Ingatlan vásárlás széljegy


MajorDomus # 2020.08.04. 19:21

Ráadásul te fizeted,tehát nehogy te alkalmazkodj az eladó ügyvédjéhez!

wers # 2020.08.04. 04:35

Az eladó ügyvédje szeptemberig nem lesz elérhető, hogy szerződést újítsunk.

És? Elég sok ügyvéd van. Nem tilos (sőt!) a vevőnek választani, megbízni ügyvédet. Én javaslom.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.03. 13:42

Nem igazán jó a kérdés. Tudni illik jóhiszeműen nem adhatja el, de rosszhiszeműen eddig is eladhatta volna. Csak a széljeggyel aligha talált volna vevőt, illetve a vevő nem mondhatta volna, hogy nem tudott a tulajdonjogi igényedről. Ha a széljegyet törlik, akkor nyilván könnyebben akad vevő, és hivatkozhat arra, hogy ő a nyilvántartásban bízva, jóhiszeműen szerzett tulajdonjogot, vele szemben semmiféle igényed nem lehet.

Gergő1989 # 2020.08.03. 13:11

Folyamatban van egy adásvételem, ahol az új építésű társasházi lakást „ingatlan adásvételi szerződés függőbentartással” vásároltam. A földhivatalban a tulajdoni lapon történő széljegy bejegyzése 2020 február 17-én történt, amelynek nyilvántartása 6 hónap után automatikusan törlődik. Az eladó ügyvédje szeptemberig nem lesz elérhető, hogy szerződést újítsunk. A lakás még nem rendelkezik használatbavételi engedéllyel. Érdeklődnék, hogy a széljegy törlése után az eladó eladhatja a lakást másnak vagy az adásvételiszerződés továbbra is megakadályozza ebben? 

Köszönettel

HuJeno # 2019.03.07. 11:50

drbjozsef

koszonom, kedves Jozsef, megprobalom.

udvozlettel,


> HuJeno a halmozottan zöldfülü <

drbjozsef # 2019.03.07. 05:56

HuJeno,

A széljegy törölhető. Törlik, ha végleges bejegyzésre kerül sor, vagy ha végül nem kerül sor a végleges bejegyzésre, akkor törlik, ha okirattal igazolja az érdekelt, hogy nem fog sor kerülni a bejegyzésre.

Add be a kérelmedet az ügyvéd által küldött levél csatolásával, a vevők elálltak, te mint eladó ezért kéred a függőben tartás törlését.

De akár anélkül is köthetsz szerződést a másik vevőddel, ha hajlandó rá. Bele kell írni a szerződésbe ezt a széljegyet, és hogy törlés alatt van, illetve célszerű azt is, hogy pillanatnyilag per mentes az ingatlan, de az előző vevő elállása után lehetséges egy per - bár ez minden bizonnyal nem az ingatlant fogja érinteni, mert nem az a per tárgya, csak a foglaló visszafizetése.

Ha a vevőd ezzel a kockázattal is hajlandó megvenni, akkor simán mehet már most is. Megvan erre is az eljárás, az adásvételit szerkesztő ügyvédnek tudnia kell azt. Akkor lehet gond, ha az új vevőd is hitelt venne fel, mert akkor a jelzálog bejegyzést akadályozhatja a széljegy vagy esetleges perfeljegyzés (de az nem valószínű).

Ha nem vállalja, várnod kell.

HuJeno # 2019.03.06. 22:40

MajorDomus

Tisztelt Doktor ur!

Nem tudom melyik kerdesemre valasz az on altal irt "igen".

  • a szeljegyzes torolhetosegere,
  • vagy arra, hogy varnom kell birosag jogeros dontesere.

Szepen kerem, irja meg,

... es koszonom elore is!


> HuJeno a halmozottan zöldfülü <

MajorDomus # 2019.03.06. 22:28

Szerintem igen.

