kizárólagos lakáshasználattal járó jogok


MajorDomus # 2015.05.27. 21:31

Nagy tudomány az értő olvasás!

A második bekezdés nem igaz!

Wildmann # 2015.05.27. 06:09

Ezt írtam:

Közös költség fizetése mennyiben terheli azt a felet aki nem él a lakásban?(ám van 50% tulajdonjoga?)”

Közös költség a tulajdonlástól és nem a használattól függ. A közös képviselő majd tőled kér, mivel te nem használhatód egy részét kérheted a használótól.

„Melyek a lakás használatából eredő költségek?”

Használati költségek a nevében benne van, hogy a használót terhelik.

A tulajdonlásból eredő költséget a tulajdonost terheli. Azaz a közös költség a tulajdonost, a villanyszámla a használót.

Abba már nem akarok belemenni, hogyha az előfizető más, vagy a tulajdonos felelősséget vállalt a közműszolgáltatónál.

Tehát még mindig arról győzködsz, amit én is mondtam.

MajorDomus # 2015.05.26. 20:13

Én azt hiszem, hogy már semmiről!

Csak próbáltam volna elmagyarazni, hogy két 50-50 % tulajdonost nem egyformán terheli a közös költség ha az egyik nem lakik az ingatlanban.
Mint írtad korábban.

Közös költség a tulajdonlástól és nem a használattól függ. A közös képviselő majd tőled kér, mivel te nem használhatód egy részét kérheted a használótól.

Ez a tévedés.

Wildmann # 2015.05.25. 12:01

MajorDomus

Én azt írtam, hogy aki használja.

Akkor most miről akarsz meggyőzni?

MajorDomus # 2015.05.25. 10:17

Egyszerűbb lett volna ha a tulaj köti meg az egész lakásra, s a bérlők neki kifizetik.

Egyébként jobban jársz ha ingoságbiztositást kötsz, abban fel lehet sorolni a bútorokat.

Ez nem ok a kaució visszatartasara.

Egyébként mivel aláírtad a szerződést, eső után köpönyeg.

Szöszi70 # 2015.05.24. 20:03

Segítséget szeretnék kérni. Lakásbérleti szerződés kötöttem,egy szobát bérlek egy lakásban és a szerződésben az áll, hogy a szobában lévő bútorokra lakás felelősségbiztosítást kell kötni,mert amennyiben ez a szerződés teljes intervallumára nem érvényesül, akkor az óvadék összege nem jár vissza, akkor sem, ha egyébként nem történt károkozás és minden más a szerződésnek megfelelően történt,mert bánatpénzként megilleti a bérbeadót.
Ezzel nekem több problémám is van.
1, Lakás felelősségbiztosítás nem létezik. Van lakásvagyon biztosítás és van különböző felelősségbiztosítások, de ilyen jellegű nincs.
2, Úgy tudom, hogy az óvadékot csak a kielégítés céljára szabad felhasználni; az ezzel ellentétes megállapodás semmis.
3, A szerződésben óvadék szerepel, számlát kaució megnevezéssel állítottak ki.
4, A szerződésben nem szerepel, hogy pontosan mire is kellett óvadékot fizetni.
Én természetesen kötöttem lakás vagyon biztosítást, bár a biztosítós tájékoztatott, hogy csak egy szobára nem lehet megkötni, nem lesz érvényes,de megtette. Viszont a biztosítás kezdete, nem a bérleti szerződés kezdete, hanem másfél hónappal később van, mert nem találtam senkit, aki lakásfelelősség biztosítást tudna kötni. Visszatarthatja ez miatt a bérbeadó az óvadékot a szerződés lejártakor?

MajorDomus # 2015.05.24. 19:30

Csak nem érted!

Annak a tulajdonosnak aki használja s lakja az ingatlant.

Wildmann # 2015.05.24. 14:56

Értem.

Akkor most megkaptam, hogy a használati költségeket nem a használónak kell fizetni, hanem a tulajdonosnak?

Én ezt nem hiszem.

