Közművek visszakapcsoltatása 1 év után


Beus181 # 2014.04.28. 12:51

Most már utólag szerintem is, köszönöm azért mindenkinek a segítséget:)

MajorDomus # 2014.04.25. 19:32

Jobban jártál szerintem

Beus181 # 2014.04.25. 08:42

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, de sajnos nem tudjuk megvenni a lakást. Beadtuk a vételi ajánlatot az OTP ingatlanpontnak az irányár alatt kevesebb mint 5%-kal, befizettük a vételi szándékhoz a 2%-át, majd másnap értesítettek, hogy valaki 1 nappal utánunk beadta az irányárra a vételi ajánlatát, és ilyenkor bizony ha gondoljuk felemelhetjük az ajánlatunkat, amiről majd a másik felet is értesítik és aki tovább bírja pénzzel és idegekkel megkapja a lakást. A vételi nyilatkozatban szó sem volt ilyen versenyeztetésről, és nem igazán tartjuk korrektnek, ezt így tényleg megtehetik? Nem árverésről volt szó licitekkel, hanem irányárról... A lakást 1 éve árulják, előttünk minimum egy héttel nem is látta senki, azóta összesen 14-en látták, erre pont most jön be egy ajánlat, ami megadja rögtön az irányárat? Biztos lehet, de nagyon össze vissza beszélnek és nem bízom bennük...

MajorDomus # 2014.04.24. 19:50

No akkor rendeld meg a nyomaspróbát,és a szolgáltatást,a számlát meg nyújtsd be az OTP nek!

Beus181 # 2014.04.24. 07:17

Köszönöm a válaszokat. Megnéztük a lakást, minden óra fent van, semmit nem szereltek le.

MajorDomus # 2014.04.22. 18:51

De leszerelték,azért kell a nyomaspróba!

Beus181 # 2014.04.22. 14:25

A most átküldött tulajdoni lapon nem szerepel semmi a III. részben és az OTP szerint nincs semmin tartozás, és minden esetben tehermentes ingatlant adnak el.

A vételi ajánlatban ez van amit küldtek:
"Az ingatlan tulajdonjogának megszerzésére irányuló szerződés és annak vevő nevére történő bejegyzésével összefüggő földhivatali eljárási költségek és illeték a vevőt terhelik, ide nem értve az ingatlant esetlegesen terhelő terhek tehermentesítésével összefüggő költségeket, melyek az Eladót terhelik."

Ez így tiszta szerintetek? Eszerint ha jól értem ha van is tartozás azt az eladó fizeti?

Közművel kapcsolatos információk:

Vízdíj: a közös költségben van elszámolva.
Villanyóra: van és aktív a szolgáltatás
Gázóra: nincs szolgáltatás, és nyomáspróba szükséges a visszaköttetéshez.

Akkor ezek szerint csak szüneteltetve van, és le se szereltek semmi mérőt?

köszönöm

MajorDomus # 2014.04.21. 15:37

Hát,azért illene használatra alkalmasan
átadni a lakást.

ennyi pénzért probléma mentes lakást is kapsz!

vi555555 # 2014.04.19. 10:23

monalisa
Tudom,hogy én voltam a hibás,mert nem fizettem rendesen a számlákat...Köszi a válaszodat!

monalisa1 # 2014.04.19. 08:49

vi555555

Nagy valószínűséggel csak az előzőekről felgyülemlett tartozás teljes kiegyenlítése + a kikapcsolás miatti költségek rendezése után, tehát ha majd "tiszta" lappal állsz a fizetőórás készülék iránti kérelem dolgában.

Ne a gázmű emberét sérelmezd, az egészről alapról nem ő tehet...

SolnesM # 2014.04.19. 07:01

Azért annyi még hozzátartozik a képhez, hogy ha az OTP mint eladó ha nem akar adni papírokat, adjon egy felhatalmazást.

A lényege, hogy a tulaj hozzájárul ahhoz hogy a nevezett szolgáltatóknál a felhatalmazott eljárjon információszerzés céljából. Aztán a leendő vevő talpal , ha megéri neki.

SolnesM # 2014.04.19. 06:53

Beus181 !!

Ő max egy tulajdoni lapot hajlandó mutatni hogy az övék az ingatlan, a többihez meg ahhoz hogy volt-e a lakáshoz kapcsolódó valamilyen tartozás nekem semmi közöm,
Ezt komolyan mondta ?

Ha igen, akkor te mondjad komolyan hogy menjenek a 'icsába, aztán otthagyod őket !!

vi555555 # 2014.04.19. 06:10

Sziasztok!
Kettő fizetési értesítést kaptam a Gázművektől,az egyiket tavaly novemberben 3 tétel feltüntetésével, a másodikat pedig 2014.januárban 2 teljesen más összegű tartozásról,mint az elsőnél.Még tavaly májusban kértem részletfizetést,amit meg is kaptam,és sajnos nem mindig sikerült kifizetnem azt az összeget amiben megállapodtunk.Most is így tettem január közepén. A második felszólításnál az volt a levélben,hogy az 1. értesítőtől számított 63. napon jönnek kikapcsolni a gázt. Hát ez kb. a 85. nap volt,január 29-én, amikor én nem voltam otthon,de a barátnőm beengedte őket,és így egy sárga meg egy piros plombával lekapcsolták a gázt. Az adatlapon nem szerepelt,hogy mekkora összeggel tartozom,a barátnőm nem írta alá,és a kikapcsolást végző is úgy írta alá,hogy nem lehetett elolvasni a nevét.Ez így szabályos volt,hogy bejöttek a lakásomba,amikor én nem is voltam otthon?Amikor bementem a Gázművekhez,azt mondták,hogy csak a teljes tartozás kifizetése után kapcsolják vissza az órát.Végül sikerült megállapodnunk a részletfizetésben.Ilyenkor kérhetem-e,hogy előrefizetős gázmérőt szereljenek fel nálam,vagy csak a teljes tartozásom kifizetése után?Köszi a választ!

