közös költség elszámolás


MajorDomus # 2015.04.05. 14:04

Nem akarásnak nyögés a vége.
Ha nem áll azon a szellemi színvonalon a k. K

Wildmann # 2015.04.05. 10:24

Én a helyetekben küldenék igazolható módon egy levelet a KK-nak, hogy az átutalásból mennyi összeget szánsz az egyik és mennyit a másik lakásra.

Én azt a megoldást szoktam alkalmazni, hogy jelölje meg, hogy a beérkezett összegből melyik lakás közös költségét írja jóvá először és a maradék menjen a másikra. Így az egyik lakás mindig tiszta és nem okozhat gondot az sem ha több pénz vagy kevesebb pénz érkezik, mint ami kellene.

huntah # 2015.03.06. 16:51

A lényegen ez már nem változtat.

MajorDomus # 2015.03.05. 22:09

És mi lenne ha negyedévente átutalnátok mindkét lakásra külön a közös költséget? Azt már csak kétfelé kellene könyvelni? Nem?

huntah # 2015.03.05. 15:25

Le kell váltani. Az ilyen ember orra alá hiába dörgölsz bármit.
Azon viszont ne lepődj meg, ha a mamókák esetleg felvetik, hogy fiatalember, akkor talán tetszene megcsinálni a munkát. Mármint jobban. :)
Ha a többség a jelenlegi kk mellett áll, jobban jársz, ha hagyod az időt magadnak dolgozni.

MegvagyHadnagy # 2015.03.05. 13:42

Most ne a kk. szellemi képességeit tárgyaljuk ki!!
Amúgy a lakásvásárlásnál "nyertük" meg, nem volt választási lehetőség.
Meg annyit hozzá, hogy egy megkeseredett öreglány, én meg egyetlen fiatal a házban, eddig is feltűnt... bármit teszek az rossz, ha nem én teszem, akkor is engem vesz elő. Kicsit unalmas már...

Nagyobb segítség lenne ha valaki megmondani a vonatkozó, hatályos tv. ami ezt a kérdést (közös költség fizetés) szabályozza.
Akkor a vonatkozó paragrafust az orra alá dörgölhetem.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.05. 11:30

Jelenleg az a gondja hogy egyben, egy összegben érkezik a befizetés a két lakásra. Ezt nem hajlandó külön könyvelni.
Ja, ha ti értelmi fogyatékost választatok közös képviselőnek...

osmi # 2015.03.05. 11:08

Nem értem, hogy miért problémázol ezen. Olyan rosszul
dolgozik, ahogy akar vagy tud. Ha elmaradást követel jogi úton, előveszed a befizetéseket...Persze ennek a ks.-ét is Te fizeted meg. Egyedül ezek szerint nem tudod a megbízottadat korrekt teljesítésre bírni...

MegvagyHadnagy # 2015.03.05. 10:56

Ezen már túl vagyunk, a megjegyzés rovatba bármit írhatunk a kk. oda könyveli ahova akarja, jelen esetben kizárólag az egyik lakásra hajlandó könyvelni.

A számviteli tv., vagy a társasházi tv. meghatározza a befizetés mikéntjét?
(Természetesen azon túl, hogy havi rendszerességgel a pontos összeget utaljuk)

Leír ilyet hogy a haszonélvező ilyen esetben külön köteles utalni?

huntah # 2015.03.05. 08:59

"Ezt nem hajlandó külön könyvelni."

A nem akarás tipikus esete.
Az átutalás közleményébe be kell írni a két hrsz-t, meg esetleg felhívni a kk figyelmét a pénzügyi fegyelemre.
Vagy úszni az árral, és külön átutalni, de akkor is kell a hivatkozás.

"Havonta felváltva másik lakásra fizessétek a dupla összeget"

Viccnek jó, de csak annak. :)
Ha már szivatás, csináljuk rendesen:
Sok kicsi külön átutalást kéne küldeni, de véletlenszerű összegekből, úgy, hogy a végeredmény bizonyos időközönként ugyanaz legyen.
Vérmérséklet szerint választható a részletek nagysága. :)

MajorDomus # 2015.03.04. 22:02

Zseniális ötletem van!

Havonta felváltva másik lakásra fizessétek a dupla összeget

Van még kérdés?

MajorDomus # 2015.03.04. 22:02

Zseniális ötletem van!

Havonta felváltva másik lakásra fizessétek a dupla összeget

Van még kérdés?

MegvagyHadnagy # 2015.03.04. 19:35

Úgy érzem parányi vitát váltott ki ez a téma.

Most ott állunk, hogy azóta megkapta a lakás adásvételi szerződését (személyes adatik, összegek kitakarva) elfogadta, hogy a haszonélvező fizeti a közös költséget, haszonélvező beazonosítva.

Jelenleg az a gondja hogy egyben, egy összegben érkezik a befizetés a két lakásra. Ezt nem hajlandó külön könyvelni.

ragyasdezso # 2015.03.03. 20:57

MegvagyHadnagy
A befizető adjon be egy írásos nyilatkozatot, hogy kéri a befizetést a 2 lakás között megosztani. Ennyi! A közös költséget bárki átutalhatja, csak a szétosztást jelezni kell. kbs-nek van most is igaza! A közös képviselőnek meg fogalma sincs se a csalás, se a Számviteli trv. mibenlétéről!

