"kilakoltatás"


Burn Out # 2017.08.23. 17:34

a gyámügynek biztos, hogy nincs ilyen feladata

Bea1 # 2017.08.23. 16:19

Hazamehet, ha a lakhatása máshogy nem megoldható, különös tekintettel a gyermekre. Ebben talán a gyámügy tudna segíteni, akár egy távol tartásival is.

hazaakarokmenni # 2017.08.23. 15:39

Szia Grave7!
A lakæskiűrítęsi perre gondolsz!
Erre én is gondoltam, meg arra is hætha van ennél gyorsabb, egyszerūbb modja is!
Gyerek nagyon hazamenne, szìvem szakad meg!
Utænajàrok, beszerzem a papìrokat!
Köszi

Grave7 # 2017.08.23. 15:24

@hazaakarokmenni: A jogi út a per, majd ha nem költözik ki, a végrehajtás. Több hónap/év a várható időtartama ennek.
Javaslom ügyvéd megbízását.

hazaakarokmenni # 2017.08.23. 15:07

Szeretnék segítséget kérni!
Fiatalon örököltem egy kis hæzikót!
Élettærsammal beköltöztünk, született egy gyermekünk.
Némi felújítàst végeztünk, apuka nem volt sose a munka hõse.
20 évig vegetàltunk, kapcsolatunk megromlott.
Sajnos apuka kéręsem ellenére nem volt hajlandó menni. Így a reggeltõl napestig tartó
vitàk miatt, tekintettel a gyerekre én költöztem el a sajàt hæzamból a gyerekemmel együtt!
Most apuka egyedűl lakik az én hàzamban.
Voltam ügyvédnél, hívtam h jöjjön el egyezzünk meg, nem jött.
A gyerek (14 éves) kéri h menjen el, mert szeretne hazamenni, õ sehova nem megy!
Lakcímügyileg annó bejelentkezett, semmit nem tudok tenni..... kérdezem, mit tudok tenni h hazamehessünk????
Köszönöm, aki segít!!!

MajorDomus # 2017.07.06. 21:51

Igen,én is azt mondom, a 3 órás ügyfélnek,hogy aki először szólt,az 5-re tud jönni mert dolgoznak.

Ugye úgy korrekt hogy övé az elsöbbség,de ha
nem egyezünk meg,akkor ön ledz a bérlő!

Zöldövezeti11 # 2017.07.06. 12:19

De hát hol lett leírva az hogy roma ?
lehet az svéd is !

drbjozsef # 2017.07.06. 10:28

Visszamehetsz.
De mit csinálsz, ha nem enged be?

Ha érvényes a bérleti szerződésed, akkor kérhetsz birtokvédelmet a helyi jegyzőtől.

Ha nem tudod bizonyítani a jogosultságodat, akkor pert indíthatsz, és ha igazad volt, akkor kártérítést és a költségeid megfizetését is kérheted a szerződés helyreállítása mellett. De ez évekig is eltarthat.

jogiügy # 2017.07.06. 08:07

A kaució miatt adta ki a lakást a tulajdonos. Családtagomhoz vitte holmijaim, nekem nem szólt.
Ingatlanosnak azt hazudta, nem fizettem. Ha egy évre szólt a szerződés, visszamehetek?

drbjozsef # 2017.07.06. 05:13

jogiügy:

azt teheted, hogy minden papíroddal, bérleti szerződéseddel, elmész egy ügyvédhez, és pontos dátumokkal, részletekkel előadod neki mi történt. Úgy talán tud tanácsot adni.

MajorDomus # 2017.07.05. 21:32

Alapos ok nélkül nem mond fel senki egy határozott idejű szerződést!

Y szárnazásoddal meg dgy hónappal ezelőtt is tisztában volt.

Vagy nem tudta,hogy Oszana bin Laden fia vagy?

Vadsuhanc # 2017.07.05. 17:21

Ráadásul a kilakoltatás az hatósági döntés... lett volna jogorvoslati lehetőséged arra, hogy a törvény szerint biztosított jogaiddal élve ott előadd a problémáidat. Megtetted ?

Vadsuhanc # 2017.07.05. 16:49

jogiügy

Most komolyan a segítés legnagyobb szándéka mellett is szerinted tud neked ilyen tényállásra válaszolni értelmesen és helytállóan?

Milyen származás miatt ? Milyen károd keletkezett ? Milyen eü károd keletkezett ?

Mivel tudod bizonyítani ?

