Ingatlan eladásnál egyik tulajdonos nem egyezik bele.


MajorDomus # 2015.09.29. 21:46

Dehogy

Itt is az erősebb kutya..

Ballag el a csonttal

Olvasd el mit irtam

MajorDomus # 2015.09.28. 18:58

Két megoldás van, eladod az ingatlan 3/4-ed részét, a vevő beköltőzik és használja.
Az 1/4-ed rész árat felvehetik ha eladja k a részüket.
2.ha van időd, kéred a közös tulajdon megszüntetését a bíróságtól.
Magadhoz váltod a részüket, majd eladod az egészet.
Ha nincs pénzed, keress egy vevőt, aki a jogi rendezés után megveszi, az ítélet után adjon annyi foglalót amiből kifizeted őket.

ibolyám # 2015.09.26. 22:50

Üdv!

Apám, anyám halála után a fele ház az enyém, a másik felén a meghalt bátyám 3 gyereke osztozik.

A 3-ból az egyik külföldön lakó örökös a javamra lemondott, mert én tartottam el anyámat.

Így részem a közjegyző szerint 3/4,
A másik 2 örökösé 1/4.

A vevő velem tárgyalt, mert többségi tulajdonban vagyok - mondta.

Emiatt a másik 2 örökös nem egyezik bele az eladásba.
Kérdésem, hogy így nem eladható a ház - természetesen a részük kifizetése után sem.
Temetési és rezsi költségekbe nem voltak hajlandóak beszállni, s a ház, kert, udvar, járda, árok rendbetételére sem. Továbbá a téli hólapátolásnál sem jelentkeztek.

Egy utcabelinek adtam kulcsot, mert igen nehezen járok, hogy rakja, művelje a kertet, s kaszálja az árokpartot, továbbá ahányszor jöttek az óraleolvasók, s óracserések, engedje be őket, mert a szomszédok hozzáküldték.

Most az 1/4 tulajdonnal rendelkezők pénzt követelnek, meg kötbért ettől az illetőtől, akit én biztam meg a környék rendbetételével, mert őket hiába kértem, nem jöttek.

Mi a teendő ilyenkor?

Köszönöm a választ.

MajorDomus # 2015.05.05. 22:19

Hát akkor előbb orvost hívj a mamához!

ObudaFan # 2015.05.05. 19:27

Igen, ez sajnos nagy valószínűséggel igaz.

Szmiki1974 # 2015.05.05. 19:20

Köszönöm!
Még egy kérdésem lenne, ha jóanyám, aki haszonélvezője is az ingatlannak, ő sem menne bele az eladásba, akkor az ingatlan valóban addig eladhatatlan, amíg ő a haszonélvező, igaz?
(változik a helyzet közben, anyám nem tudja eldönteni, ki mellé álljon, a fia mellé, akivel együtt él, és támogatja, vagy a lányára, aki tőlünk 300km-re lakik, és sz.rik rá.)
Vagyis lehet, egyedül maradok a problémámmal...

ObudaFan # 2015.05.05. 17:13

Mármint hogyhogy hogy kell? Egyébként ha ilyen rossz az anyagi helyzeted, megpróbálhatsz pártfogó ügyvédet is kérni a megyei igazságügyi hivatalnál.

Szmiki1974 # 2015.05.05. 05:04

Ha sikerül eladni az ingatlant, abból tudok fizetni bármit, csak előre nem nagyon menne ez mostanában sajnos.
A ház állaga folyamatosan romlik, nővérem pénzt nem adna a felújításba, ellenben el nem adhatjuk miatta a házat.
Bíróságra panasznapra már bejelentkeztem, keresnék én fel ügyvéded, ha tudnám, hogy kell. :)

ObudaFan # 2015.05.05. 05:02

Úgy tudom, munkanélkülieknek, vagy jövedelemmel nem rendelkezőknek van valami engedmény így.

Lehet kérni a bíróságtól teljes személyes költségmentességet, ennek hiányában részleges költségmentességet (pl. az illetékre, szakértői díjra) , ennek hiányában illeték-feljegyzési jogot.

MajorDomus # 2015.05.04. 19:15

Miért lenne engedmény annak, aki egy vagyonért pereskedik?

Wildmann # 2015.05.04. 05:26

Engedmény nincs, legfeljebb nem kell előre megfizetni.

Mivel ehhez érdemes ügyvéd segítségét kérni, javaslom válaszon egyet és kövesse a tanácsait.

Szmiki1974 # 2015.05.02. 00:45

Köszönöm!
Még egy kérdés(vagy több) ennek milyen anyagi vonzata van, ha beadom a bírósághoz ezt a kérelmet?
Úgy tudom, munkanélkülieknek, vagy jövedelemmel nem rendelkezőknek van valami engedmény így.

Wildmann # 2015.05.01. 11:16

Kérni kell a közös tulajdon megszüntetését.

Ez azt jelenti, hogy keresetet kell benyújtani a bírósághoz.

Ha megszüntették a közös tulajdont, akkor már el tudjátok adni az ingatlant

Szmiki1974 # 2015.04.29. 17:25

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy van a nevünkön egy ingatlan, én itt élet édesanyámmal életvitelszerűen már 15 éve, apám halála utána rákerült egy negyed része a nővérem nevére is.
Ellenben ő nem hajlandó semmilyen papírt aláírni, ha eladásra kerülne sor. Rengeteg vevőt hoztam ide, eleinte hajlik rá, hogy eladjam a házat, aztán elkezd gondolkodni, és nem hajlandó aláírni az adásvételi szerződést.
Mit lehetne tenni?
Ha kifizetném az ingatlan értékének a negyed részét, utána sem menne bele, egyszerűen csak szemétkedésből.
Köszönöm a segítséget!