Ingatlan vasarlasa kulfoldrol - meghatalmazas


ObudaFan # 2015.10.12. 17:47

Ha eltelt az 5 ev ugy, hogy egy felszolitas sem jott, akkor ez valoszinuleg elevult. Akkor nem, ha a bankot ilyen hosszu ideig is akadalyozta valami az igenyervenyesitesben.

Tanácstalan23 # 2015.10.10. 19:16

2015 10.09-én kaptam tértivevényes levelet a Budapest Banktól. Eddig nem jelentkeztek, kiderült, hogy 2010-ben kiskorú lányom az örökséggel együtt számunkra teljesen ismeretlen személyi hitelt örökölt. A hagyatéki eljárás során és után sem jelentkezett a bank a követelésével.
1 millió forintot követel a Budapest Bank jelenleg.
A tértivevényes levél a dátumok alapján 5 év után érkezett. Kérdésem, hogy a Budapest Bank által jogi úton továbbra is követelhető-e, végrehajtónak átadható-e a követelés vagy esetleg bíróságon peres eljárásban követelhet-e bármit?

MajorDomus # 2015.10.09. 21:55

Nem.
Közjegyzői Okirat külföldön, itthon hiteles magyar fordítás.

Beryl21 # 2015.10.09. 12:15

Kulfoldon elo leanyom itthoni lakasat szeretne eladni. Engem kert meg ennek a megoldasara, mar vannak vevojeloltek.
Kerdesem az, hogy maganokirati formaban ket tanu altal alairt meghatalmazas birtokaban alairhatom-e az adasveteli szerzodest. A foglalo (10%) atadasa keszpenzes lenne az ugyvednel szerzodeskoteskor, a vetalar tobbi resze (90%) atutalasa leanyom sajat hazai bankszamlajara tortenne, mely bankszamlaszam szerepelne a szerzodesben.
A foglalo atadasa is tortenhet a leanyom bankszamlajara kozvetlenul. Igy semilyen penzt nem vennek at.
Tudom, hogy lehet a kovetsegnel is intezni a meghatalmazast, de a leanyom videken lakik kulfoldon, es dolgozik, nem szeretne egy napot ezzel elvesziteni.
Koszonom, ha egy hozzaerto ugyvednek valaszol kerdesemre!


Beryl 21

MajorDomus # 2015.09.18. 22:17

Bokros az én esetemrõl beszél. Osztrák tulaj stb.

Ottani közjegyzőnél meghatalmazás,
itt hivatalos magyar fordítás, és minden gond nélkül működik a dolog.
A családtag már vásárolhat is.

lajcsó # 2015.09.17. 21:16

Csupán a meghatalmazás miatt nem szükséges haza utazni. Azt el lehet intézni a magyar nagykövetségen vagy konzulátuson is.

bokros # 2015.09.17. 12:09

Nem nézem vissza a hsz-eket, de ez már volt.
Mo-on megfelelő meghatalmazás birtokában bárki eljárhat
Lényeg, hogy ingatlan ügyekben csak olyan meghatalmazás az elfogadott melyet közjegyző vagy ügyvéd ellenjegyzett.
Az szükséges iratokak is meg fogja mondani
Az ingatlan megszerzésekor nem adó hanem illeték van, amit külföldön is behajtanak a Sigma Követeléskezelő Zrt. útján


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Rexor # 2015.09.17. 12:06

Igen, adhattok meghatalmazást (lehetőség szerint közjegyző előtt). Illetéket valószinűleg fogtok majd fizetni a vásárlás után.

Farawayland # 2015.09.17. 08:46

Magyarorszagon szeretnenk keszpenzert ingatlant vasarolni, de kulfoldon elunk. Ha Magyarorszagra utazunk es ott hivatalos meghatalmazast adunk egy csaladtagnak, akkor o vasarolhat a nevunkre ingatlant? Atirattathatja a kozuzemi szamlakat es elintezhet minden egyeb hivatalos dolgot a nevunkben a meghatalmazassal? Ha igen, milyen iratok szuksegesek a meghatalmazashoz? Nem vagyunk adofizetok Magyarorszagon, ebben az esetben hogyan tortenik az adozas - mar ha van ilyen, vasarlas utan....?