Lincselés előtt - jogi megoldás?


MajorDomus # 2015.08.03. 22:05

Na, ma szabadon engedtem a fenevadakat.

Írtam levelet a 29-nek,hogy csütörtökre kész a beruházás, de gáz nem lesz, mert 30 nem engedte leszerelni a gázórát.

Próbálják meggyőzni!
Megadtam az elérhetőségeit.

Ő kapott egy felszólítást a 20 $-rá hivatkozva, ki tettem az ajtajára, és a postaládába.

± meg kap egyet tv. Ajánlottan.

Várom a fejleményeket.

MajorDomus # 2015.08.02. 18:48

Köszönöm a segítséget.

A Tt. 20 $ jó lenne, hidd el hogy ismerem és gondoltam rá, egy dolog zavar, az időtényező.

Míg ennek érvényt szerzek, megkezdődik a fűtési szezon.
Ráadásul mennék
szabadságra, úgy terveztem arra elfelejtem az egészet.
Nem tudok jobbat, ha holnap nem enged be, összehivom a közgyűlést, elinditjuk a birtokvédelmi eljárást, úgy hogy a tulajok ott helyben aláirják a levelet a Jegyzőnek.
Egyuttal megbízom az ügyvédet hogy távollétemben levelezzen a hülyével,
Amíg hazajövök, csak megverik a többiek, hogy legyen gáz.

groszfater@gmail.com # 2015.08.02. 18:39

b)17 lehetővé tenni és tűrni,
a zsigereid !

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.02. 08:18

Az a baj, hogy ez önmagában a szerelés tűrésére nem kötelezi a tulajdonostársat. De egy próbát megér, hátha megijed.

Pici78 # 2015.08.01. 23:23

Get.
16. § (1)110 A földgázelosztó a felhasználó bekapcsolását, a földgázelosztási szolgáltatás megkezdését megtagadhatja, vagy a földgázelosztási szolgáltatás folytatását felfüggesztheti, ha:

  1. a felhasználó a csatlakozóvezetéket, a felhasználói berendezést az életre, a testi épségre, az egészségre vagy a vagyonbiztonságra veszélyes módon használja,
  2. a felhasználó a nyomás alatti szállító- és elosztóvezetéket vagy a csatlakozóvezetéket megbontja, továbbá, amennyiben a felhasználó vagy a megbízásából eljáró, gázszerelőnek nem minősülő személy a fogyasztói vezetéket megbontja,
  3. a felhasználó a csatlakozási szerződésben megállapított lényeges kötelezettségének a földgázelosztó írásbeli felszólítása ellenére nem tett eleget, különösen, ha

ca) a nyomásszabályozó vagy a fogyasztásmérő berendezés működését befolyásolja,
cb) a nyomásszabályozó vagy a fogyasztásmérő berendezés ellenőrzését, illetve a fogyasztásmérő berendezés leolvasását a földgázelosztó vagy megbízottja részére nem teszi lehetővé,
cc) a szerződésben meghatározott felhasználási helyen kívüli területre vezet át földgázt,
cd) a fogyasztáskorlátozási -, illetve megszakítható kapacitásra szerződött felhasználó esetén a megszakítási -rendelkezéseknek nem tett eleget,

  1. a felhasználót ellátó földgázkereskedő a földgázelosztónál - a földgázellátásról szóló törvény rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló jogszabályban meghatározott esetekben, a földgázelosztó üzletszabályzatban meghatározott módon - kezdeményezi a földgázelosztás felfüggesztését,
  2. a felhasználó a fogyasztásmérő berendezést szándékosan vagy gondatlanul megrongálja, a fogyasztásmérő berendezésen, vagy annak ki-és belépő pontján, a kerülővezeték elzáróján, vagy a csatlakozóvezeték egyéb pontjain elhelyezett zárópecsétet (plombát) eltávolítja, illetve ezek sérülését, hiányát a földgázelosztónak vagy a földgázkereskedőnek nem jelenti be,

f)111 a felhasználó nem rendelkezik hatályos földgáz-kereskedelmi szerződéssel,
g)112 a felhasználót ellátó rendszerhasználó vagy a saját jogon eljáró felhasználó nem rendelkezik hatályos szállítói vagy elosztói rendszerhasználati szerződéssel, vagy
h)113 a szállítási rendszerüzemeltető felfüggesztette a szállítói rendszerhasználati szerződések teljesítését a felhasználó vagy a felhasználót ellátó rendszerhasználó vonatkozásában.
(2)114 A szolgáltatás nyújtása csak a kizárás alapjául szolgáló helyzet fennállásáig függeszthető fel, annak megszűnését követően a felhasználó részére a földgázelosztási szolgáltatást a megszűnés tényéről való tudomásszerzéstől számított 2 munkanapon - lakossági fogyasztó esetében 24 órán - belül biztosítani kell.
(3)115 A földgázelosztó a felhasználási helyre való bejutás érdekében a fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatalához (a továbbiakban: járási hivatal) fordulhat, amennyiben a felhasználó akadályozza vagy meghiúsítja:
a)116 a fogyasztásmérő berendezés leolvasását, ellenőrzését, cseréjét,
b)117 szerződésszegés vagy szerződés nélküli vételezés esetén a földgázelosztási szolgáltatásból történő felfüggesztést,

  1. a felhasználói berendezés ellenőrzését.

