Közös képviselő - papírok kiadása


bookmark # 2014.12.04. 19:43

RealCore!

Azt hiszem ismét arról lehet szó, hogy először az emberek fejében kell rendet rakni. Esetünkben azt kell először tisztázni, hogy ki a tulajdonos, ki az aki a pénzéért szolgáltatást vesz és ki a fizetett alkalmazott.

Az a közös képviselő amelyik nem enged betekintést a ház irataiba a tulajdonos számára az a tulajdonhoz való jogát akadályozza. Nem véletlen, hogy közös tulajdonról van szó.

Még egyszer, hogy világos legyen. A közös képviselő az egy fizetett alkalmazott, akinek az a dolga, hogy a tulajdonos uraknak és hölgyeknek könnyebbé tegye az életét és képviselje az érdekeiket és ezért anyagi ellenszolgáltatást kap. Ennek megfelelően a képlet nagyon egyszerű, a ház iratai nem a közös képviselő tulajdonát képezik, max csak matathat velük. A közös képviselő nem az Úristen, nem a tulajdonosok főnöke és nem is hatóság.

Bármikor le lehet váltani, csak össze kell hívni egy közgyűlést és arról kell a többségnek szavaznia, hogy le legyen váltva. Persze vigyázni kell, hogy ki lesz utána megválasztva.
Ha a közös képviselő írásos kérésre nem hívja össze a közgyűlést, akkor a Számvizsgáló Bizottságnak kell, ha az sem hajlandó a tulajdonosok 10%-a is összehívhatja, úgy, hogy ha nem határozatképes 1/2 óra múlva ismétlés. Ott a jelenlevők döntenek, így az is előfordulhat, hogy a 10% zavarja el a közös képviselőt.

MajorDomus # 2014.11.27. 21:58

Kbs

Én is ezt mondtam.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.27. 07:18

MD

6 lakásig, meg azon túl is, ... még az óperenciás tengeren túl is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.27. 06:01

2000 lakásos házra is. A Tht. csak a speciális szabályokat tartalmazza. Az iratok megismerésére pont nincs speciális szabály.

MajorDomus # 2014.11.26. 22:01

Immaculata!
6 lakásig!

,, a társasházra vonatkozó szabályokat külön törvény állapítja
meg,,(ptk)

Mufurc_nagyon # 2014.11.26. 14:21

Kedves MD!

Amennyiben az indoklást is elolvassa, akkor ott megtalálható azoknak a törvényhelyeknek a felsorolása, amelyek alapján a bíróság döntött.

Én javaslom, hogy döntései során vegy figyelembe, hogy peres eljárás során alul maradhat és a th. közössége a peres eljárás költségeit vállalkozásával kifizettetik.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 19:29
  1. A társasháztulajdonra a közös tulajdon szabályait kell megfelelően alkalmazni.
MajorDomus # 2014.11.25. 19:23

Én jogszabályról beszéltem, mert te arra hivatkoztál!

Egy perben született eseti ítélet nem ugyanaz!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 19:19

MD

Miért, az ítélet nem egyértelmű?

Mufurc_nagyon # 2014.11.25. 08:51

https://www.dropbox.com/…C3%A9let.pdf


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.11.24. 19:21

Imma

Talán illeszd be ide, a társasházi iratokba történő betekintésről szóló
jogszabályt. Érdekelne!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.24. 09:38

Ha betekinteni enged a képviselő az irattárba, akkor az csak a jó indulatán múlik. Ha ez a jó indulat nincs meg a betekintést kérő irányából is, ne számítson közreműködésre.

Ez nemcsak egyszerűen szembe megy a jogszabállyal, ez már hatalommánia.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.24. 09:28

Nem kell háttér infó, a stílus maga az ember.

A jogászokat és a társasházi tulajdonosokat degradáló megjegyzéseidből bőven sok volt. Nemes egyszerűséggel az minősítené a fórumot, ha ilyesmit az ember szó nélkül eltűrne.

Haaa, és amennyiben jogi kérdésed lenne, vagy jogi jellegű segítő hozzászólásod, azt megteheted, az önajnározó kampányodat pedig máshol folytasd.

realcore # 2014.11.24. 08:12

Tisztelt Uraim!

Örülök, hogy a háttér infók nélkül is képesek kerek, egész véleményt formálni, a személyeskedéseikre pedig nem kívánok reagálni, az Önöket és sajnos a fórum nívóját minősíti.

Sokat segítettek! Minden jót!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.24. 07:22

Realcore

az a rengeteg anomália ami jellemzi a jog rendszerünk. Vagy nem. Abszolút nem tudom.

