Ingatlan vételnél csalók hálójában


onedin csanád # 2016.03.19. 05:35

Tisztelt Forumozók !
A problémám hasonló, kinéztünk egy lakást, ami a 70-es években épült, és megállapodtunk az árról is. Még a foglaló adása előtt derült ki, hogy a lakás a tulajdoni lapon és az alapító okiratban is kb. 10 nm-rel ( és ez nem csak a falvastagság ) nagyobbnak van feltüntetve mint amilyen valójában. Hogyan fordulhat ez elő és származhat-e ebből valamilyen hátrányunk ha így megvesszük a lakást. Köszönöm a válaszokat !

MajorDomus # 2014.04.16. 20:50

Ja,látom.

Hét év után ez nehéz ügy!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.16. 06:48

:) Könyörögj!

Osztatlan közös tulajdon.

MajorDomus # 2014.04.15. 20:07

De könyörgöm,mire való az ingatlannyilvántartás,meg az okiratszerkesztö ügyvéd?
Nem látta a tul.lapot?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.15. 10:44

Ti úgy vesztek ingatlant, mint krumplit? "Kérek szépen 60 négyzetmétert!" A legtöbben egy konkrét ingatlant vesznek, megtekintve, a területe meg annyi, amennyi.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.15. 09:23

Meg ezt is, nem kell a cirkusz.

SolnesM # 2014.04.15. 09:19

Egy 6 x 11 m -es lakás br. alapterülete 66 m2.

A főfalak hosszában 2x 11 m = 22 m, keresztbe 2 végfal az 2x 5,2 =11.4 és még középen legalább egy
15.5 fm így összeen 22 + 15,5 = 37,6 fm. A külső falak vastagsága általában 40 cm, azaz 0.4 m. így e falak alapterülete 37,6 x 0,4 = 15 qadrát méter és ez a ház csak két helyiségből áll. Áll egy 5,2 x 5,1 m -es szobából és egy ugyannekkora konyha előszoba fürdőszoba stb tehát egy több funkciós helyiségből. 2x 26,5 m2 . Mint régen a szegényeknél.

Szoba konyha eladó, lakótér: konyha 25,5 m2, szoba 26,5 m2 összesen 53 m2 / nem is olyan pici lakás /

A simlis viszont 66 m2 -ként hirdeti 53 m2 lakó terület és 15 m2 falterület 53 +15 = 68 A többlet az az ajándék.

SolnesM # 2014.04.15. 08:59

Mit tehetek, nagyon elvagyok keseredve!

CsaZso ! ne keseredj el, te is hidetsd brúttóként, de tedd hozzá a br. jelelet különben simlis vagy !!.

Aztán a naiv vagy beveszi vagy sem.

SolnesM # 2014.04.15. 08:54

Valószinű a bruttó és nettó terület között van ekkora különbség. Ettől függetlenül aki csak a bruttót említi nem téve hozzá ezt e tényt, az csaló, azt el kell küldeni a sunyiba.
az iparosoknál pedig pont fordított a helyzet. Ők előszeretettel a nettót mondják, így szebb a leányzó !!

MajorDomus # 2014.04.14. 21:39

Mi van a tulajdoni lapon?

lajcsó # 2014.04.14. 21:24

"Milyen íratok bizonyítanák teljes mértékben, hogy csalók áldozatává váltam annak idején ...?"
Nem kell semmilyen irat, elég egy mérőszalag!
"Hogyan tudnám bebizonyítatni és megnyerni a pert, hogy visszakövetelhessem az átverésem során elveszített milliókat?"
Szerintem sehogy! Az energetikai tanúsítvány az épület fűtött (nettó) területét tartalmazza! Ebben értelemszerűen nem szerepel(het) a falak vastagsága.
A 67 négyzetméter pedig az épület teljes (bruttó) területe. Tehát fogj egy mérőszalagot és mérd le kívülről a lakást!

MajorDomus # 2014.04.14. 21:09

És 17 év alatt nem tünt fel hogy 13 m2-el kisebb a lakás?

A tulajdoni lapot nem nézte meg az ügyvéded?

Ez a hajó már elsüllyedt!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.14. 17:50

:) Innen nehezen lehet kibogozni.

Nem mindegy, hogy a használati megálllapodás téves, vagy az ingatlan kisebb.
Aztán, ha a használati megállapodás tényleg 1997 óta így van, akkor nehezen lehet azon egyoldalúan változtatni.

CsaZso # 2014.04.14. 14:24

Tisztelt Ügyvédúr!

A következő ingatlanjogi problémával fordulok Önhöz:
1997-ben vettem egy ingatlant, 67m2 -es méretnek megfelelő áron osztatlan közös tulajdonban van az ingatlan. Most eladásban vagyok, amikor szerződéskötéskor az energetikai tanúsítványom bemutatásakor kiderült, hogy az ingatlanom csak 54m2 és ezen az áron tudom értékesíteni. Át lettem verve majdnem 7-évvel ezelőtt megközelítőleg
4-5 milliós összeggel a volt tulajdonos által, aki az ingatlant a számomra 67m2 -ként adta el. Kérdésem kihez fordulhatok aki ingatlan peres ügyekben szakértő és megnyert nem egy ilyen pert, szeretném úgyanis visszaperelni ezt az összeget a csalóktól. Jelenleg egy lehetetlen helyzetben vagyok, majdnem én váltam csalóvá akaratom ellenére, annak idején az adásvételivel is tudom igazolni és a megosztási megállapodás átvételével, melyet az előző tulajdonos köttetett a szomszédommal és abban is 67 m2 van az ingatlanra feltüntetve. Milyen íratok bizonyítanák teljes mértékben, hogy csalók áldozatává váltam annak idején és mennyi az elévülési idő? Hogyan tudnám bebizonyítatni és megnyerni a pert, hogy visszakövetelhessem az átverésem során elveszített milliókat?
Mit tehetek, nagyon elvagyok keseredve!
Várom hozzáértők véleményeit! Ki vállal ilyen ügyet, kihez lehetne fordulni is?
Üdvözlettel: Csaba