Közterület - parkolás


gerbera317 # 2015.05.06. 12:40

Így igaz, de nem ez volt a kérdés.

Wildmann # 2015.05.06. 12:11

Értem a problémát, de aranyos, hogy a közterületet bokrosítok, betondarabokkal védem, hogy ne lehessen oda parkolni. Szerintem ez sem teljesen jó így.

Természetesen azzal egyetértek, hogy akkor sem helyes, hogy valaki olyan helyre parkol ahol nem lehet.

gerbera317 # 2015.05.06. 11:20

Általában helyi rendelet tiltja, hogy zöldterületen megállni vagy várakozni lehessen. Ennek megszegése esetén többnyire a közterület-felügyelet büntet is.

Jeromos # 2015.05.06. 10:36

Nekem is parkolt már rá szomszédom a furgonjával a (közterületen lévő) bokromra. Kihívtam a Közterület Felügyeletet, akik kb 20 perc múlva kint voltak. Nem hallottam a párbeszédet, de a szomszéd rögtön elállt, szerintem meg is büntették. Azóta sem áll rá a bokorra.

Boromir73 # 2015.05.05. 21:27

Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni, a helyzet a következő:
A házam előtt lévő (közterületi) füves részt beültettem bokrokkal. Hogy még véletlenül se menjen rájuk senki, még kisebb betondarabokkal is körbevettem az egyik szélsőt. (A betondarab a mezsgye vonalától kb 1 méterre felőlem, azaz bőven az én házam előtt volt)
Két problémám akadt:
1.) A jószomszédom egyszer csak eltüntette a betondarabokat. Volt ehhez joga? Vagy csak szimplán etikátlan?
2.) Majd másnap, míg nem voltunk otthon, a távollétünkben beparkolt a bokrokra. Rájuk, szándékosan. Tanuk, fotók vannak.
Ok, hogy közterület, meg hogy elvileg oda én nem ültethetek semmit, de a károkozás az ok?
3.) Van jogom a növények védelme érdekében jól láthatóan betonkarót/akadályt letenni, hogy ne parkoljanak a füvemre? Ha igen, mik a feltételei?

Mit tehetek az ügyben?