társasház / beázás


Imma Savastano # 2017.12.29. 14:05

idén karácsonyi ajándékként beázott a 3 hónpja frissen festett lakásom a felelttem lévő lakó fürdőszobájától. 3 éve ugyanitt egyszer már beáztam, amit akkor a társasház biztosítására meg is csináltatott a közösképviselő. A tház új képviselője is együttműködő, a háznak és nekem is van biztosításom, tehát ezzel nincs is gond. A baj, hogy a felettem lakó idős hölgy (3. azaz utolsó emeleti lakó) ismét fennen hangoztatja, hogy nem az ő fürdőszobájától ázok és nem hajlandó a szerelőt beengedni a lakásba, hogy az elvégezze a javítási munkákat. Én eközben persze folyamatosan ázok. A régi KK egy erélyes úriember volt, akinek sikerült meggyőznie a fenti lakót, hogy harmadjára bemehessen a szerelő. Azóta KK váltás volt és bár az új is segítőkész, kevésébé erélyes.

Azt szeretném megtudni, kihez fordulhatok és milyen dokumentumokat kell magammal vinnem, hogy a hibaelhárítás megtörténhessen?

Előre is köszönöm a tanácsot.

MajorDomus # 2017.09.22. 18:31

A kivitelezővel kell egyezkedni.

nonolet # 2017.09.22. 08:30

Garanciában(jótállásban)
nem lehet járulékos kárt igényelni.
Szerintem.

Azonban SZAVATOSSÁGI esetben lehet.

Tehát át kell állni szavatossági ügymenetre.
A garancia(jótállás) helyett.

Hapciusz # 2017.09.22. 04:55

Nem okosabb közjegyzőhöz fordulni?

ObudaFan # 2017.09.22. 04:44

A jegyzői birtokvédelemnek itt sok értelme nincs. A kártérítés vonatkozásában az utazási költségeket valószínűleg lehetne érvényesíteni (ha az utazás tényleg szükséges), illetve amennyiben a lakhatatlan szoba miatt bérlakásba kényszerültök, akkor azt a költséget is. Egyebekben azért látni kellene a szerződéseteket.

MajorDomus # 2017.09.21. 21:20

Felméred milyen költségeid merültek fel, utazás takaritás,munkaidő kiesés.

mandulika # 2017.09.21. 19:50

Tisztelt Major DOmus!
Jegyző? Mit segíthet?
Kártérítési per-mire vagyok jogosult?
Mondhatom-e azt, hogy az ígért mintegy 6 nap nem volt elég, már nem akarom, hogy keresztül kasul járjanak az életemen, nem engedem be őket? Majd én hívok szakembert-valójában mennyi értelme van perelni ?
Köszönettel.

MajorDomus # 2017.09.21. 19:24

Előző beirásom.......

mandulika # 2017.09.21. 18:28

Kedves Fórumozók!
Mintegy 2 hónapja frissen átvett méregdrága "Corvin házban"sikerült beáznunk. Nem akárhogy szőnyeg cuppogósan, íróasztal vizesre. A teraszról hömpölygött be az esővíz. A parketta felszedés a totális terasz felbontásban is van részünk. 3 hete csinálják a munkát, több mint 200 km-ről járok fel kinyitni nekik a lakást felügyelni a munkálatokat. Ez idő alatt a szoba lakhatatlan, próbál kiszáradni ebbe a pokolian jó időbe. A munkások sosem érnek ide időben legutóbb 2 órát vártam mire az első megjött. Úgy érzem szét vagyunk szívatva, most 3 napot kaptak a rendezésre, egyenlőre az esővíz elvezetése is rejtély számukra. Alattunk 4 emelet ázik?! Eddíg nagyon együttműködőek és barátságosak voltunk, mert megígérték, hogy a három nap elég a munkákra. Kezdünk besokallni az ügyvédhez fordulást tervezgetjük mert nem átjáróház az életünk és szeretnénk élvezni és használni a kifizetett lakást -a garanciális javításokat végző cég botrányos, pontatlan. Munkánk miatt nem tudjuk az állandó bejutást biztosítani hiszen dolgozunk, kivéve hétvégén. Persze akkor meg ők nem tudnak jönni. Már vagy 6 munkanapon volt jövés-menés, mit tehetek? Úgy érzem átjáróház a magánszféránk, "mindenféle népség" ,megfordul az amúgy szépen berendezett de feje tetejére fordított lakásunkba. Köszönöm ha valaki tud tanácsot adni merre induljunk. Üdvözlettel a beázott.

