Kiskorú tulajdonrészének kivásárlása


MajorDomus # 2014.04.22. 18:35

Színes papirok=pénz

ObudaFan # 2014.04.21. 20:34

mikoisti

Ha törvényes örökös és kiesik az öröklésből, akkor ha van testvére, a testvére örököl helyette (ha több is van, egymás közt egyenlő arányban), illetve a testvérek kiesése esetén az ő leszármazóik, ha nincs testvér, akkor a nagybácsik és nagynénik fejenként egyenlő arányban, helyettük a leszármazók.

mikoisti # 2014.04.21. 18:53

Köszönöm a választ!

luck-666 # 2014.04.21. 18:28

én MD-nek írtam:
MajorDomus # e-mail 2014.04.21. 17:52

"Egyszerűbb ha visszautasítják az örökséget",

gondolom,te a másik örökösök nagybátyja vagy,

  • a nagykorú azt csinál az örökséggel,amit akar,lemondhat róla,elfogadhatja,utána már azt tesz vele amit akar
  • a kiskorúnál a gyámhivatal az illetékes
  • írtad,hogy vannak bonyodalmak,a hagyatékátadó végzést mindenképp várjátok meg,hogy tisztábban lássatok
  • "azaz, 62,5%-os, és 37,5 %-os tulajdonhányadra" -elméletileg igen
mikoisti # 2014.04.21. 17:47

ObudaFan

Nincsenek még leszármazói, fiatal felnőtt, az elhalt szülője helyett, aki kiesett az öröklésből, örökölné a nagyszülője örökrészét, tehát törvényes örökös. Ez esetben úgy alakulnak a tulajdonhányadok, ahogyan írtam, vagy?

MajorDomus

"Hagyatékin kívüli" megegyezésre gondolsz, vagy színes konfetti szórására pezsgő mellett, illendően megünnepelve a jeles eseményt, amire természetesen a visszautasítást tévő örökös hálából meg van hívva?

luck-666

Ez nem a kiskorú, hanem a másik örökös, a nagykorú testvére.

luck-666 # 2014.04.21. 17:35

a kiskorú nem utasíthatja vissza az örökséget,a gyámhivatalnál érdeklődjetek a teendőkről

MajorDomus # 2014.04.21. 15:52

Egyszerűbb ha visszautasítják az örökséget,
akkor te örökölsz, majd .,,színes papírokkal,, utólag kifejezed háládat.

ObudaFan # 2014.04.21. 12:29

Nem feltétlenül. Attól függ, hogy mi alapján örököl, és ha törvényes örökös, akkor vannak-e leszármazói, illetve kije neki a másik két örökös.

mikoisti # 2014.04.21. 10:59

Köszönöm a gyors választ!
S az iránt érdeklődnék még, hogy a másik örökös, aki az ingatlan negyedrészének tulajdonosa lenne, említett olyat, hogy neki nincs szüksége erre a tulajdonrészre, távol is lakik, és nem akar bonyodalmakat, (mert vannak az ügynek sajnos bonyodalmai is), így valószínű, hogy vissza fogja utasítani. Ebben az esetben a negyed rész a maradék két örökös között oszlik meg, azaz, 62,5%-os, és 37,5 %-os tulajdonhányadra? Ez elég hülyén hangzik nem is hallottam ilyesmit, vagy nem is így van?
Ha nagy hülyeséget kérdeztem, elnézést, de tényleg nem vagyok ebben a témában járatos, nem volt soha ilyennel dolgom eddig.

ObudaFan # 2014.04.21. 09:01

Részleteiben kellene ismerni a történetet, de valószínűleg az lesz a biztosabb megoldás, ha a hagyatékátadó végzést követően szerződtök. A gyámhivatallal viszont már most érdemes felvenni a kapcsolatot, hogy milyen feltételeik lennének.

mikoisti # 2014.04.21. 08:12

Örököltem egy ingatlant 50%-os tulajdonrésszel. A másik 2 fél tulajdonjoga közül az egyik negyed rész kiskorúé. Ha én szeretném a tulajdonosokat kivásárolni, úgy, hogy a lakás az én nevemre kerüljön, erre megfelelő hitelt felvéve, akkor ez lehetséges a kiskorúval kapcsolatosan is? Értem ez alatt, hogy a Gyámhivatal engedélyezi-e egyáltalán? Ha igen, mivel szokott járni ez?
Most lesz a hagyatéki eljárás hónap végén, ha rendelkezésemre állna a kivásárláshoz szükséges összeg, akkor ott a hagyatékin a jegyzőnek jelentsem be a szándékomat, s akkor elmarad a végzés, és újabb tárgylást tűznek ki, vagy ott helyben rendezhető ez Gyámhivatal nélkül is, vagy ez hogy működik?
Mit tanácsol, mi a legjobb megoldás, ami a legkevesebbe kerül? Az idő nem is annyira számít, inkább a költségek minimalizálása lenne a cél.
Vagy várjam meg a végzést, vegyem át a részemet, és utána kezdjek bele a történetbe?
Előre is köszönöm válaszát.