Visszavásárlási jog


nonolet # 2018.04.25. 08:12

"Ezek szerint ha ugyanazon eladó veszi!!! vissza - aki eladta, akkor illetékmentes?"

"Ha felbontjátok!!!! a szerződést, nincs illetékteher."

Érzed a különbséget ?!

Nem visszaveszi egy új szerződéssel,
hanem
az eredeti szerződést bontjátok fel...
Mintha az meg sem született volna.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.24. 21:34

Ha felbontjátok a szerződést, nincs illetékteher.

MajorDomus # 2015.06.17. 20:41

Ügyvédet javasolok.

CyberCica33 # 2015.06.17. 03:48

Mit várok? Hát egy hozzáértő választ.
Nem kell nekem ez az ingatlan vigyék vegyék vissza. Az eredeti eladó fizesse meg a ráfordítás miatti értéknövekedést. Teljesen reális kereteken belül. A kérdés arra vonatkozott, hogy mit tehetek most. Az írjon aki tényleg tud és akar is érdemben segíteni. Köszi.


Cyca

MajorDomus # 2015.06.16. 21:50

Szerintem ezt te magad sem érte, akkor mit vársz tőlünk?

Aláírtàl egy szerződést, amit nem teljesitettél (beépítés).
Az eladó emiatt elàll a szerződéstől és visszavásárlási jogával él!
szerinted számít
hogy te közben nyïrtad a fűvet.?

CyberCica33 # 2015.06.16. 18:41

Sajnos már Én sem értek semmit sem, hogy mit lehet vagy mit nem?! Valaki tud segíteni????

Nem volt visszavásárlási ár meghatározva! Viszont kaptam egy szántóföldet majd a közművesítés után lett egy építési telek összközművel aszfaltos úttal. Gondoztam (nyírtam a füvet)fizettem illetéket és telekadót...
Az új PTK szerint;224. § [Visszavásárlási jog]

(1) Ha az adásvételi szerződés megkötésével egyidejűleg a felek megállapodnak abban, hogy a vevő visszavásárlási jogot enged a megvett dologra, az eladó a vevőhöz intézett nyilatkozatával a dolgot megveheti.

(2) A visszavásárlási árat a felek a visszavásárlási jog létesítéséről szóló megállapodásukban határozzák meg. Ennek elmulasztása esetén a jogosult a visszavásárlás jogát a dolognak a visszavásárlási jog gyakorlásakor képviselt forgalmi értékével azonos vételáron gyakorolhatja.

HELP!!!!


Cyca

Sherlock # 2015.06.16. 18:27

A visszavásárlási ár annyi, mint az eladási ár. Viszont régi Ptk. szerint legfeljebb öt évre lehetett kikötni. Most meg már elállás is van... Így nem lehet érteni, hogy tulajdonképpen mi is történik körülötted.

CyberCica33 # 2015.06.16. 17:57

Az adás-vételi szerződésben nem lett meghatározva a visszavásárlási ár viszont az lett szerződésbe foglalva, hogy közművesíteni kell az ingatlant (építési telket) és 4éven belül beépíteni. A közművesítés megtörtént de nem lett beépítve. A vagyonszerzési illeték megfizetésre került. A visszavásárlási szándékot közölték és elutalták a közművesítés addigi ráfordításait. Mivel ezzel nem értettem egyet kértem az értéknövekedés megfizetését amit megtagadtak. Eltelt 7év az eredeti szerződéstől. Nyilatkoztak, hogy adnak újabb 1évet, hogy építsek. Pedig tudták, hogy nincs anyagi fedezetem rá. Most letelt az 1év nyilatkoztak, hogy elállnak a szerződéstől. Mit tehetek? A 8év alatt fizettem vagyonszerzési illetéket és 8év telekadót, gondoztam a telket. Ezzel mi lesz?


Cyca

Immaculata # 2015.06.16. 17:46

Nem, csak szerződés szerint visszavásárolja.

CyberCica33 # 2015.06.16. 17:43

A következő kérdésem lenne.
Egy adás-vételi szerződésben visszavásárlási jogot kötnek ki. Él az eladó a visszavásárlás jogával, nyilatkozatot tesz írásban ajánlott levélben közli a korábbi vevővel. Ez a nyilatkozat felbontja a szerződést?


Cyca