MajorDomus # 2016.11.08. 21:13

Jegyző birtokvédelem, és kártérítési per.

soid # 2016.11.08. 18:39

Tisztelt Szakértő!

Kérném segítségüket/állásfoglalásukat a lent részletezett témával kapcsolatban:
Két hete tapasztaltam, hogy a fürdőszoba, valamint a kamra egyre nagyobb foltban vizesedik és csepeg a víz. (Volt már hasonló problémám sajnos másfél évvel ezelőtt.. a felső szomszéd áztatott be. Akkor a javítás nagy nehézségek árán megvalósult, a vizesedés megállt, a helyreállítás megtörtént.)
Miután a problémát észleltem, jeleztem a közös képviselőnek, aki kijött a helyszínre egy vízvezeték szerelővel és megállapította, hogy a károkozó a felső szomszéd és mivel a hiba a felső szomszédnál van (zuhanytálca alatti csövek elhasználódása, repedése), ezért a javítást és az ezzel járó költség őt terheli.
Természetesen ezt jeleztem a főbérlőnek (mivel albérlők laknak a fent említett lakásban). Bár a tulaj és a lakók is elismerik a fenn álló problémát, azonban ellene nem tesznek semmit. Többszöri kérésemre és felhívásomra (amit a közös képviselő is megtett) leráz(nak) az alábbi indokokkal: „mondván majd kiszárad”; „csak pár napot várjuk”; „nem fizet az albérlő”; „sokba kerül a javítás”; „nem fizet annyit a biztosító”stb.
Véleményem szerint, csak az időt húzza és nem fog tenni ellene semmit, a lakásom pedig egyre jobban ázik.
Kérném segítségüket ezzel kapcsolatban, hogy milyen lehetőségeim vannak a probléma orvoslására. Például: birtokvédelmi eljárás; feljelentés; közérdekű bejelentés; kártérítési felelőségre vonás; stb..? Miket kell csatolnom, körülbelül mennyi időt vesz igénybe? Egyéb javaslat?

Köszönöm segítségüket!
Üdvözlettel: a károsult

Társasházi tulajdonos # 2014.01.05. 19:57

2003. évi CXXXIII. törvény
a társasházakról
A társasház szerveinek törvényességi felügyelete
27/A. §29 A társasház szerveinek, e szervek működésének törvényességi felügyeletét a jegyző az egyesülési jogról, a közhasznú jogállasról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvénynek a civil szervezetek feletti törvényességi ellenőrzés szabályai megfelelő alkalmazásával látja el.
29 Megállapította: 2013. évi CCXXXI. törvény 2. § (1). Hatályos: 2014. II. 1-től.

Társasházi tulajdonos # 2013.12.05. 13:23

http://www.jogiforum.hu/forum/32/36622
MissPoppins# 2013.11.22. 20:36
tudomasommal a kozokirathamitas buncselekmeny, ezert a Tarsashazkezelot feljelentettuk emiatt is a rendorsegen.
tovabbi kertuk a hatosagokat, hogy lepjenek kozbe az ugyben.
Mar sikerult egy 2 eve huzodo ugyet SIKERESEN megoldani, mely soran a VI ker onkormanyzat jegyzoje es epitesugyi osztaly vezetoje nevettek ki, majd a kormanyhivatal, de a bp-i epitesugyi hatosagon is kinevettek.
Annyira igazam volt! Bebizonyitottam! Egyedul, a sok hatosag ellen, sikeres voltam!!! (ujsagcikket is sikerult megjelentetnem!)
Vegul a Belugyminiszterium rendelt el vizsgalatot, mely soran kiderult, hogy mindenben igazam volt!
Emberek, kitartas! Ne hallgassatok a sok negativ, csalo, lehuzo emberre!
Igenis, lehet, csak akarni es kitartani kell! Igazsag VAN!