MajorDomus # 2015.05.24. 12:01

Wildmann
amiről nincs tapasztalatod, vagy ismereted, arról ne írj tanácsot.

Az első bírósági ügyedben majd elmagyarázza neked a bíró, hogy mit kell fizetnie a bennlakó és a nem itt lakó tulajdonosnak!
A villanyszamlât semmi esetre sem!

Wildmann # 2015.05.24. 08:09

a társasházi közgyűléseken részt vehet? Szavazhat ott?
Igen. Igen

Közös költség fizetése mennyiben terheli azt a felet aki nem él a lakásban?(ám van 50% tulajdonjoga?)

Közös költség a tulajdonlástól és nem a használattól függ. A közös képviselő majd tőled kér, mivel te nem használhatód egy részét kérheted a használótól.

Melyek a lakás használatából eredő költségek?

Használati költségek a nevében benne van, hogy a használót terhelik

MajorDomus # 2015.05.21. 20:56

Félreértés.

Az áram díjához semmi köze a távozó tulajnak.
Csak a közös költségről van szó és a jogairól.

A lakashasznalati költségek õt nem terhelik, ezért kérdezte.

MajorDomus # 2015.05.21. 20:56

Félreértés.

Az áram díjához semmi köze a távozó tulajnak.
Csak a közös költségről van szó és a jogairól.

A lakashasznalati költségek õt nem terhelik, ezért kérdezte.

papp.geza # 2015.05.21. 06:53

Köszönöm a válaszokat!

SolnesM # 2015.05.21. 05:48

Ide is beteszem hátha tud valaki segíteni.
Üdv a topikosoknak !
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy derék politikus asszony / a nevét még nem tudom / lakhatási válságról beszél és tudni véli erre a megoldást.
De mielőtt megoldás lenne, jó lenne tisztázni ezt a fogalmat tehát mi a
lakhatási válság
Ha tudja valaki, ossza meg velem(velünk ) !

pohicop # 2015.05.20. 19:52

Hát ez érdekes. Ha X marad a házban és kizárólagosan ő használja akkor a távozó Y-nak miért kell az áramszámla felét fizetni, ha nem ő a fogyasztó, hanem kizárólagosan csak X?

Az áramszámla alapdíj felét még megértem de a fogyasztáshoz semmi köze Y-nak nem?

A közös költség az más tészta....

De ha saját mérőórás áram, víz, szemét van, azt miért fizetné Y? Akit kiraktak a házból és nem veszi igénybe a szolgáltatásokat? Még jó, hogy az internet felét is nem kell kifizetnie XD

pohicop # 2015.05.20. 19:52

Hát ez érdekes. Ha X marad a házban és kizárólagosan ő használja akkor a távozó Y-nak miért kell az áramszámla felét fizetni, ha nem ő a fogyasztó, hanem kizárólagosan csak X?

Az áramszámla alapdíj felét még megértem de a fogyasztáshoz semmi köze Y-nak nem?

A közös költség az más tészta....

De ha saját mérőórás áram, víz, szemét van, azt miért fizetné Y? Akit kiraktak a házból és nem veszi igénybe a szolgáltatásokat? Még jó, hogy az internet felét is nem kell kifizetnie XD

MajorDomus # 2015.05.20. 19:33

Igen 50 %-ban
50 %-ot
Üzemelési költségek szemét díj, áram takarítás stb

papp.geza # 2015.05.20. 10:16

Üdvözlet!

Érdeklődnék, hogy amennyiben 50-50% tulajdonú egy ingatlan, ám csak az egyik felet jogosították fel a kizárólagos lakáshasználatra a válóper során, akkor azt a felet akit a lakás elhagyására köteleztek (ám rendelkezik 50%-os tulajdonrésszel az ingatlanban) az pl. a társasházi közgyűléseken részt vehet? Szavazhat ott?

Közös költség fizetése mennyiben terheli azt a felet aki nem él a lakásban?(ám van 50% tulajdonjoga?)

Melyek a lakás használatából eredő költségek?
Köszönöm