MajorDomus # 2015.03.03. 20:26

Osmi

Éppen ez a kíváncsiság hajt.
10 évembe került, mire naprakész adatbázisom lett az összes lakásról
Még a haszonélvező is ki van gyűjtve.

2005 óta kérem a szerződéseket másolatban, hogy továbbra is minden,, megbizomat,, ismerjem.

A behajtásoknal van óriási jelentősége, és rengeteg időt takarít meg (és pénzt).

Nem leszek hatóság, de hogy rendet
és áttekinthetőséget tartok a házaimban az nálam alapelv.

MajorDomus # 2015.03.03. 20:16

Pontosan erről van szó.
Takarja ki, fesse le, hogy mennyiért vette és miből, aztán küldje el mailban a szerződést, vagy fénymásolatban. Ennyi.
Úgy gondolom, ha a tulajok természetesnek tartják ezt a szolgáltatónál, akkor a saját házukban is természetes, s ez így is van a gyakorlatban.

Minden házban megszokták, Működik a rendszer. Vagy túl.Lapot hoz, vagy szerződést .
Neki ez két perc, Én meg a földhivatalban töltenem az életemet
A több ezer lakás adatait kutatva.

huntah # 2015.03.03. 14:15

"a Vízmű ügyintézője át sem veszi a papirokat az átiráshoz, ha nincs ott az adásvételi"

Viszont a vételár és egyéb érzékeny információk nyugodt szívvel kitakarhatók. Ezt nem szokták nehezményezni, és egyúttal az így bemutatott információ gyakorlatilag megegyezik a tulajdoni lap szemlével.

"87 lakást havonta egyszer lekérni már egész szép summa lenne"

Ez így van. Meg bemenni is költség. (Megnézném a fejét a földhivatali dolgozónak, amikor előveszi az ember a földig érő listát.)
De létezik változásfigyelő szolgáltatás is. Minden társasház eldöntheti, hogy melyik változatot veszi igénybe a kk-n keresztül. Gondolom leginkább egyiket se. Akkor meg be kell mutatni a tullapot. Amivel nem értem, hogy mi a probléma, elvégre nyilvános adat...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.03. 13:29

No, azért a betekintés ingyen van, a Takarnet meg nem. 87 lakást havonta egyszer lekérni már egész szép summa lenne.

capisca # 2015.03.03. 11:43

Ugye nem gondoljatok komolyan hogy egy 87 lakásos épületben ha eladnak havonta 4 lakást, akkor a közös képviselő hetenként menjen be a földhivatalba, s nézze meg ki a tulajdonos!?

Minek bemenni a földhivatalba? Ott a takarnet, ott mindent le lehet kérni.

osmi # 2015.03.03. 11:01

Aha, brokkolit..., mindazonáltal a megbízottnak csak
tudnia kell, hogy aktuálisan kik a megbízói pl.
Ha hatóság szeretnél lenni, nosza, váltsál.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.03. 05:57

Félreérted a tényállást.

MajorDomus # 2015.03.02. 20:33

Én úgy gondolom, ha monopolhelyzetevel visszaélve, az összes szolgáltató nem is foglalkozik az ügyfél átirással amíg az adásvételi szerződést be nem mutatják, akkor a nincs m az, hogy a közös képviselő is jogot formalhat erre.

Osmi zöldségeket beszél.
A társasházról szóló törvény felhatalmazza a közös képviselőt arra, hogy a tulajdonos adatairól nyilvántartást vezessen.

Ugye nem gondoljatok komolyan hogy egy 87 lakásos épületben ha eladnak havonta 4 lakást, akkor a közös képviselő hetenként menjen be a földhivatalba, s nézze meg ki a tulajdonos!?
Amikor a Vízmű ügyintézője át sem veszi a papirokat az átiráshoz, ha nincs ott az adásvételi!

Nanestb véleménye teljesen helytálló! Két fénymásolt túl. Lappal az egész procedúrát elkerülhettétek volna.

Amikor engem felhiv az új tulaj, én mindig azt kérem tőle hogy hitelt érdemlően bizonyítsa a tulajdonosi jogallasat, akkor lesz átirás, egyúttal nyilatkozik, hogy ki fog a lakásban lakni, és ki fog fizetni!

Szerencsére ezt mindenki természetesnek tartja.

osmi # 2015.03.02. 11:56

Nincs joga az adásvételi szerződést megismerni. Ha nem nevezik meg a közös képviseletnél a tulajdonost vagy a ks.viselőt (jelen esetben a haszonélvezőt)joga ill. kötelessége az ingatlannyilvántartásból ezt megtudni.Amúgy is a tulajdonosi lista tevékenységének egyik alapinformációja, így "illendő" azt időként megnézni.Nem nagyon "szokják", szeretik viszont az adásvételeket "bekérni".
Írjátok le, hogy melyik lakásra ki fizet és vetessétek át vele.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.02. 11:19

nem könyvelhet bevételeket szabadon.

Hát ez az! Éppenséggel most tesz így. Követnie kellene a befizető rendelkezését.

nanemaaa # 2015.03.02. 10:11

Kívülállóként a véleményem az alábbi:
A problémát rég megoldhattátok volna, ha a két lakásra vonatkozóan a közös képviselőnek átadjátok a hiteles tulajdoni lap másolatát. Egyebekben úgy gondolom, hogy a kk-nak igaza van. Amíg hiteles információi nincsenek a tulajdoni viszonyokról, addig nem könyvelhet bevételeket szabadon.