Szocpol lehetőségeink


MajorDomus # 2016.06.15. 16:06

Nem
Nem is írja felül, csak a rendelet több helyen a helyi rendelet hatálya alá helyezi a rendezést.

help # 2016.06.15. 16:02

Kedves Hozzáértők!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy kormányrendeletet (építési) felülírhat egy helyi rendelet?

A 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet
az országos településrendezési és építési követelményekről - ben bizonyos keretek között engedélyeznek lakóépület építését, (volt) zártkerti ingatlanra, de nálunk a helyi rendelkezés csak gazdasági épületet engedélyez. Ez így lehetséges?

Ebben az esetben a zártkertekre vonatkozó CSOK lehetősége egy paradoxon?

MajorDomus # 2016.05.04. 19:30

Daddy
A közgyűlés erről nem dönthet!

Beavis1984 # 2016.05.04. 06:45

Rendben! :)

MajorDomus # 2016.05.03. 20:18

Majd számolj be sikerült e?

Beavis1984 # 2016.05.03. 06:07

Köszönöm!

MajorDomus # 2016.05.02. 21:30

Igen.

Beavis1984 # 2016.05.02. 19:13

Köszönöm Dr. Szücs Lajos a válaszod!

A mentesülés az ítélet teljes kitöltési idejénél megvan, szóval az én esetemben 2017.06.03. után igényelhető a támogatás?
Vagy van még valami más?

lajcsó # 2016.05.02. 18:46

A családi otthonteremtési kedvezmény akkor nem igényelhető, ha az igénylő és házastársa büntetőjogi felelősségét a bíróság bűntett illetve a hivatkozott jogszabály 1. számú mellékletében felsorolt vétségek miatt megállapította, és az elkövető az igénylés időpontjában még nem mentesült a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól.
Ebből következik, hogy csak a menetsülést követően leszel jogosult állami támogatásra.

Beavis1984 # 2016.05.02. 07:46

Tisztelt Szakértők!

Feleségemmel szeretnénk igényelni a CSOK-ot.
Engem II. fokon elítéltek 2015.05.28-án társtettesként folytatólagosan elkövetett lopás bűntettében (Btk. 370. § (1)bekezdés, (2)bekezdés ba.) és bb.) pont, (6) bekezdés b.) pont), és kettő év börtönt kaptam. Szabadságvesztésem 2015.09.16-án kezdődött, és a teljes kitöltés 2017.06.03., mivel előzetesben is voltam. Jelenleg reintegrációs őrizetben vagyok itthon.

A 16/2016. (II. 10.) Korm. rendelet 1. mellékletében nem tiszta az alábbi rész:
"A családi otthonteremtési kedvezmény akkor nem igényelhető, ha az igénylő és házastársa büntetőjogi felelősségét
a bíróság...miatt megállapította, és az  elkövető az  igénylés időpontjában még nem mentesült a  büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól."

NAV felé tartozásom nincs, de van bűnügyi költségem és vagyonelkobzásom.

Az OEP igazolást kikértem, most várom, hogy kiküldjék.

Ezek alapján mikor igényelhetnénk a CSOK-ot?

A segítséget előre is köszönöm!

MajorDomus # 2015.07.13. 21:11

Akkor nem fog menni.

friday # 2015.07.12. 18:56

Tisztelt MajorDomus!
A lakast édesapám vásárolta nekem, és mivel fiatal voltam, ezért mint egy biztosítékként rakatta rá a saját és a nagyanyám haszonélvezeti jogát. Ajándékozási szerződés nem készült.

MajorDomus # 2015.07.10. 20:44

Zavaros

Most neked vásárolta, és a neveden van,
vagy neked szánta, de nem készült róla ajándékozási szerződés.

De akkor hogy lehet rajta haszonélvező apukád?
Ki a tulajdonos?

friday # 2015.07.09. 14:48

Tisztelt Cím!
Elváltam a tavalyi évben. A volt feleségemtől született egy gyermekem.
Újra nősülni szeretnék majd,és szeretnénk gyerekeket,és nyilván otthont is. Jelenleg egy albérletben élünk,bár van egy lakásom,amiben a Nagyanyám él haszonélvezettel,és Édesapámnak is van rajta haszonélvezeti joga.Ezt a lakást a 2000-es évek elején vásárolta nekem Apukám.Ajándékozási papír nem készült róla.
Amennyiben szeretnénk majd a mostani párommal házat/lakást vásárolni,úgy igénybe tudjuk-e majd venni a CSOK-ot?
Válaszát előre is köszönöm

Tivadar77 # 2015.05.06. 17:57

Tisztelt szakértők !

Páromnak a nevén jelenleg van egy 100 nm2-es családi ház amely régebbi építésű,30-40 éves. Szándékunk szerint fel szeretnénk újítani, korszerű állapotba tenni. 3 gyermekünk van és 1/2-1/2 arányban van a nevünkön a jelenlegi társasházi 52 nm2-es lakásunk amiben élünk. Ennek eladásából és az igényelhető támogatásból csinálnánk meg a felújítást esetleg a hozzáépítést, bővítést. Kérdésünk az lenne hogy milyen lehetőségeink vannak a tervezett igényeinknek megfelelően ?
Köszönjük megtisztelő válaszukat.

chava # 2015.04.29. 12:40

12/2001. (I.31.) Korm.rend. 4. §: "A közvetlen támogatás nyújtásának feltétele továbbá, hogy az igénylő(k) és az együtt költöző(k) a rendelkezésükre álló anyagi eszközöket az építési költség vagy a vételár kiegyenlítésére használják fel. Az igénylő(k) és az együtt költöző(k) rendelkezésére álló anyagi eszközként kell számításba venni a támogatás nyújtásáról szóló szerződés megkötését megelőző 5 éven belül értékesített lakásának, illetve tulajdoni hányadának az eladási árát is, amely csökkenthető:

  1. az értékesített lakást terhelő és visszafizetett önkormányzati, munkáltatói támogatással,
  2. a kiegyenlített lakáscélú hitelintézeti kölcsön összegével,
  3. a számlával igazolt ingatlan-közvetítői jutalék összegével,
  4. a támogatás nyújtásáról szóló szerződés megkötését megelőző 5 éven belül értékesített lakása, illetve tulajdoni hányada értékesítésével egyidejűleg vagy azt követően vásárolt és az építés helyszínéül szolgáló építési teleknek az általános forgalmi adó (a továbbiakban: áfa) összegével növelt vételárával,
  5. a támogatással vásárolni kívánt lakás telekárat is tartalmazó vételárának legfeljebb 10%-ával, ha ezen összeg kifizetése a korábbi lakás eladását bejegyző ingatlan-nyilvántartási eljárásban hozott határozat kiadásának időpontját legfeljebb 120 nappal előzi meg".
Julcsi09 # 2015.04.09. 12:08

Tisztelt Cím!

Férjemnek és nekem van egy közös tulajdonú lakásunk. Erre a lakásra szocpolt nem igényeltünk annak idején. Most ezt az ingatlant szeretnénk eladni és építeni egy családi házat. Kérdésem az lenne, hogy igénybe vehetjük e a CSOk-ot? Van két gyermekünk (6 és 3 éves). Az építeni kívánt ingatlan mérete meghaladja a 80m2-t.

Köszönöm előre is válaszát

Juhászné

Bori Bori # 2015.04.03. 09:27

Kedves Fórumozók!

Egyedülálló elvált apa a vér szerinti gyerekére tekintettel jogosult lehet-e CSOK-ra? 40 év alatti, nincs ingatlan a nevén.

Bridget_B # 2015.04.03. 09:12

u.i.: az előbbiből kimaradt és fontos, hogy haszonélvezeti jog van a szülőkre mindkét ingatlannál (a nyaralónál talán nincs)!!!

Bridget_B # 2015.04.03. 09:01

Tisztelt Fórum!

Nem találtam választ a mi faramuci helyzetünkre, hogy jár-e a szocpol. Az igénylése meg ugye pénzbe kerül, így szeretnék előbb véleményt kapni az alábbi helyzetről:

  • egy osztatlan közös tulajdonban (ez egy családi ház) van a férjemnek része, amit szeretnénk bővíteni kb. 30 nm-rel.
  • az ingatlanban a részt ajándékozással kapta a házasság előtt, ennek több mint 2 éve
  • én is kaptam ajándékozással házat, ez viszont 2 éven belül történt,de szintén a házasság előtt
  • továbbá van egy fél nyaraló is a férjem nevén... ajándékozás, sok éve, de eladás alatt van!

A fent említettek között van kizáró ok, hogy kapjunk szocpolt 2 gyerekre (tervezzük)?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
Kellemes ünnepet :)

viragszal1984 # 2015.03.28. 16:45

Köszönöm a hozzászólást.
Egyébként is csak a 3. gyerekre igényeltük volna a szocpolt. A probléma az, hogy a régi feltételek szerint erre a lakásra igényelhettük volna 3. Gyerek után a szocpolt, de az új feltételekhez már kicsi a lakás.

chava # 2015.03.26. 13:17

Nem az a probléma, hogy nem annál a pénzintézetnél van a hitel, mint ahol a szocpolt kötöttétek, hanem, mert már nem létezik az eredeti, a támogatással egyidejűleg kötött kölcsönszerződés. Tehát az első szerződés megszűnt, s amivel kiváltottátok, abból már nem írható újra.
Július 1. után új szocpolt csakis a 3. gyermekre lehetne igényelni.

viragszal1984 # 2015.03.25. 12:12

Tisztelt Szakértők!

A férjemmel 2009 júniusában nyújtottuk be a hitelkérelmünket, amiben 2 gyerek után igényeltünk megelőlegező kölcsönt. Ezt a kérelmet elfogadták, a hitelszerződésre viszont 2009 július elején került sor. A két gyermek meg is született időben, viszont 2014 februárban megszületett a 3. gyerekünk is. A helyzetet bonyolítja, hogy annak idején Fundamenta lakástakarékkal kombinált hitelszerződést kötöttünk, viszont a pénzintézet és a Fundamenta kapcsolata időközben megváltozott, így a megtakarításhoz felvehető Fundamenta kölcsönt nem vehettük fel, csak úgy, ha végtörlesztünk a pénzintézet felé, mivel a Fundamenta nem akart 2.-nak beszállni a hitelintézet mögé.Ezért úgy döntöttünk, hogy a hitelintézeti kölcsönt végtörlesztjük a kedvezőbb feltételű Fundamenta kölcsönből. Ezzel viszont az a probléma, hogy így a pénzintézetnél, akinél annak idején a szocpolt igényeltük, már nincs hitelünk...
A kérdésem az, hogy hogyan lehetne a szocpolt utólag igénybe venni a 3. gyerek után, egyáltalán van-e esélyünk arra, hogy megkapjuk. A Fundamentánál még él a lakáshitelünk, abba tudnánk törleszteni.
Esetleg a 2015 július 1. után igényelhetjük-e az új szocpolt.
A régi szocpol feltételeinek egyébként megfelel a lakás a 3. gyerek mellett is, az új szocpol feltételeinek már nem biztos.

Előre is köszönöm a segítségüket!

Ibolya