Osztatlan közös földtulajdon


Lyonee # 2017.10.02. 18:32

Mekkora területről van szó?

nonolet # 2017.10.02. 12:56

Elég a többség.

HA nincs többségi egyezség, akkor a hivatal dönt.

vkv74 # 2017.10.02. 12:48

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Osztatlan közös tulajdonú földterületből szeretném kiméretni a saját részemet.

  • Az összes többi tulajdonos hozzájárulására szükség van vagy elég, ha a többség beleegyezik?
  • És ha senki nem járul hozzá, akkor mit lehet tenni? Úgy olvastam valahol, hogy be lehet nyújtani a közös tulajdon megszüntetése iránti igényt a bíróságon és per útján is el lehet intézni ezt, ha másképp nem megy. Földmérés előtt szeretném a többi tulajdonosnak felajánlani megvételre a tulajdonrészemet és csak akkor méretném ki, ha ők nem tartanak rá igényt, mert úgy könnyebb eladni. Mindenképpen szeretném eladni. Mennyi esélyem lenne egy ilyen perben és a perköltség a tulajdon értékének kb. hány százaléka ilyenkor?
  • Ráadásul az egyik tulajdonos néhány éve elhunyt egy kis faluban közvetlen örökös nélkül (a felesége és a fia is már régen meghalt), ezért őt nem is tudom megkérdezni, és senki sem jelentkezett az örökségért. Ilyenkor van valamilyen szerv (pl. a helyi önkormányzat), amely el nem adhatja az ingatlant, de az ingatlannal kapcsolatban felmerülő ügyekben "döntéshozói" joggal bír, akikkel lehetne beszélni ebben az ügyben?

Tisztelettel várom válaszát

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.25. 16:25

póthagyatékot nem kér.mert olyan pici a tulajdoni hányad.ilyenkor mit lehet tennei?
A férjed jelentse be a jegyzőnek, hogy póthagyatéki eljárásra van szükség.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.25. 16:24

Kérheted.

pir75 # 2015.05.25. 14:45

Nincs senkinek jó tanácsa az előbbi témához

pir75 # 2015.05.15. 15:12

osztatlanul örökölt föld /fele-fele/ megosztását kérhatem e a tulajdonos társ beleeggyezése nélkül. Azt szeretném amelyik részt eddig is müveltem. Évek óta tartó határvita zárulna igyle. folyamatos károkozás a másik fél részéről.

Gitta01 # 2015.05.13. 10:06

Érdeklődni szeretnék szántóföld esetében,kérte a férjem a közös tulajdon megszüntetését,beadta a földhivatalhoz 2009-ben.Két tulajdonos van,aki egyik ismeretlen lakcímen,de a tértivevénnyel ez évben tudom igazolni.a másik tulaj meghalt
az örökössel beszéltem,de Ő azt mondta póthagyatékot nem kér.mert olyan pici a tulajdoni hányad.ilyenkor mit lehet tennei?
A férjem tulajdonánól 2014.ben átkerült az én feleség tulajdonomba a termőfőld,a földhasználó továbbra is a férjem ilyenkor van.e teendő a földhivatalnál.az osztatlan közös megszüntetése kapcsén?
Köszönettel:Gitta01