Ingatlanbiztosítás jelzáloggal terhelt házra


gerbera317 # 2019.08.16. 19:41

A biztosító mindig a kedvezményezettnek fizet. Azt pedig, hogy ki legyen a kedvezményezett, a bank mondja meg.

drbjozsef # 2019.08.16. 18:40

Csuklósbusz,

Szerintem annak fizet, aki a szerződő.

Ha a bank előírja a szerződésben, hogy köteles vagy fenntartani lakásbiztosítást, és a lakást helyreállítani, a jelzálog értékét biztosítani, akkor neked fizetnek, te állíttatod helyre.
Ha ezek bármelyike hibádzik (nem fizeted a biztosítást), akkor azonnali szerződés felmondás lehet (ha nem volt kár, akkor is), és követelhetik egy összegben a fennmaradó tartozást. Nekem pl. ilyen volt régen.

Ha a bank a szerződés részeként köt biztosítást a fedezetre, és a törlesztőrészleted egy része ez, akkor a bank a szerződő, neki fizet a biztosító, ő rendezi a helyreállítást.

Csuklósbusz # 2019.08.16. 18:29

Biztosító mindig a bankoknak fizet ha egy terhelt de biztosított ingatlant nagyobb kár éri?

MajorDomus # 2014.07.25. 22:30

Erre írtam, hogy nyugi.

Wildmann # 2014.07.25. 18:54

A biztosítás engedményezése arról szól, hogy a kártalanítást kinek és milyen sorrendben kell kifizetni.

Ha van engedményezés a szerződésen (jelen esetben a Fundamenta) megkérdezi a biztosító a Fundamentát, mekkora az ép aktuális összeg, amely a hitel teljes előtörlesztésére kell. Ezt az összeget fogja átutalni a Fundamentának, hisz a fedezet megsemmisülésével köteles lennél visszafizetni a hitelt, azaz a Fundamentát ekkora kár érné ha nem tudnád visszafizetni. A maradék összeget (esetedben 18 M Ft.)kapod meg te.

A fenti eljárás minden ingatlanhitelnél ez a bevett eljárás.

MajorDomus # 2014.07.17. 19:28

Nyugi.
A hitel összegéig vagy kapcsolatban a Fundamentával, erre engedményezed a biztosítási kártérítést.

tlacika # 2014.07.16. 15:34

Tisztelt Jogi Fórum!

Biztosító kinek és hogyan fizet, ha egy jelzáloggal terhelt ingatlan például leég?
Fundamenta lakástakarékom lejárt és igényelem a hozzá kapcsolható lakáshitelt is.Kötnöm kell lakásbiztosítást, de kérnek egy olyan nyilatkozatot, hogy a biztosító a Fundamentának utalja az összeget, ha 300.000 FT feletti a kár, pl leég a ház. A ház ér 20 milliót a hitelem meg csak 2 millió, sehol nem találtam megnyugtató információt, hogy a hitel feletti rész kinek jár. Fundamenta azt mondja, hogy természetesen nekem, de ezt leírva nem találom sehol.

Köszönettel