajorDomus # 2019.06.30. 18:29

Magánterületen semmiféle birságolási joga nincs!

patroni # 2019.06.29. 10:57

(Csak egy bírsággal fenyegetőzött, nem tudom, miért ment el az üzenet kétszer...)

patroni # 2019.06.29. 10:55

O.K. az ipse saját elmondása szerint a héten szabadságon volt, úgyhogy jövő héten fog keresni, mert elkérte a telefonszámom. Lehet,ennél tovább nem fog jutni, ámbár mikor találkoztunk, kérdés nélkül is bírsággal fenyegetőzött.

patroni # 2019.06.29. 10:55

O.K. az ipse saját elmondása szerint a héten szabadságon volt, úgyhogy jövő héten fog keresni, mert elkérte a telefonszámom. Lehet,ennél tovább nem fog jutni, ámbár mikor találkoztunk, kérdés nélkül is bírsággal fenyegetőzött.

MajorDomus # 2019.06.28. 20:25

Sehol...
Nem engeded be őket,inkább a szerelőt!

patroni # 2019.06.28. 11:40

Ravaszul van megfogalmazva, mert úgy írja, hogy a beázást a közteresek ellenőrzik, de nem írja, hogy bejövés útján szemlélik meg.

Ezzel együtt több, mint valószínű, hogy be fognak jönni; ordítva összeveszni nem akarok velük, se összeverekedni, de hol tudok ellenük panaszt tenni?

És van valami módja, hogy ennek az önkormányzati rendeletnek a törvényességét valamilyen fórumon felülvizsgálják? (Csodálom egyébként, hogy három éve létezik, és még senkinek nem volt vele problémája.)

MajorDomus # 2019.06.26. 19:48

Nem.

patroni # 2019.06.26. 09:51

A szaggatott vonal csak aláhúzás akart lenni, nem szövegkihúzás, csak az oldal automatikusan kicsit belekevert.

patroni # 2019.06.26. 09:49

10. Többlakásos lakóépületek közösségi együttélési szabályaival összefüggő közösségellenes cselekmények...:

  1. az ingatlanban vízhasználat során más tulajdonában lévő ingatlan helyiségét önhibájából eredően eláztatja.

ELJÁRÁSI RENDELKEZÉSEK

12. §
(1) A közösségi együttélés alapvető szabályaiba ütköző magatartásokkal kapcsolatos hatáskört a jegyző gyakorolja.

(2) A rendeletben foglaltak betartását a Polgármesteri Hivatal közterület-felügyelői ellenőrzik. -------------------------------------------------------
Itt a 2016 október 23-ával keltezett, december 1-ével hatályba lépett rendelkezés. Aláírás: polgármester, jegyző.

Ez úgy értelmezendő, hogy a közteresnek szabad ki-bejárása van a lakásokba?

patroni # 2019.06.26. 08:14
  • a testi szükségletek és a mosogatás.

Egyébként reggel voltam az osztályvezetőnél, aki a közteresek főnöke, és azt mondta, hogy az önkormányzat hozott egy saját rendeletet, hogy igenis bemehetnek a lakásokba. Most amennyire tudom, állami törvényt / rendeletet n e m írhat felül az önkormányzati, akkor hogy lehet, hogy több jogosítást adnak nekik, mint a rendőröknek...?

MajorDomus # 2019.06.25. 19:38

Ebben a fürdés és a kávé is benne van?

patroni # 2019.06.25. 10:49

MajorDomus ; drbjozsef

Köszönöm a válaszokat! A lakás harmincadik éve a saját tulajdonom. Egy helyi ügyvédnő is azt mondta, a köztereseknek ebben semmi kompetenciájuk. Holnap megyek a főnökük fogadóórájára,ha nem jutunk dűlőre, akkor a jegyzőhöz.

Az ázás ritka és alkalmi, egy rövid padló-fal találkozási szakasz ereszt át valamiért. Természetesen megnézetem, de előbb légipostai sürgősséggel munkát kell keresnem, mert az előző munkahelyemet leszerelték és eladták Portugáliába, (mi csak addig kellettünk, amíg az átmenet idejére a leszerződött alkatrészeket megtermeljük, mint beszállítók).

Addig kizárt dolog, hogy őrszemélyzettel a hátam mögött belevágjak egy hónapos bontásba. Egyelőre +/- napi egy csésze vizet használok összesen.

MajorDomus # 2019.06.24. 19:52

Pontosan,azzal a kiegészitéssel,hogy a pénzt mindenképpen elő kell teremteni,mert a biztositó csak utólag,számlák alapján fog fizetni!

gerbera317 # 2019.06.24. 10:56

Összedobni nem. Vagy ha mégis, az eszmei hányada arányában (ami nem kevés lehet) ő is köteles beszállni. Tehát vagy biztosítós a dolog, vagy a ház költségvetésének terhére, aminek kihatása lehet a közös költség összegére is.

gerbera317 # 2019.06.24. 08:14

A magántulajdonban keletkezett beázást okozó terasz közös tulajdonban van (megjegyzem, az ő tulajdona is). Logikus, hogy a hibát a társasház-közösségnek kell elháríttatnia és annak költségeit fizetnie. Ennek semmi köze ahhoz, mit engedtetek neki és mit nem.

MajorDomus # 2019.06.21. 22:46

Semmi közük nem lehet hozzá magánterületen!
Ha önkoris lakés,akkor a bérbeadó kezelője jogosult bérleményellenőrzést tartani. Társasházban a közös képviselő!
Mást nem vagy köteles beengedni,de egy vizszerelőt ajánlott!

drbjozsef # 2019.06.21. 18:01

Ha ezek önkormányzati bérlakások, és nem a saját tulajdonod, akkor igen, de akkor is az önkormányzat gazdasági ellátója, vagy városgazdája intézi, de lehet kisebb településen azok, akik közteresek is.

patroni # 2019.06.21. 13:25

De az Önkormányzat alkalmazottainak nyilvántartásában, mint közterület-felügyelők szerepelnek.

patroni # 2019.06.21. 13:16

Javítok, bocsánat. Polgárőrség.

patroni # 2019.06.21. 13:13

Tökéletesen, ma állítottak meg a terepjárójukkal az utcán, megkérdezték, én vagyok-e (kis város vagyunk), elkérték a telefonszámomat és ezt mondták.