MajorDomus # 2014.04.18. 20:28

Azt jelenti,hogy szavatolja, az ingatlan
nem áll per alatt,és tiszta a tulajdoni lap.

gombolyitsd fel a dolgot,először a szolgáltató t keresd meg,nekik mi bajuk van,és milyen feltételekkel kötnek veled szerződést és kapcsolják vissza a szolgáltatást.

Beus181 # 2014.04.18. 15:11

Ja, biztosítás arra mindenképpen lesz, azt hittem a bank miatt mondod. Persze, azt intézzük majd. Ha a szerződésben benne van hogy per teher és igénymentesen a lakás akkor onnan nekem nem lehet semmiből bajom, ugye?

Ilyenkor nem tudod hogy van a gyakorlat, a bank amikor tulajdonjogot szerez rendezi az igényeket is és majd eladáskor visszajön neki vagy nem is foglalkozik ilyenekkel?

monalisa1 # 2014.04.18. 15:06

Bárhol, bármikor bekövetkezhet tűz, robbanás, "lakásárvíz" stb. / Valószínűleg a társasháznak van saját biztosítása, de a saját biztosítást tekintsd mint egy cascot. / Több milliós ingatlan tulajdonjogának megszerzésekor havi néhány száz forintos kiadás igazán kicsinyesség...

Beus181 # 2014.04.18. 14:30

Köszönöm, utánakérdezek mindennek. Ha garantálják hogy per és tehermentes akkor már nem követelhetnek semmit a későbbiekben, ugye? Lakásbiztosítást mindenképpen kötünk, de ennek van valami oka, hogy másnap azonnal kössem meg?

monalisa1 # 2014.04.18. 14:12

Az adásvételi szerződést addig ne írd alá amíg azt meg nem mutattad egy ügyvédnek. (Nyilvánvaló h "a" szerződést az OTP jogásza a saját szájízük szerint fogalmazta meg.)

Nem csak tehermentes legyen az a lakás hanem permentes is, vagyis tőled/rajtad senki semmit ne tudjon követelni. (Pl. elmaradt közös költség, kommunális adó, tv/net előfizetési díj stb., amit a bank év közben "elfelejthetett" rendezni és/vagy fizetni.) A közművek lekapcsolásától ez egy teljesen más téma.

Mint majdani új tulajdonos első dolgod legyen, hogy másnap valamelyik nagyobb biztosítónál biztosítást kötsz a lakásra.

Beus181 # 2014.04.18. 13:39

Ez így van, semmivel nem foglalkoznak, kérdeztem az otp-s nőt hogy a közműveket a szolgáltatók kapcsolták-e le vagy ők szüneteltetik, vagy esetleg már korábban nemfizetés miatt lekapcsolták, de erre az volt a válasz hogy ő aztán nem hoz semmilyen papírokat,hogy gondolom, kérjem ki a gázművektől és különben is miért érdekel... Ő max egy tulajdoni lapot hajlandó mutatni hogy az övék az ingatlan, a többihez meg ahhoz hogy volt-e a lakáshoz kapcsolódó valamilyen tartozás nekem semmi közöm, legyen elég hogy tehermentes. Gondolom ez csak a hitelre vonatkozik, vagy nem? Vagy attól még lehet olyan szolgáltatás miatt tartozás amit követelhetnek majd az új tulajtól is?

monalisa1 # 2014.04.18. 12:08

Az OTP Ingatlanpont az eladó, tőle venné a kérdező., a bank dehogy fog holmi gázterv papírokat beszerezni., ott az 5% engedmény és részükről ez és ennyi.

gerilege # 2014.04.18. 11:52

Én mondanám az eladónak, hogy adjon neked egy gáztervet vagy kérje ki ő a gázművektől ami le van adva. Ne te szaladgálj utána, egy hat éves lakás eladójától a mai világban már elvárható, hogy adjon gáztervet. Ez alapján meg tudod nézetni egy gázszerelővel, hogy a gázterv szerint van-e a megvalósítás, és össze tudod vetni, hogy milyen gázkészülékek vannak a lakásban, milyen a cirkó bekötés, ha van gáztűzhely, akkor van-e neki szellőző, páraelszívó van-e. Látatlanban nem lehet megmondani, hogy egyrészt úgy vannak-e a dolgok, mint a gázterven van, másrészt van-e valami, amit hat éve még jóváhagytak, ma meg már nem hagynak jóvá.

monalisa1 # 2014.04.18. 11:41

Először is az, hogy időközben egyáltalán volt-e jogszabályváltozás. A második, hogy az 1 év után mi a visszakapcsolás menete. / Mondjuk itt a neten mindenre választ találhatsz...

Beus181 # 2014.04.18. 10:30

Érte, köszönöm. Kiderítem ki a gázszolgáltató és megkeresem őket akkor... Akkor szerintetek meg kell nézetnem a kéményt meg mindent egy szakértővel először is, hogy kiderüljön mi a helyzet?

monalisa1 # 2014.04.18. 10:10

Ha a 6 éven belül időközben módosult a jogszabály akkor előfordulhat, hogy "gáz" van.

Beus181 # 2014.04.18. 10:05

Hú, akkor is vajon ha egy 6 éves társasházról van szó?