Termőföld rész vásárlása örökös társtól


MajorDomus # 2015.07.10. 20:53

Joggal való visszaélés!

bokros # 2015.07.10. 10:32

" A földbizottság állásfoglalása ellen az önkormányzat képviselő-testületéhez lehet kifogást benyújtani, ahol vélhetően már nem az ellenérdekelt földtulajdonosok vannak többségben."

Vannak bizonyos kétségeim, de tény, hogy az agrárkamara gyakorlatilag annyi időre fékezi meg az ügyet amennyire csak akarja és semmit nem lehet ellene tenni. Eljárásrendje szempontjából nem perképes.

Én is csak úgy jutottam be a tárgyalóterembe, hogy az agrárkamara hallgatása alapján meghozott határozat miatt pereltem a kormányhivatalt.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # 2015.07.09. 21:40

Csak azt nem értem, én miért nem kapok kárenyhitëst ha nem úgy sikerül a gazdasági évem ahogy elterveztem?

Immaculata # 2015.07.09. 06:33

MD
Egyetértek. Lehet, nem is a külföldiektől kell félnünk, hanem "a magyarok ... ments meg uram minket".

A pont pont pont alatt szabadon lehet a jelzőket használni.

Immaculata # 2015.07.09. 06:28

groszfater

:) Nem kérkedtem, indokoltam.

A törvény 72 szakaszból áll. Az egyik szakasz 2 bekezdésének a d) pontjára mondtam, hogy alkotmánysértő.

MajorDomus # 2015.07.08. 22:38

A földem bérlője 3x annyi állami támogatást kap,mint amennyi bérleti díjat nekem fizet.

Egy botrány az egész föld maffia.

MajorDomus # 2015.07.08. 22:34

Imma
Ha most lennék fiatal gazdálkodó lennék. Komolyan.

Tavaly azért kértek karenyhitest mert szárazság volt, most meg azért, mert a menekültek letapostak a termést. Az eszem megáll.

A földem bérlője 3x annyi állami támogatást kap, mint amennyi bérleti díjat nekem fizet.

Egy botrány az egész föld maffia.

groszfater@gmail.com # 2015.07.08. 14:05

ejnye-ejnye, tegnap még nagy lelkesen ezzel kérkedtél
ma meg már ugyanez alkotmánysértő ?
Immaculata
#
e-mail
2015.07.07. 12:41

Mondom nem jó a példád.
A törvény bevezetőjét is el szoktad olvasni? Ezzel kezdi:

Az Országgyűlés abból a célból, hogy

a falvak népességmegtartó képessége megújuljon, a lakosság városba áramlása mérséklődjön, és ezáltal a helyi népesség korösszetétele javuljon,
a mezőgazdálkodás és az agrárszolgáltatások feltételeinek kedvezőbbé válása a korábbinál érzékelhetőbben járuljon hozzá a falvak jövedelemtermelő képességének erősödéséhez,
a mezőgazdaságban termelt jövedelmeknek a vidékfejlesztési célok szolgálatában történő felhasználása lehetőleg a keletkezésük helyén segíthesse elő a foglalkoztatás bővülését,
az agrártársadalom a vidéki családi közösségek termelési közösségként történő megszerveződése és a helyi vállalkozások gyarapodása révén tovább erősödjön,
a mezőgazdaságban a közepes méretű agrárüzemek elterjedjenek, valamint a kis gazdaságok stabil működése és további fejlődésük biztosított legyen,
a saját és közvetlen termelési és szolgáltatási munkavégzésen alapuló agrárgazdálkodás bővüljön,
a földművesek részére az önfoglalkoztatás a korábbinál tágabb keretekben kínáljon valódi alternatívát - többek között - a helyi élelmiszer-kereskedelem lehetőségeinek bővülésével, valamint a saját munkavégzésen alapuló és azt kiegészítő tevékenységek folytatásához, mint például a falusi vendéglátás, a kedvezőbb feltételek megteremtésével,
fokozottabban előtérbe kerülhessenek a fenntartható földhasználattal való gazdálkodás feltételei, a termelés természeti feltételeinek (talaj, víz, élőhelyi közösségek) és a kultúrtáj védelmének szempontjai,
a mező- és erdőgazdasági föld forgalma és a mező- és erdőgazdasági föld, mint a jelzálogjogon alapuló hitelezés biztosítéka, a kialakuló új üzemi szervezetek működését hatékonyan elősegíthesse,
élet- és versenyképes mezőgazdasági termelés folytatására alkalmas méretű földbirtokok jöjjenek létre,
a birtokelaprózódások hátrányos következményei a mezőgazdaság tulajdoni szerkezetét ne terheljék, a földműves zavartalan mezőgazdasági termelést folytathasson,

a következő törvényt alkotja:

Immaculata # 2015.07.08. 12:56

:) Ez alkotmánysértő. Sérti a szerződéses szabadság jogát, valamint sérti a piaci verseny kialakulását. Ez olyan mértékű beavatkozás az állam részéről, melyet nem kompenzál.

