Határozatlan idejű bérleti szerződés felmondása


drbjozsef # 2019.09.18. 09:48

krisszi11,

A Ptk. ezen rendelkezéseitől szerintem el lehet térni, a haszonbérletnél is.

Ha neked tényleg szó szerint az áll a szerződésedben, hogy „A szerződésben az áll, hogy a megállapodás bármikor felmondható, 30 napos felmondási idővel.”, akkor szerintem neked van igazad, és augusztus 16.-ai felmondással szeptember 16-ig kell fizetned.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.18. 09:31

(Valójában egy utcai, bilinccsel lezárt parkolóhely a bérlemény, még csak nem is garázs.
Akkor arra a lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletéről szóló törvény nyilván nem vonatkozik. (De magát a konkrét szerződést nem ismerjük, abban bármi lehet.)

SolnesM # 2019.09.18. 07:24

Gyakorlatilag azon megy a vita, hogy szeptember 16-áig vagy 31-éig kell fizetnem a bérleti díjat.
akkor ne fizess. kettő heti bérleti díjért csak nem fog perelni, sőt fizetési meghagyást se fog küldeni. pl. azért mert nem tudja mi az, nincs pénze rá, vagy sóher.
Viszont ha mégis küld fizetési meghagyást akkor annak mondjál ellent. csupán annyi, hogy nem ismerem el a tartozást , nincs jogalapja.
ha nem mondasz ellent behajtható lesz.
Habár egy félhavi garázsbérletidíjért csak lökött ember reklamál.

krisszi11 # 2019.09.17. 06:07

Tisztelt Szakértők!

Előző hozzászólásomat kiegészíteném azzal, hogy haszonkölcsön szerződést írtunk alá, amelyet - ha jól tudom - 15 napos felmondási idővel lehet felmondani a hatályos Ptk. alapján.

Előre is köszönöm a válaszotokat!
Krisztina

krisszi11 # 2019.09.17. 05:58

Tisztelt Szakértők!

Garázs bérleti szerződés felmondása miatt kérem válaszotokat.
Határozatlan idejű garázsbérleti szerződést kötöttem, melyet augusztus 16-án mondtam fel írásban, jeleztem azt is, hogy szeptember 1-étől nem áll módomban használni a helyet, de a 30 napos felmondási időre természetesen kifizetem a bérleti díjat.
A szerződésben az áll, hogy a megállapodás bármikor felmondható, 30 napos felmondási idővel.
A bérbeadó szerint az ingatlan bérbeadásának szabályai vonatkoznak ránk is, és a szerződést szeptember 31-ével tudom felmondani.
(Valójában egy utcai, bilinccsel lezárt parkolóhely a bérlemény, még csak nem is garázs.)

Gyakorlatilag azon megy a vita, hogy szeptember 16-áig vagy 31-éig kell fizetnem a bérleti díjat.
Előre is köszönöm,
üdvözlettel,
Krisztina

MajorDomus # 2015.09.02. 21:23

Akkor maradj a seggeden!

wers # 2015.09.01. 15:06

:))

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.01. 15:03

:)
"Mikor kell vetni az árpát? Hét nappal a langyos eső előtt."

Adica # 2015.09.01. 13:37

Köszönöm az eddigi válaszokat. A szerződésben a bérbeadóra vonatkozóan semmi sincs a felmondással kapcsolatban. Rám, mint bérlőre vonatkozóan van annyi, hogy 30 nappal a kiköltözés előtt kell felmondanom.

MajorDomus # 2015.08.31. 20:55

De célszeű , és eredményre vezet.

MajorDomus # 2015.08.31. 20:22

De célszeű , és eredményre vezet.

ObudaFan # 2015.08.31. 19:59

Hát mennyi felmondási idő van kikötve a szerződésben? Ha semmi nincs kikötve, akkor a négy hónap jogszerűen nem fog kijönni. Más kérdés, hogy ha egyszerűen nem költözöl ki, akkor sem tud jogi úton ennyi idő alatt kirakni, csak akkor a bentmaradásod nem lesz jogszerű.

Adica # 2015.08.30. 13:19

Kedves Fórumozók!

A következő ügyben lenne segítségre, információra szükségem.
2008 óta bérlek egy házat határozatlan idejű szerződéssel. A bérbeadó 2 hete jelezte, hogy a bérleti díjon felül utalt rezsiköltség nem fedezi a rezsi valódi költségét. A rezsi eddig nem számlák alapján volt fizetve (ahogy azt a szerződés tartalmazta) hanem a bérbeadó által megadott szorzószámok és az óraállások alapján. Elmondása szerint ez jó ideje nem fedezi a rezsiköltségeket. Felajánlottam neki, hogy akár 5 évre visszamenőleg kiszámolom (és igazolom) neki pontosan, hogy mennyit utaltam rezsire, és ha ő megküldi a számlák másolatait, akkor a kettő különbségét azonnal utalással rendezem. A számlákat nem hajlandó megmutatni, semmilyen egyezségbe nem megy bele, pedig én semmi mást nem akartam, mint kifizetni a tartozást, majd esetleg megvenni tőle az ingatlant, ahogy az elején ebben megállapodtunk. Erre a válasz az volt, hogy ő nem mutat semmilyen számlát, mert nehogy már én akarjam őt elszámoltatni, hanem jelöljek meg egy adott napot, amikor el tudom hagyni az ingatlant. Én ezt meg is fogom tenni, mert nincs kedvem további perpatvarhoz, de 4 hónapra szükségem van ahhoz, hogy ki tudjak költözni. Hiszen 7 éve itt lakom, és nem tudok pár hét alatt új helyre költözni. Ilyen esetben milyen jogaim, lehetőségeim vannak, hogy még 4 hónapig a házban maradhassak?

MajorDomus # 2014.06.11. 21:27

Szerintem is.

ttip # 2014.06.11. 07:25

Amikor kötöttétek a szerződést, talán még a 3 hónapos minimum felmondási idő volt érvényben, azt kell alkalmazni. Annak letelte után a tulajdonos akarata ellenére jogszerűen nem maradhattok a lakásban. Vagy megegyeztek az aktuális tulajdonossal, vagy kiköltöztök.

MajorDomus # 2014.06.10. 20:13

Egyszerű.
Egyezz meg az uj tulajdonossal .némi pénz neki is jól jön.

SaabExt # 2014.06.09. 10:12

Üdvözlök mindenkit!

Van egy olyan problémánk, hogy határozatlan időre kötöttünk bérleti szerződést, és a tulajdonos/bérbeadó eladta a lakást, és ki kéne költöznünk június 15-el, viszont a szerződésben leírt 1 hónap felmondási idő alatt SEM találtunk másik albérletet. A Balatonnál lakunk, én itt vagyok születésem óta, és ilyenkor nyári szezonban szinte lehetetlen bármit is találni, mindent a szezonmunkások visznek el. Mit tudunk tenni ebben az esetben? Nem szeretnénk párommal együtt az utcára kerülni az összes bútorunkkal (a lakás bútorozatlan volt), nagyobb értékű műszaki cikkeinkkel együtt, úgy, hogy lenne miből mást bérelni, de nem találunk.
Előre is köszönöm a tippeket/válaszokat!

Szabolcs