Állítasz, de minimális információt sem adsz. így milyen segítséget vársz a legnagyobb jóindulat mellett is ?

jogiügy # 2017.07.05. 16:44

Üdvözletem.
Származásom miatt kilakoltatott lakástulajdonos. Egy éves szerződés volt, helyette egy hónap volt, kauciót eltette. Családtagnak szólt, én nem egyeztem bele a kilakoltatásba. Jelentős pénzügyi és eü károm keletkezett.
Mit tehetek?

MajorDomus # 2014.08.03. 20:30

Nem a jó helyen ragadtad meg a bikát!

A,, párod,, keresse meg a tulajdonost,
Honvédség - és kezdeményezze bérlőtársi jogviszony létesitését.

Ha apósod még él, és honvédségi dolgozó vagy nyugdíjas, ebben tud segíteni. Ha nem is neked, de az unokáinak.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.03. 13:40

Ha azt kérdezed, a szívességi lakáshasználatot 15 napos határidővel lehet felmondani.

Syrakusa # 2014.08.03. 12:25

Tisztelt "ObudaFan"

És ilyen esetben mennyi a "türelmi" idő amennyit a jogszabály meghatároz?Mármint,mennyi időt kell adniuk a kiköltözésig ,hogy találjunk közben egy albérletet?Mert úgy tudom,h már csak a gyerekek miatt sem rakhat ki az utcára!Vagy tévedek?Az sem számít,hogy a lakás bérleti jogot Ő a gyermekek miatt kapta/mármint a párom és a testvérei miatt/?

ObudaFan # 2014.08.03. 12:02

Mivel nincs jogcímetek ott lakni, ezért kötelezhetnek a kiköltözésre. Ehhez természetesen bírósági határozat kell, ha önként nem távoztok, de az pedig neked lesz a végén költséges.

Syrakusa # 2014.08.03. 11:37

Tisztelt hozzá értők!
A helyzetem a következő!
A párommal anyósomhoz költöztünk (kb.2 éve) két kis gyermekünkkel.Nekem már az elején nem tetszett de a párom érdekeit nézve valamint az anyósom "erőszakoskodásának eleget téve" elköltöztünk otthonról(az Én édesanyámtól),mivel ahol az anyósomék laknak ház jelentősen nagyobb és a párom és édesanyám közt nem volt felhőtlen a kapcsolat.
A lakás ahol jelenleg élünk honvédségi tulajdon és az anyósom az "albérlő". Az állandó bejelentett lakcímem oda szól,valamint a párom és a két kisgyermeké mindig is oda szólt.
Időközben az anyósom teljesen megváltozott,hazudozik,egymás ellen uszít minket szinte lehetetlenné teszi az életünket.Ezelőtt kb 1-2 hete szóvá tettem,hogy ez igy nem egy normális viselkedés,erre Ő bejelentette,hogy ki fog minket rakni akár az utcára is a gyerekekkel.
Az elején megegyeztünk,h a rezsinek és a bérleti díjnak felét Én készpénzben minden hónapban odaadom a fizetésemmel egy időben.Ez egy szóbeli meg állapodás volt amit be is tartottam.Ezen kívül semmilyen írásbeli szerződést nem kötöttünk,aláírta a papírt,hogy az állandó lakcímem ott legyen és ennyi.Valamint még annyi,hogy a bérleti jogviszonyt CSAK azért kapta meg a HM-től,mert a volt férje hivatásos katona volt és a közös gyermekeik válás után az anyósomhoz kerültek/bele értve a párom is/ és így az addig az apa nevén lévő bérleti viszonyt megkapta az anyós
A kérdésem a következő:

  • Egyik percről a másikra kirakhat -e minket a két gyermekkel az utcára a leírtakat is figyelembe véve?
  • egyáltalán joga van-e onnan az anyósnak kirakni minket onnan a gyermekekkel?
  • A HM-nek van-e ilyen esetben intézkedési joga/ha az anyós kéri/?
  • Ha a bejelentett állandó lakcímünk oda szól meddig "húzhatjuk" a kilakoltatást,költözést,kell-e ehhez bírósági határozat?

Kérem aki felvilágosult a témában tájékoztasson és válaszoljon/ha van rá mód konkrét jogszabályok megjelölésével/.
Nem akarom a végtelenségig húzni de az egyik gyermekünk 3 míg a másik 1 éves,így Én egyedül dolgozom és nem egyszerű megfelelő árfekvésű albérletet találni,főként nem egyik napról a másikra,
Ha van lehetőség rá kérem a syrakusa2@gmail.com címre is küldjék el a válasz másolatát.....Előre is köszönöm!