Gazos kert - szomszéd vita


zoe10 # 2014.08.28. 14:57

Köszönöm szépen a választ!

zoe10 # 2014.08.28. 12:28

Az alábbi ügyben kérem a segítségüket.
Nagypapám halála után örököltem egy aprócska házat, egy nem apró kerttel. 22 éves lány vagyok, vidéki egyetemen tanulok, a háztól 200 km-re. Hétvégente vagyok itthon (anyukámmal lakom, nem a házban), akkor itt is vannak dolgaim, nem tudok egyszerre 3 fele szakadni. A házban egyébként nem lakik senki, de eladni sem szeretnénk, mert jövőre végzek, akkor beköltöznék. A nyár folyamán külföldön dolgoztam, hogy eltudjam tartani magam (anyukám nem tud segíteni anyagilag) aztán hazajöttem, azóta nagyon beteg vagyok, erről számos leletem is van. Így nem tudtam rendbe tenni a kertet. Ma felhívott a szomszéd, hogy amennyiben nem megyek ki, feljelent az önkormányzatnál. Nem tudok mit csinálni, folyamatosan járok a dokikhoz (még mindig kezelnek), jövőhéttől le kell mennem az egyetemre, fizetni nem tudok senkinek, hogy megcsinálja helyettem. Mik az esélyeim, ő mit tud elérni, ha valóban feljelent? Parlagfű nincs, a kert elején (kb 20 méteren) állítólag átlóg hozzá a gaz, ez a problémája. Tudom, hogy ez az én felelősségem, ha anyukám meggyógyul (ő is beteg éppen) lemegy és megcsinálja a kerítés mellett, én meg veszek térkövet, hogy ott ne nőljön újra, de ez még idő, ő addig simán feljelent, ha úgy tartja kedve. Félek, mert egyelőre nem tudok mit tenni a kialakult helyzet ellen. Köszönöm a válaszokat!