HuJeno # 2019.03.06. 19:12

kedves forum lakok!

masik topikban iratm rola, ezert roviden a lenyeg:
megkotott adasveteli szerzodes utan vevok ugyved altal megkuldott levelben (megbizasra hivatkozott az ugyved) koveteles megjelolese mellett elallassal/felmondassal (igy egyutt) elalltak az ingatlan veteletol (mindharmuk alairasa rajta van)

a kerdesem az volna, hogy a fuggoben tartott tulajdonjog bejegyzest (6 honap- 6 het) ezzel az elallassal tudom-e toroltetni? valoszinuleg per lesz a dologbol (legalabb is megfenyegettek vele) mert en a foglalot bizony vissza nem adom, ha erre birosag nem kotelez. a kovetelesuk indoklasa szerintem "fikcio" (jogi ertelemben).

a megkuldott ugyvedi felszolitasra valaszoltam, a felmondas tenyet tudomasul vettem, az indoklasukat elutasitottam. kijelentettem, hogy nem fizetem vissza a foglalot, csak az eloleg osszeget.
az ingatlant eladni per es teher es igeny mentesen nem tudom, bar per alatt meg nem all, teher nincs rajta csak a tulajdonjog fenntartas, a veteli igenyukrol irasban elalltak, jogilag lemondtak.

mi a teendo? varni kell egy meg meg sem inditott per vegeig az eladassal? volna ra vevo, de az eveket nem fog varni.

mindenkinek koszonom, aki jartas az effelekben.

udvozettel,


> HuJeno a halmozottan zöldfülü <

MajorDomus # 2019.03.05. 19:53

Az ügyvéded kompetenciája.

Sherlock # 2019.03.05. 14:34

Erről az ügyvéded tud tájékoztatást adni, ő intézte. Tippre mondjuk arról van szó, hogy az albetétesítés még nem történt meg, de valakinek már sorbanáll a zálogjoga, aki hitelből (is) veszi a lakást.

abca # 2019.03.05. 14:29

Üdvözlet az Uraknak!

Új építésű lakás végleges szerződés aláírásakor kiderült, hogy egy bizonyos széljegyszámon egy bizonyos intézmény javára jelzálogjog bejegyzése iránti kérelem és elidegenítési és terhelési tilalom feljegyzése iránti kérelem szerepel. Ezt hogyan kell értelmezni, ha a szerződésben le van írva, hogy ezt nem az eladó kérelmezte, illetve, hogy szavatossági kötelezettségvállalást nem érinti. Az érdekel, hogy ez így szívás-e, vagy előfordul, vagy mit lehet tenni, stb?

Köszönöm!

MajorDomus # 2019.03.03. 15:54

Ez igaz is.
csak amikor már költözni kellene az albérletből ,akkor néha 2 nap is számit
.
ettől függetlenül igazad van.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.03. 06:42

Az új, nyolcnapos határidő mellett nincs értelme fizetni a sürgősségért.

MajorDomus # 2019.03.02. 22:32

Ezt lehet kérni sürgősséggel

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.02. 07:17

Nyolc napon belül megvan a bejegyzés is.

drbjozsef # 2019.03.01. 21:28

Durva lenne, ha a széljegy napokig tartana.
Azt a beérkezés napján rávezetik a tulajdoni lapra.

MajorDomus # 2019.03.01. 20:39

Néhány napról van szó!

drbjozsef # 2019.03.01. 13:01

roberto,

Mi? Mi kerül széljegyre? A hagyatéki végzés? Amint beküldte a közjegyző. Aznap.

Megjegyzem, az ingatlant, ha a vevőnek sürgős, el tudjátok adni. Nem kell megvárni vele SEMMIT.

roberto25 # 2019.03.01. 12:48

Sziasztok érdeklődni szeretnék.
Most örököltünk egy ingatlant jogerős végzéssel.Beadtuk a gyorsított eljárási kérelmet a földhivatalban tulajdoni lapra.Már megvan a veő és elég sürgős lenne eladni.
Kb mennyi idő amíg széljegyzetre kerül?

MajorDomus # 2019.02.26. 19:24

Sőt írásban meg is küldi...

gerbera317 # 2019.02.26. 14:44

A végrehajtó külön intézkedésben értesíti a földhivatalt, hogy az árverés jogerős. Ez egy átiratban történik. Az átirat egyébként a hivatalok, hatóságok egymás közötti, nem határozat-jellegű, írásbeli kommunikációja (tájékoztatás, értesítés, megkeresés stb.).
A földhivatal viszont már nem tájékoztatja az árverési vevőt, hanem határozatot hoz a tulajdonjoga bejegyzéséről.

peggy99 # 2019.02.26. 14:02

Bocsánat de nem vagyok túl tájékozott mi az az átirat? A jegyzőkönyv annak számít? Vagy esetleg azt akkor kapják meg ha az árverés jogerőssé vált?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.26. 14:00

Amint megkapják az átiratot.

peggy99 # 2019.02.26. 13:59

Amint?:-)