Lízing mint jogcím


Sherlock # 2014.04.24. 12:56

Nekem úgy tűnik, hogy speciális tulajdonjog-fenntartásként kezeli a törvény, tehát adásvétel lesz - azt gondolom.

Aggályosnak szerintem nem aggályos, csak nem szerencsés. Az inytv. 2. § (2) szerint az ott felsoroltakon kívül más jog vagy tény feljegyzését csak törvény rendelheti el, ez jelen esetben a Ptk., s a Ptk.-t "pontosítja"(nem tudok jobb szót) a vhr. a bejegyezhető tények felsorolásánál.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 12:04

Jól értem Kolléga, azt mondod tehát, hogy ilyenkor is adásvétel?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 12:04

Ingatlan. Ofkúrsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 12:03

Tényleg. :)

(Nem aggályos egy kicsit, ha az alsóbb szintű jogszabály bővíti a törvény elvileg zárt körű felsorolását?)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.24. 12:02

Mi ez ingóság?

Sherlock # 2014.04.24. 12:01

Szerk.: inytv 17. § (3)39 Tulajdonjog fenntartással történt eladás ténye jegyezhető fel az ingatlan tulajdonjogának a futamidő végén - minden további jognyilatkozat nélkül (ide nem értve a tulajdonjog bejegyzési engedélyt) - történő átszállását eredményező pénzügyi lízingbe adás esetében is.

Sherlock # 2014.04.24. 11:57

A vhr. tartalmazza. A kérdésre viszont nem tudok válaszolni. Nekem az lenne a logikus, ha lehetne lízing.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 11:36

A pénzügyi lízing bejegyezhető a tulajdonszerzés jogcímeként? Vagy akkor is az adásvételt kell megjelölni, ha a lízingdíjak megfizetésével további ellenérték és jognyilatkozat nélkül átszáll a tulajdonjog?

(Nincs némi koherenciazavar a Ptk. és az Inyt. között? Az előbbi kifejezetten elrendeli, hogy a lízíngbe adás tényét és a lízingbe vevő személyét be kell jegyeztetni; az utóbbi viszont sem a feljegyezhető tények, sem a bejegyezhető jogok között nem sorolja a lízinget.)