bérlemény közműtartozás


MajorDomus # 2015.05.26. 20:29

A birtokba adáskor!

A többivel egyetértek.

Az eladó rendezze le, vagy adja vissza pénzt!

Wildmann # 2015.05.25. 12:05

Tudom, hogy elcsépelt dolog, de ezért van a nullás igazolás.

Kérjétek ki az összes közműszolgáltatótól hogy a szerződés aláírásakor mi volt az egyenleg.

Ha megvan, akkor vedd fel a kapcsolatot az eladóval, hogy ezt rendezzék vagy ha te már kifizetted, akkor térítsék meg.

Bori Bori # 2015.05.25. 10:24

Pontosan ennyi jelentősége van, amennyit Major Domus leírt. A birtokbaadási jkv. pedig szintén egy másik nagyon fontos tényező.

MajorDomus # 2015.05.25. 10:04

A bérlő által felhalmozott tartozásáért a tulajdonos felel.
Nem neked kell a bérlő után szaladgálni. Azt oldja meg az eladó, aki éveken át felvette a bérleti díjat.

Közöld az eladóval, hogy visszalépsz a szerződéstől mert nem tudod az ingatlant így használni.

Rögtön le fogja rendezni a problémát!
Egyébként milyen összegről van szó?

Immaculata # 2015.05.25. 07:26

Bori Bori

Ez volt a kérdés? Akár a hójelentésről is írhattál volna, ugyan olyan jelentőséggel bír.

Bori Bori # 2015.05.24. 21:51

Készült birtokbaadási jegyzőkönyv? Mi közöd az előző tulajdonos bérlőjéhez? Kábé semmi.

petosz # 2015.05.24. 19:48

S.O.S.Megvásároltuk életem első lakását, egy panel lakást tehermentesen. Legalábbis mostanáig ezt hittük, amikor is a tigáz képviselője bejelentkezett, hogy közműtartozás tartozás miatt kiköti a gázmérőt.
Előzmény: Akitől vettük az nem lakta, hanem albérlőknek volt kiadva éveken át. Az ingatlanos azt mondta még az ügyvédnél is, hogy per és tehermentes, közműtartozás sincs rajta. Aztán kiderült, hogy az albérlő felhalmozott „egy kis gáz számla tartozást” amit nem hajlandó kifizetni, hiszen már nem lakik ott. Nem rég örökölt egy házat egy másik városban, de abban nincs gáz. Az új címét tudom, de ez is csak egy albérlet.
HOGYAN LEHET AZ ALBÉRLŐT FELELŐSSÉGRE VONNI, HOGY A TARTOZÁSÁT Ő FIZESSE KI ÉS NE KÖSSÉK KI A GÁZMÉRŐT? Milyen jogszabályok vannak, amikre tudnék hivatkozni?
A tigáz ügyfélszolgálatán azt mondta a nem éppen kedves ügyintéző, hogy ha nem engedem be a gázost, akkor az egész lépcsőháznak kiköti és megnézhetem magam, mert több százezer ft a visszakötés.
A kérdésem az lenne hogy kiköthetik-e, ha én még 1 percet nem laktam a vásárolt lakásban, mert felújításra szorul, 1 m3 gázt sem fogyasztottam, nem velem volt szerződése a tigáznak? Ezért nem igazán akarnám beengedni, mert a visszakötést nekem számláznák ki, holott én semmit nem követtem el, csak vettem egy lakást.Köszönöm, ha segítetek.

pappcs # 2015.04.22. 19:38

Ezzel a mesével kezdik a cirmikék, hogy csak akkor ha az előző fogyasztó tartozását kifizetik... Valójában az egyetemes szolgáltató köteles szerződést kötni az új fogyasztóval bérlővel...

aha, most látom ki írta ezt a hülyeséget.
Egy olyan debreceni közös képviselő, akinek a vállalkozásában (3 darab kk) van olyan aki városi cégnél is dolgozik és hangfelvételen mondja azt hogy "leszarom a törvényt" Így kell nekik hinni... Közös képviselők= hazug disznó mind egytől egyik! Normális, őszinte, jogszerűen dolgozó közös képviselőt én még nem láttam!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.21. 20:48

Majd az Energiahivatal kötelezi rá, hogy szerződést kössön. És meg is bírságolja egy füst alatt.

MajorDomus # 2015.04.21. 20:26

Persze hogy nem lehet behajtani, csak addig az Elmű nem köt szerződést az új bérlővel, míg a pénzt meg nem kapja. Ennyi

Atirathatja az órát, de egyúttal ki is kell fizetnie a pénzt.

A per meg hosszú idő és költségesebb.

Wildmann # 2015.04.21. 13:53

Én átíratnám az órát a saját nevemre.
Ha ez sikerült, akkor adnám ki újra.

Szerintem nem lehet behajtani az előző fogyasztó tartozását az új fogyasztón, még akkor sem, ha az ingatlan tulajdonosa nem változik, kivéve, ha a korábbi bérlődnek adott engedélyben nem volt kezességvállalás.

Mindennek a kiderítésének legegyszerűbb módja, hogy a bérlet felmondásához kapcsolódó átadás-átvételi jegyzőkönyvvel át kell írni az órát.

Bea1 # 2015.04.21. 07:21

nem, de szeretném újra kiadni az üzletet.

ObudaFan # 2015.04.20. 05:55

Vállaltál kezességet a közműszolgáltató felé?

Bea1 # 2015.04.15. 06:52

üdv, van egy üzlethelységem, amiben egy kft volt, a kft nevén van a villanyóra, az éntelkemen. jelentős villanytartozást hagyott hátra. ezt behajthatják rajtam? szeretnémegy másik cégnek kiadni, és átírattatni az órát.