(4)118 A járási hivatal határozatában

  1. a fogyasztásmérő berendezés leolvasásának, ellenőrzésének, cseréjének,
  2. a földgázelosztási szolgáltatásból történő felfüggesztéshez szükséges intézkedéseknek, vagy
  3. a felhasználói berendezés ellenőrzésének

a tűrésére és együttműködésre vonatkozó kötelezettséget állapíthat meg.

groszfater@gmail.com # 2015.08.01. 21:55

neked ez miért nem jó ?

20. § (1) A tulajdonostárs köteles:

  1. fenntartani a külön tulajdonában álló lakást,

b)17 lehetővé tenni és tűrni, hogy a külön tulajdonú lakásába a közösség megbízottja a közös tulajdonban álló épületrészekkel, berendezésekkel összefüggésben a szükséges ellenőrzés, a rendkívüli káresemény vagy veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás, valamint a fenntartási munkák elvégzése céljából arra alkalmas időben bejuthasson a tulajdonostárs, illetőleg a bentlakó szükségtelen háborítása nélkül,

MajorDomus # 2015.08.01. 21:13

Kbs, Obudafan!

Nem tudtok erre valami jogszabály helyet vagy BH-t?

Sajnos nincs CD jogtáram, és hétfőn lépnem kell.

MajorDomus # 2015.08.01. 20:21

Köszönöm

MajorDomus # 2015.07.31. 22:24

A szivárgás jó ötlet, de a gáz már kívan zárva egy hete, a felújítás miatt.
Hétfőn jön a Gázmű leszerelni a gáz órákat, utána rögtön kezdődik a csatlakozóvezeték felújítása.

Az a gond, hogy nem enged be a lakásba senkit, szerelni, meg a Gázművet sem az órát leszerelni.

A gázt addig nem adják vissza 19/2012 tv
szerint amíg minden lakásban nincs kialakítva az új mérőhely hegesztett kötésekkel.

Az a gond, hogy nagyon megy az idő.
Ráadásul birtokvédelmi eljárásban én nem képviselhetem a tulajdonosokat.
A társasházat szerintem igen, de itt belső ember a birtokhaboritás elkövetõje.

Van a Jegyzőnél ilyen esetben soronkivüliség? A 30 nap soknak tűnik.

Mi a véleményetek?
Jobb ötlet ha a 29 tulaj adja be a birtokvédelem kerest vagy a társasház?
Sok albérlő van a házban, ez megalapozna egy kártérítési igényt ha az albérlő elmegy a gáz hiány miatt. Kieső jövedelem stb

Ráadásul mennek szabadságra 10 nap múlva. Szar ügy. .

A jövő hétre összehivom a közgyűlést,
kérdés milyen szankciókat szavazzunk meg.

.

Pici78 # 2015.07.31. 19:59

Nem teheti meg, hogy nem engedi be a gazosokat. Get. Szerintem a rendorseget is igenybe lehet ilyenkor venni. Az okozott tobbletkoltseget meg raterhelni. Vagy ezzel megfenyegetni. Jobb, mint lincselni.

bokros # 2015.07.31. 19:11

Szerintem abban a lakásban gázszivárgás van.
ha nagyon szagolgatjátok, akkor meg fogjátok érezni.
Innentől végszükség.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.31. 04:59

Birtokvédelem.

MajorDomus # 2015.07.30. 21:14

Na, a hóhért is akasztják.

A sztori röviden;
Gázfelujitást végzünk a házban.
A Gázmű csak akkor adja vissza a gázt, ha mind a 30 lakásban készen van a felújítás, és mindenhol beengedik a szerelőt az óra le és visszaszerelésére.
A beruházást Megszavazta a közgyűlés,
előírt egyszeri befizetést, amit egy híján mindenki teljesített.
8 napja kész a munka, azért állunk, mert
egy tulaj nem engedi be a szerelőket.
Tehát nincs
Leszedve a gázóra,
nincs kész az új mérőhely.

29 lakás őrjöng, ma már lökdösődés volt.

A gond ott van hogy az a tulaj nem a házban lakik, neki mindegy hogy van-e gáz a többieknek vagy nincs.

A Gázmű közölte, hogy addig nincs gáz, amíg az utolsó lakás is fel nincs újítva
a hab a tortán, hogy hogy a 70 ezer ft hozzájárulást sem fizette be, de ezt utólag megoldom.

Mik a jogi lehetőségek?

Hogyan tudjuk kötelezni hogy engedje be a gázszerelőket, előtte meg a Gázmű szakembereit az óra le szerelésre.?

Az hogy lincselés lesz a házban, meg nem oldja meg a 29 család gondját.

Jövő héten összehivom a közgyűlést, valami okosat kellene javasolnom.

De mit?
A magántulajdonban nem intézkedhetek.
Van erre jogszabály, mert a társasházi törvénnyel nem sokra megyek.