tarsashazi tarolo (pince)


MajorDomus # 2014.04.16. 20:46

Igen,lejárt a lemez!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.16. 06:46

Érdekes az ügy.

Első körben birtokháborítást követtek el, ha bármilyen kár ért, azt érvényesítsd.

Át kellene olvasni az adásvételi szerződést, az alapító okiratot. Ha kikötötték az alapító okiratban, hogy a pincék nem kerültek közös tulajdonba, akkor elvileg külön is értékesíthetik.

Ajánlatot tettél, nem jött létre az adásvétel, utólag nem lehet kikényszeríteni.

Ha csak most hajlandóak értékesíteni, akkor tényleg rosszul jártál. Beszámíthatod, hogy eddig ingyenesen használhattad.

MajorDomus # 2014.04.15. 20:13

És a közértben is annyit fizetsz a kenyérért mint 1996-ban?

Ha nyáron elköltözöl,akkor 1996-os áron hirdeted a lakásodat?

Értékelned kellene hogy belátták a hibát,s visszakaptad az elövásárlási jogot.

tibi71 # 2014.04.15. 12:49

egy 49 lakasos tarsashazban vagyok tulajdonos.a lakast 1996 ban vasaroltam meg. megvetel utan ,kaptunk ertesitest egy ingatlankozvetito es vagyonertekelo irodatol hogy a hazban talhato pincek is eladok vagy berelhetok az onkormanyzattol.mar ez a resze is igen erdekes volt.hogy adnak el egy hazat alap nelkul?a hasznalatomban levo pince utan beadtam a veteli szandekomat 1996ban(sajnos egy par hettel a hatarido utan)de a holgy akkor atvette es alairta.folyamatosan kerestem az irodat szemelyesen hogy mikor kapok valaszt a veteli szandekomra.a valaszuk csak annyi volt hogy folyamatban vannak a szerzodes elkeszitesei.1998 ban kulfoldre menntem dolgozni a lakasban a neveloapam lakott.vele folyamatosan tartottam a kapcsolattot.de a valasz a kerelmemmre nem jott meg.
most 2014 ben a kozoskepviselettel megbizott iroda feltorte a a hasznalatomban levo pincet.mondva hogy az onkormanyzat utasittot ra.mivel megveteli kerelem erkezet hozzajuk a hazaba ujonnan koltozo tulajdonostol.szerencsere egy regi tulajdonos ertesittet a tortentekrol.ezek utan vettem felujra a kapcsolattot a helyi onkormanyzattal.megneztek a 1996ban beadott pincere vonatkozo veteli kerelmem.valasz az a holgy mar valoszinu hogy nem dolgozik a ingatlankozvetito irodaban es hogy nincs is lepecsetelve a kerelmem,plusz en teves pince sza lenyeg az hogy a holgy 1996 ban nekem vagy masik tarsashaz alaprajzat mutatta meg amin az alatalam hasznalt pince 13 as szamon szerepelt.most ott all a dolog hogy az onkormanyzat nekem adta meg a elovasarlasi jogot de mar nem az 1996 os aron hanem majd a mostani ertekbecslo altal adott aron ami 3szorosa a 96 os arnak!!en tovabbra is ragaszkodom ahoz az arhoz amire en be adtam a vetteli szandekom!!varom valaszat!!
amra adtam be a kerelmem amire beadtam az a 13 as szamu pince .most pedig a 6 osszamu pincerol van szo
szabo tibor