Póthagyatéki eljárás ingatlanügyben


Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.18. 07:35

Valószínűleg csak dologi kötelezett vagy. De ez az egész elég fölösleges volt.

Timcsek # 2015.04.18. 05:53

A jelzálog azon a házon van ahova mi elköltöztünk anyukámmal. A ház anya nevén volt csak, de utólag bele lett téve a hagyatékba mintha az apum háza is lett volna (nem voltak elválva), így mivel utólag megörököltem a ház egy részét, a nevemre került és állítólag a jelzálog így terhel engem is. Anyum azért lépte ezt meg, mert szerinte így hogy az én nevemre is került az ingatlan, nem csak az ő nevén van így nehezebben tudják elárverezni, ha netán arra kerülne sor. Ami engem érdekel, hogy én felelek-e az ő adósságáért, anyagilag ez engem érint-e? Nem úgy van elvileg, hogy a jelzálog csak az ő részét érinti? (az adósság jóval apukám halála után keletkezett)

MajorDomus # 2015.04.17. 20:52

Ez egy kicsit zavaros!

Melyik ingatlanon van a jelzálog?

Ha apád lakásán volt, akkor mint hagyatéki teher a te adósságod, de csak az örökség mértékéig felelsz érte.

Timcsek # 2015.04.17. 16:04

Szüleim évekkel ezelőtt külön költöztek (nem váltak el). Édesapám maradt a lakásban, édesanyám vett egy másik házat ahová külön költöztünk. Édesapám halálakor a hagyatéki tárgyaláson anyukám háza nem lett feltüntetve, az csak az ő nevén volt. Az apeh sajnos idő közben jelzálogot tett anyum házára a tartozásai miatt. Anyukám kitalálta, hogy indít egy póthagyatéki tárgyalást és utólag beleteszi az ingatlant a hagyatékba. (Én nem voltam jelen a tárgyaláson, ügyvéd járt el a nevemben). Utólag kiderült, hogy hiába nem volt apukám halálakor jelzálog a házon, de mivel így örököltem én is a házat apum után, így a jelzálog valahogy engem is terhel. Valaki hozzáértő esetleg fel tudna világosítani, hogy ez most hogy is van? Anyagilag én felelősségre vonható vagyok?