Nincs itt anomália, egyszerűen nem tartod be a Társasházakról szóló törvény vonatkozó jogszabályhelyét, az iratok maszatolásával, az adatok visszatartásával sérted a tulajdonostársak azon jogát, ami az iratok megismerhetőségét érinti, harmadszor pedig szerintem nem szabadna olyan munkát végezned, amely emberekkel kapcsolatos. Nem vagy elég intelligens hozzá, hogy felmérd a képességeid, főleg!! másokét és úgy egészében véve, kívülről lásd magad.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.24. 06:01

Csak a jegyzökönyv és a határozatok könyvéből kaphat másolatot.
Amibe betekinthet, abból másolatot is kérhet. A közös tulajdon már csak ilyen - és a társasház a közös tulajdon egy fajtája. Ti meg olyanok vagytok, mint az egyszeri téesz-elnökök, akik kezdték elfelejteni, hogy a szövetkezet a tagoké.

Realcore, én azt Mufurcnak mondtam, de ha már magadra vetted...

realcore # 2014.11.23. 19:19

Kedves MajorDomus!

Az Urak az alábbiakban hívták fel a figyelmem egy tavalyi elsőfokú ítéletre, melyet ajánlok az Ön figyelmébe is:

https://www.dropbox.com/…C3%A9let.pdf

Előtte azonban üljön le!

MajorDomus # 2014.11.23. 19:05

Realcore
A betekintési jog nem azt
Jelenti hogy bármit lefenykepezhet vagy lemásolhat!

Csak a jegyzökönyv és a határozatok könyvéből kaphat másolatot.

realcore # 2014.11.23. 18:42

És ha már itt tartunk, találtam egy érdekes írást a törvényességi felügyeleti eljárásról. Erről mi a véleményük?

http://www.hidasi.hu/index.php?…

realcore # 2014.11.23. 18:40

Ez az Ön álláspontja, az meg az enyém. Maga jogász, én meg társasházkezelő. Önnek az a dolga, hogy kiskapukat találjon, nekem meg, hogy üzemeltessem a társasházakat. Ha pedig az ember nyakára járnak az unatkozó nagyokosok, nem lehet haladni a munkával. Maga szerint egy 100 lakásos társasház 1 évnyi bank anyagát lemásolni, azokból kimeszelni azon adatokat, melyek kikerülve személyiségi jogokat sérthetnek mennyi pénzbe és időbe kerül? A tulajdonosok se a könyveléshez, se a joghoz nem értenek társasházi vonatkozásban. Különösen igaz ez a jogász tulajdonosokra. Nyilván úgy vélik, magasabban kvalifikáltak, de tudja olykor a nyelvemre kell harapjak, olyan blődségeket mondanak. : ) Egy biztos, jó lenne, ha Önhöz hasonló igen értelmes emberek alkotnák a törvényeket, és akkor talán elkerülhető lenne az a rengeteg anomália ami jellemzi a jog rendszerünk. Vagy nem. Abszolút nem tudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.23. 18:28

Az indoklásod teljesen téves (hogy ne mondjam: amatőr), ez kiderül az általad hivatkozott döntvényekből is.

realcore # 2014.11.23. 18:28

Elolvastam. Abszurd. A SZB-ot erre találták ki. Jól nézne ki az ember, ha hetente járna be Buga Jakab iratokat fotózni, meg másoltatni. Vagy mondjuk 300 vagy 1000 Buga Jakab.

Egyébként ez egy elsőfokú ítélet. Nem tudunk fellebbezésről? Gyanítom jogi képviselő nélkül született ez a kedvezőtlen ítélet az alperesre nézve.

Mufurc_nagyon # 2014.11.23. 17:54

Kedves realcore!

Az alábbi linken megtalálhatja a témába vágó bírói íélet anonimizált változatát.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.23. 16:22

Szerintem meg ez a tévedés.

realcore # 2014.11.23. 14:35

Hatalmas tévhit, hogy bármely tulajdonos betekinthet az iratokba.

Bármely tulajdonos betekinthet a közgyűlési jegyzőkönyvekbe, és a határozatok könyvébe.

Egyébiratokba való betekintésre és ellenőrzésére csak a Számvizsgáló Bizottságnak van jogosítványa.

Ha betekinteni enged a képviselő az irattárba, akkor az csak a jó indulatán múlik. Ha ez a jó indulat nincs meg a betekintést kérő irányából is, ne számítson közreműködésre.