nanemaaa # 2013.11.28. 07:42

Csitti
Szerintem nem hülyeség a tház részéről - ha valóban fennáll - hogy először az életveszélyt kívánja elhárítani. Hogy nézne ki egy szép, újrafestett plafon egy összedőlt házban? ;)
Szerintem a te érdeked is inkább az lenne, hogy legyen hova hazamenni, mint az, hogy legalább a plafon fehér legyen. Mellesleg honnan tudod, hogy valóban életveszély van? Megállapította ezt valaki autentikus ember? Ha az életveszélyt önként nem hárítja el a tház, akkor ezt nem ártana jelezni az építésfelügyeleti hatóságnak, akik majd kötelezik rá a tulajdonosokat mielőtt még komolyabb probléma lenne. Persze csak valós életveszély esetében.
Egyebekben Mufurc javaslata az irányadó.

MajorDomus # 2013.11.27. 21:22

és mi van a plafonod felett?

hányadik emeleten laksz?

mert csak az nem derűlt még ki,hogy közös vagy külön tulajdontól ázol be!

Mufurc_nagyon # 2013.11.27. 11:02

Kedves Csitti25!

Először is egy tértivevényes levél (de gyorsan) az ütk (képviselet) felé.

Megoldások
Értesítés mellett Ön végezteti el a javítási munkákat a tetőn és fizetési meghagyást nyújt be a th. ellen.

Birtokháborítás ügyében bejelentés a helyi jegyzőnél/kormányhivatalnál. Elutasítás után peres eljárás.

Amennyiben nincs a ház biztosítva úgy kártérítési eljárás a th. felé.

Ha van biztosítás, Festés javítás. Számla a biztosító felé.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Csitti25 # 2013.11.27. 09:25

Tisztelt Szerkesztőség!
Kb két éve egy beázási folt jelent meg a plafonon, amit jeleztem a közös képviselőnek. A házban lakó szakértő szerint egy egyszerű kivitelezési munkával a probléma elhárítható, azonban a munka elvégzése után sem szünt meg a beázás. Ezt szintén jeleztem a közös képviselőnek és azóta többször szóltam neki, azonban nem történt semmi. Az idén tavasszal egy közgyülésen (sajnos nem voltam jelen) a lakók megszavazták, hogy elöbb az életveszélyt okozó próblémák helyreállítását kell elvégezni és csak eztán lehet orvosolni a beázást okozó gondokat. Azóta tudtommal az életveszélyt jelentő helyzetet sem kezelték ugyanis a ház szükös anyagi forrásokkal rendelkezik. Attól tartok, hogy a beázási ok helyreállítására további éveket kell várnom. Azt szeretném megtudni milyen jogaim vannak, mit tehetnék annak érdekében hogy a társasházat rábírjam a helyreállításra.
Segítségüket előre is köszönöm!

stefan4343 # 2013.11.10. 07:55

Lakástuladonos vagyok egy panel-társasházban. A fürdöszobám mennyezete
beázott, valószinü a felettem lévö lakás fürdöszobájában történt valami, vagy a tusolószifon ment szét vagy csötörés történt. Korábban is történt már beázás de akkor nem a felettem lévö lakáson belül volt a csörepedés. A közösképviselet megoldotta a problémát akkor. Èn nem vagyok 100%-ban meggyözödve arról, hogy a jelenlegi beázás a felettem levö fürdöszobából származik-e vagy sem. A lakás tulajdonosával felvettem a kapcsolatot, hogy intézkedjen a közösképviselönél és jelentse a nálam történteket a közös biztositónknál is, mintahogy azt én már megtettem de a lakástulajdonosa úgy tünik hogy nem tartja fontosnak és sürgösnek a probléma megoldását. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben a közösképviselö hatáskörébe tartozik a hiba eredetét felkutatni és azt elháritani, vagy ezt nekem kell megoldani a fenti lakástulajdonossal közösen? Mi a teendöm, ha senki sem intézkedik az ügyben pedig már kb 3 hét eltelt a károsodás észlelése óta?
Köszönet a válaszért,

stefan4343