bérlő tartozása


MajorDomus # 2014.07.23. 07:20

Helyes.

Egy fizetési meghagyás indítható, ha tudod az új címüket, de ha nincs jövedelem, sokra nem mész vele.

Szerintem örülj hogy ennyivel megúsztad.

redsea # 2014.07.22. 17:25

sokat nem lehet tenni, ilyenek a jogszabályok. A következő bérlőtől kérjetek több kauciót és közjegyző előtt köttessen a bérleti szerződés, mert az azonnal végrehajtható.

Dorina29 # 2014.07.22. 13:50

Üdv!
Kiadtam az ingatlanom albérletbe.Természetesen adóztam is utána.A bérlők először fizettek,minden rendben ment,aztán jöttek a gondok,Egyikük sem volt hajlandó dolgozni és felhalmoztak közüzemi tartozást és már az utolsó bérletidijat is halasztgatták.Az ország másik végéről jöttek,de kideritettem hogy hol és miként eltek eddig.Kiderült hogy mindenhonnan ugy kellett őket kilakoltatni,a házakat lelakták,a tulajt megverték stb..A családjukat is sikerült elérnem,akik közölték hogy ők nem tudják őket már anyagilag támogatni.Ezek tudatában,gyorsan megirtam a fizetési felszólitást és a felmondót is megfogalmaztam mivel biztos volt hogy ugysem fizetnek.Próbáltunk velük beszelni hogy akkor mindenki érdeke ha elmennek ne csinálják tovább az adóságot de háromszor hivták ránk a rendőröket,mondván hogy megütöttük stb.Ami persze kiderült hogy nem igaz amikor a rendőrök megjöttek.Igéretett tett hogy másnap fizet és kiköltöznek mert szerez pénzt,erre a szomszéd riasztott minket hajnalban hogy épp meg akarnak lógni.Sikerült még ott találni őket,irtunk egy papirt,amiben elismerte hogy önszántukból távoztak és elismeri a tartozását az összeggel feltüntetve.Ez hétvégén történt,kért haladékot hogy e hét csütörtökön fizet(kétlem).Ha nem fizet hogyan tovább?Rendőrség vagy biróság?Kihez forduljak? (Több embert is megkárositottak már igy,igy elnek..Amit cimekkel és volt tulajokkal is bizonyitani tudok)