közüzemi díjak megfizetése


MajorDomus # 2015.04.23. 21:07

Örülünk

Wildmann # 2015.04.23. 09:35

Köszönöm K.S.B.
Így értettem

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.22. 21:29

Beleértettük azt is, hogy másik lakásszövetkezet. Állításunk lényege azt volt, hogy az nem lehet, hogy kiválik egy épület (épületcsoport, épületrész stb.) a lakásszövetkezetből, és aztán egy darabig lebeg a levegőben, mint Mohamed koporsója. A kiválás akkor hatályosul, amikor az új szervezet - legyen az társasház vagy lakásszövetkezet - létrejön.

MajorDomus # 2015.04.22. 18:33

Nem.

, hogy az ne legyen rögtön társasház,

Én azt mondtam, hogy nem kell társasházként kiválni!

Lehet önálló szövetkezetként is.

Wildmann # 2015.04.22. 05:33

"Dehogynem"

Ezt nem értem.

Szerintem ugyanazt mondtuk.

MajorDomus # 2015.04.21. 20:33

Dehogynem

Az új szövetkezetnek is lesz Alapitó Okirata.

Sőt, anélkül nem is jegyzik be!

Wildmann # 2015.04.21. 05:36

Szerintem nem lehet úgy kiválni egy lakásszövetkezetből, hogy az ne legyen rögtön társasház, mivel a kiválás feltétele, hogy az alapító okiratot elfogadják.

MajorDomus # 2015.04.20. 20:52

Szívesen.

Ne felejtsd el, hogy a meg alakulás
És a működés, az két különböző dolog!

Én 9 évig működtettem úgy társasház ként 2 épületet, hogy a lakásszövetkezet 9 évig!
Felszámolás alatt volt!

Végül - 9 év működés után - jegyezték be mint társasházakat!

Virago # 2015.04.20. 08:09

Köszönöm szépen a válaszokat!
Sajnos, már van 2 ilyen lakóközösségem is, amelyeknek 2 éve tolódik a társasházzá alakulása...
Köszönöm az ötletet, megnézem a bankhoz milyen papirokat adtak be.


Üdvözlettel: Virago

MajorDomus # 2015.04.17. 20:48

Lehet, ha önálló szövetkezetet alakítanak.

De kétségtelen, hogy az esetek 95 %-ban társasház alakítás történik.

Egyszerűbb megoldás, ha elkered tőlük az aláírási Cim példányt a bankjuktol. Ha nyitott nekik az Otp számlát, akkor nem kell aggódnod.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.17. 11:38

Ha már kiváltak a szövetkezetből, akkor miért ne? De nem vagyok biztos benne, hogy ki lehet válni anélkül, hogy társasházzá alakulnának.

Mi van az ingatlan tulajdoni lapján?

Virago # 2015.04.17. 07:50

Tisztelt Szakértő!
Hulladékgazdálkodási közszolgáltató cégnél dolgozom, és az alábbi problémával kerültem szembe, amiben szíves tanácsát szeretném kérni:
Lakásszövetkezetből kilépett lakóközösség kéri, hogy ezentúl ne a Lakásszövetkezetnek számlázzam a rájuk eső díjat, hanem közvetlenül nekik, azonban én aggályosnak tartom a dolgok, mivel még nem alapítottak társasházat. Tehát a kérdésem konkrétan: köthetek e szerződést lakóközösséggel a társasház megalakulása előtt, és ha hátralékot halmoz fel, akkor hogyan, kitől tudom azt követelni?
Szíves segítségét előre is köszönöm!


Üdvözlettel: Virago

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.14. 14:15

Fizetési meghagyás.

Lacy40 # 2015.04.14. 12:13

Tisztelt Szakértő!

A következő kérdésben szeretném válaszát kérni.

Adott egy pesti lakás, melyet több ember (rokonok) örökölt. Egy pesti közülük, aki elvállalta, hogy a birtokba adást intézi helyettük (meghatalmazással), a közüzemeket átírja, kifizeti. Úgy beszélték meg, hogy az utolsó csekk befizetése után rendezik a tartozást az örököstársak öröklésük hányada alapján.
A csekkeket befizette, az örököstársaknak a kimutatást és az összes csekket bemutatta, de azok nem akarnak fizetni.

Milyen jogi lépéseket lehet tenni ilyen esetben?
Van e valami időbeli vagy jogi határa annak, hogy mikor kell ezt a többi örökös társnak a pesti felé megfizetni?
A lakás 8 napon belül már az új vevő birtokába kerül a földhivatalnál is.

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm

Tisztelettel!
lacy