Másrészt gátolja az Európai Unió áraihoz való felzárkózást.

lajcsó # 2015.07.08. 12:18

"Ezt nem értem." A kolléga bizonyára az alábbiakra gondolt.

"A helyi földbizottság az adás-vételi szerződést a köztudomású tények és legjobb ismeretei alapján, különösen a következő szempontok szerint értékeli:..."
"az ellenérték a föld forgalmi értékével arányban áll-e, s ha nem, az aránytalansággal a vevő elővásárlásra jogosultat tartott távol az elővásárlási jogának gyakorlásától."
(Földforgalmi törvény 24. § (2) bek. d pontja)

A földbizottság állásfoglalása ellen az önkormányzat képviselő-testületéhez lehet kifogást benyújtani, ahol vélhetően már nem az ellenérdekelt földtulajdonosok vannak többségben.

Immaculata # 2015.07.08. 11:23

A jelenlegi törvényi szabályozás biztosítja egyébként, hogy a tulajdonosok ne tudják eladni a földjüket 500e Ft felett hektáronként,

Ezt nem értem.

bokros # 2015.07.08. 09:21

Jelenlegi eljárásrendben az agrárkamaráknak ügydöntő szerepük van. Én nem akarok arra kitérni, hogy kik és miként kerültek döntéshozatali helyzetbe, de jelenleg a földtulajdonosok jogosultak dönteni a saját konkurenciájuk földszerzése ügyében. Gyakorlatilag a nagy földhasználók döntenek mindenki másról.
Aki ezt normálisnak tartja, annak a véleményére már kíváncsi sem vagyok, mert a gyakorlatomban - ahol mindenki ismer mindenkit és nagyjából tisztában van a kapcsolatrendszerekkel- világosan látszik, hogy aki a gyepszélen ellegeltet, annak jönnek az engedélyei, aki meg önálló - szántóföldi - birtoktestet akar létrehozni az meg már egy éve vár az engedélyre, de nincs válasz.
A jelenlegi törvényi szabályozás biztosítja egyébként, hogy a tulajdonosok ne tudják eladni a földjüket 500e Ft felett hektáronként, ami 5-10 éven belül behozza az árát a vevőnek, ami nem egy rossz befektetés.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Immaculata # 2015.07.08. 08:40

Köszönöm Business Law. Lassan körvonalazódik, hogy egy az életfilozófiánk.

MD
A termőföld kiaknázása véges. Termőképessége, megújulása összetett.
Ha nem fejtem ki a demagóg gondolataimat, és maradunk a tényeknél, be kell látni, hogy a termőföld támogatása igen magas.

MajorDomus # 2015.07.07. 21:56

Imma

Gondolod, hogy az osztrák gazda Somogyból majd Grazban adja el a terményeket?

bokros # 2015.07.07. 11:31

Egyébként meg a törvény pont szembe megy a kitűzött célokkal.
Több haszna lenne ha helyette mondjuk kisszéket csináltak volna.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

bokros # 2015.07.07. 11:30

" a következő törvényt alkotja:"

Nekem sajnos az " alkotás" fogalmához mindig valami plusz, valami szellemi többlet kapcsolódik ezért már hosszú évek óta jogszabály készítést használok


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Immaculata # 2015.07.07. 10:45

Egy halfajtáról írtál. Hát nem egy:

mező-, erdőgazdasági hasznosítású föld:
a föld fekvésétől (belterület, külterület) függetlenül valamennyi olyan földrészlet, amely az ingatlan-nyilvántartásban

  • szántó,
  • szőlő,
  • gyümölcsös,
  • kert, -

rét, -
legelő (gyep),

  • nádas,
  • erdő és fásított terület művelési ágban van nyilvántartva, továbbá az olyan művelés alól kivett területként nyilvántartott földrészlet, amelyre az ingatlan-nyilvántartásban Országos Erdőállomány Adattárban erdőként nyilvántartott terület jogi jelleg van feljegyezve;
Immaculata # 2015.07.07. 10:41

Mondom nem jó a példád.
A törvény bevezetőjét is el szoktad olvasni? Ezzel kezdi:

Az Országgyűlés abból a célból, hogy

  • a falvak népességmegtartó képessége megújuljon, a lakosság városba áramlása mérséklődjön, és ezáltal a helyi népesség korösszetétele javuljon,
  • a mezőgazdálkodás és az agrárszolgáltatások feltételeinek kedvezőbbé válása a korábbinál érzékelhetőbben járuljon hozzá a falvak jövedelemtermelő képességének erősödéséhez,
  • a mezőgazdaságban termelt jövedelmeknek a vidékfejlesztési célok szolgálatában történő felhasználása lehetőleg a keletkezésük helyén segíthesse elő a foglalkoztatás bővülését,
  • az agrártársadalom a vidéki családi közösségek termelési közösségként történő megszerveződése és a helyi vállalkozások gyarapodása révén tovább erősödjön,
  • a mezőgazdaságban a közepes méretű agrárüzemek elterjedjenek, valamint a kis gazdaságok stabil működése és további fejlődésük biztosított legyen,
  • a saját és közvetlen termelési és szolgáltatási munkavégzésen alapuló agrárgazdálkodás bővüljön,
  • a földművesek részére az önfoglalkoztatás a korábbinál tágabb keretekben kínáljon valódi alternatívát - többek között - a helyi élelmiszer-kereskedelem lehetőségeinek bővülésével, valamint a saját munkavégzésen alapuló és azt kiegészítő tevékenységek folytatásához, mint például a falusi vendéglátás, a kedvezőbb feltételek megteremtésével,
  • fokozottabban előtérbe kerülhessenek a fenntartható földhasználattal való gazdálkodás feltételei, a termelés természeti feltételeinek (talaj, víz, élőhelyi közösségek) és a kultúrtáj védelmének szempontjai,
  • a mező- és erdőgazdasági föld forgalma és a mező- és erdőgazdasági föld, mint a jelzálogjogon alapuló hitelezés biztosítéka, a kialakuló új üzemi szervezetek működését hatékonyan elősegíthesse,
  • élet- és versenyképes mezőgazdasági termelés folytatására alkalmas méretű földbirtokok jöjjenek létre,
  • a birtokelaprózódások hátrányos következményei a mezőgazdaság tulajdoni szerkezetét ne terheljék, a földműves zavartalan mezőgazdasági termelést folytathasson,

a következő törvényt alkotja:

Sherlock # 2015.07.07. 09:51

Állj le a szerrel. Milyen tó? Milyen megmentésre váró emberek?

Immaculata # 2015.07.07. 09:48

A halastó példádat is rosszul látod.

A halastó maga a védendő érték. A tóban a halak jelképezik az embereket, akiket meg kell menteni, nehogy kifogják őket.

Immaculata # 2015.07.07. 09:34

Azzal együtt, hogy szerintem önmagában nem érték, ha "magyar kézben van".)

Ezzel nem értek egyet.

Láttam egy statisztikát, ahol az EU termőföldek árai voltak egymáshoz viszonyítva. Olyan alacsony a jó minőségű magyar termőföld, hogy addig, amíg nem éri el a középárat, addig érdemes szívózni.

Emellett azt gondolom, hogy idegen kézben lévő magyar föld terményei, hasznai ugyanúgy kikerülnek külföldre, mint minden más idegen kézben lévő szolgáltatásból eredő nyereség.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 09:06

Egyetértek.

Sherlock # 2015.07.07. 08:19

Te hogy akadályoztad volna meg, hogy 50 év alatt ne menjen át minden föld nyugati farmerek és nagyvállalatok kezébe? Vagy szerinted se baj, ha átmegy?

(Azzal együtt, hogy szerintem önmagában nem érték, ha "magyar kézben van".) Egy normális törvénnyel is meg lehetne; könyvtárnyi irodalma van annak, hogy kell törvényt alkotni (ami ráadásul szakigazgatás), lassan ez lecsapódhatna már a jogalkotásban is. Olyan ez a törvény, mintha egy halfajtát úgy mentenének meg, hogy megtiltanák a halászatot egy az egyben, pedig a többi hal halászatával semmi gond nincs, tehát akár értelmes megoldást is kereshettek volna, hogy ne szívjon mindenki.

bokros # 2015.07.07. 07:04

Szerintem másként kellett volna mindent definiálni.
Itt sorba állnak a külföldiek. vennék a külterületi un. zártkerti ingatlanokat. Jelentős részükben az a nagy munka, hogy kinyomozzuk ki is a tulajdonos, meg egyáltalán hol található. Én kb. 500-600 elhagyott ingatlanról tudok.
Ezek régen zártkertekként működtek "kiváló" direkttermő szőlőkkel, de legalább 15-20 éve csak a vadak járnak rajta.
Van olyan, ahol csak a kilátásért horribilis összegeket lehetne kérni. De nem találjuk a bejegyzett tulajdonos örököseit.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # 2015.07.06. 21:32

Kbs
Egyetlen mondatos törvény alapján.

,,földet csak az vehet, aki el tudja énekelni a Himnuszt magyarul,,

Egyébként bokros utolsó mondatával értek egyet.