Birtokbaadás


Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.03. 09:52

Felvilágosítottam őket

:) Igen.

A kisajátítási eljárás azért indult meg, mert az önkormányzatnak nem sikerült megállapodnia a tulajdonossal. Ha mellérendelt félként, adásvétel keretében meg tudnak egyezni, akkor nem kerül sor a hivatalos eljárásra.

Amikor a levelet kézhez vetted, az szabályszerű volt, mert a tulajdonos lányaként átvehetted az iratot. A feladatod az lett volna, hogy tájékoztatod a tulajdonost az eljárásról és arról, hogy mikor van a birtokbaadás.

Sóhajt. Ezt nem tetted meg. A késedelemért a tulajdonos felé kártérítéssel élhetnek.

A kisajátítási eljárásban nem vagy fél, így sem megkeresésre, sem kárpótlásra nem tarthatsz igényt. Valószínűleg szívességi használó vagy, amit édesapádnak fel kellett volna mondania határidőre, ha tudomást szerez az eljárásról.

Dina01 # 2014.09.02. 21:28

Üdvözletem!

Leírom röviden a történetem...Az ingatlanunkat kisajátította az állam,így abbol mennem kell ez tény. A pénzt letétbe helyezték,mivel a tulajdonosa nem tisztázott,azaz vagyonmegosztási per alatt van.
Na mármost a kisajátítást kérő küldött a "bejegyzett" tulajdonosnak egy hivatalos papírt,hogy mikorra kell kiüríteni az ingatlant,attól függetlenül,hogy még senki nem kapott pénzt...
Annyit kell erről,tudni,hogy a bejegyzett tulajdonos már évek óta elköltözött,és én,a lánya,tartottam fent,és éltem ott az ingatlanban. Én semmilyen papírt nem kaptam,de mivel az ő levele az én kezemben landolt,és hát elolvastam,derült ki számomra,hogy ez a helyzet. Felvettem velük a kapcsolatot emailben,és csak annyit mondtak,hogy ürítsem ki az ingatlant,és adjam nekik birtokba. Felvilágosítottam őket,hogy én nem adhatom a birtokukba,hisz nem én vagyok a tulajdonos,én csak használtam az ingatlant.Így természetesen a birtokba adás nem történt meg,és azóta csend van (ennek kb. 3 hete).
Kérdésem a következő lenne: engem mindenféle hivatalos felkérés nélkül kilakoltathatnak onnan az utcára? Illetve én nem igényelhetek tőlük valami kárpótlást,vagy ehhez hasonlót,hogy ne kerüljek az utcára?
És úgy,hogy per alatt van a ház,(nem velük),így is elvehetik?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

Mufurc_nagyon # 2014.09.02. 17:36

Kedves Thomas07!

A kauciót visszakapja, így marad annak a kamata.
A bérleti díjról számla vagy szerződés (átvétel ig.) kell. ;-(((


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Thomas07 # 2014.09.02. 11:52

itt ebben a városban a bérleti díj árak átlagosan 35-45 ezer forint között mozognak.

de ha nekem egy másik albérletbe kell mennem, ott kell fizetni 2 havi kauciót is..

tehát egy 40ezer forintos albérletnél a 2 havi kaució + bérleti díj már 120ezer forint.

ilyen esetben kérhetem a kauciót is?

Mufurc_nagyon # 2014.09.02. 10:14

Kedves Thomas07!

Nos annyit köveljen amennyit igazolni tud, mert peres eljárás esetén a végső összeg a bíró "kezében" van;-)))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.02. 10:07

Ha valóban ér annyit az ingatlan használata, akkor követelheted azt az összeget, de nem ezzel az indoklással.
És ne várd, hogy önként kifizeti. Örülj, ha legalább önként kiköltözik. Még ha késve is.

Thomas07 # 2014.09.02. 07:48

Köszönöm szépen!

A használati díj mértékét én határozom meg?

követelhetem az albérleti díjat és a lakás hitel összegét is egy összegben tőle lakáshasználati díj fejében?

capisca # 2014.09.02. 06:08

Kedves Thomas!

Mi van a szerződésetekben?
Rögzítve lett, hogy mikor kell kiköltöznie, illetve meddig kell birtokba adnia a lakást neked?

Látom benne van.

Közöld vele írásban is, hogy a lakás használatáért (mivel a tiéd és használja) a hó végéig használati díjat számítasz fel, melynek összege megegyezik az albérleted és hiteled összegével.

Mufurc_nagyon # 2014.09.02. 05:47

Kedves Thomas07!
Így, a az adásvételi megfelelő szabályzása híján sok mozgástér nem maradt.
Természetesen tértivevényes felszólítás.
Az ingatlan átadása után lehet kártérítési igénnyel a bírósághoz fordulni.
Az ingatlan elhagyására sem lehet jogkövető tevékenységet javasolni a peres eljáráson kívül.

Szerintem az eljáró ügyvéd nem volt elég "körültekintő";-)))

Gyors "kilakoltatásra" nincs jogszerű ötletem ;-((((


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Thomas07 # 2014.09.01. 09:17

Üdvözletem!

A kérdésem a birtokba adással kapcsolatban az lenne, hogy abban az alábbi esetben mit lehetne tenni?

Vásároltam egy lakást, a szerződésben az szerepel, hogy az effektív kifizetést követően a tulajdonosnak 2 héten belűl mindenképpen köteles a birtokomba adni a lakást.

A kifizetés megtörtént, ezen a héten csütörtökön (2014.09.04) -én lejár a határideje, de közölte hogy ő nem költözik még ki, majd csak valamikor hó vége fele.. (először tizedike volt, aztán már hó végénél tartunk)

Én jelenleg most albérletben élek, és nem tudnám egyszerre fizetni a lakáshitelt és az albérletet tehát nem tudok várni.

Mit tehetnék ilyen esetben?
Milyen jogai vannak még ott abban a lakásban?
Elvileg a tulajdonjoga már nincs, és nem is albérlő mert nem kötöttem vele albérleti szerződést sem.

Ő vett egy másik lakást, de nem tud még át költözni, én mondtam neki, hogy nekem pedig lejár az albérletem most ezen a héten, erre azt mondta, hogy keressek addig egy másik albérletet...
A kérdés, hogy miért én keressek? miért nem ő megy? Neki kell birtokba adnia a lakást és nem nekem kellene rá várnom, meg még másik albérletet keresni.