Gázbojler vizkőtelenítése bérleményben


Zöldövezeti11 # 2015.10.02. 17:00

Azért az alacsony hőfokkal is kell vigyázni. Pl. be lehet állítani a bojlert úgy, hogy hideg vizet egyáltalán nem kever bele az ember. Ez olyan 33 -36 Fok.- csakhogy ekkor meg bizonyos kórokozók elszaporodhatnak. Pl. a légionárius
betegséget okozó baktériumok.
Ezért 2 -3 hetente nem árt 70- 80 fokra venni a hőmérsékletet.

Immaculata # 2015.10.02. 06:42

:)) Nagyon jó.

Bea1 # 2015.10.02. 06:28

nos, mielőtt ilyen jellegű fotót küldenék, valahogy meg kellene róla győződnöm, hogy nem vagy kiskorú.

gondolj bele, ha elküldök egy ilyen fotót egy kiskorúnak, milyen következményei lennének. tudnád valahogy hiteltérdemlően bizonyítani, hogy nem vagy kiskorú?

MajorDomus # 2015.10.01. 19:54

Bea
Várom a fotót! Akár priviben is!

Bea1 # 2015.10.01. 16:03

igen, köszi, valóban. :-)

Zöldövezeti11 # 2015.10.01. 14:47

bermuda háromszög !
Vízkő keletkezik ha bizony hőfok főlé visszük a víz hőmérsékletét. Pl 75 fok főlé.Itt a gyorsaság nem számít.
Ezenkívül vízkő kiválás történik nyomás eséskor is. Ez az amikor kijön a víz a vízcsapból, vagy amikor a nyomás alatti víz kijön szabadba. Ilyen pl. a cseppkő képződés.- Ekkor a szénsav is felszabadul és a szénsavban alacsonyabb koncentrációjú víz kevesebb vízkövet tud oldani - hát kiválik.

Rexor # 2015.10.01. 12:08

Bea: nem kazán, hanem bojler. nem ugyanaz a kettő.

Bea1 # 2015.10.01. 11:06

már csak újfajta kondezációs kazánt lehet felrakni,aminek másfajta kémény is kell...

a bojler jóval olcsóbb, ráadásul kötheted fixen az éjszakai áramra.

egy 120 literes villanybojler éjszakaira kötve, 60 fokra állítva kb 4500 ft áramot fogyaszt havonta. 25000 a bojler, meg két menetesszár kell hozzá, amire akasztod.

MajorDomus # 2015.10.01. 07:20

Na most akkor lesz bojler csere vagy nem?

Blingi # 2015.09.30. 06:03

Igyekszem válaszolni mindenkinek,akik válaszoltak...
1.A lakás bérleti díja a helyi viszonyokhoz képest nem drága,biztosan nem túlárazott,ha ma meghirdetném azonos feltételekkel mint most,azonnal 30.-n hoznák a 2-3 havi kauciót+bérleti díjat.
2.Ha ki is tenném a bérlőket,1 hónap a felmondási idő,azt mindenképpen betartanám.
3.A víz extra kemény,a villanybojlerhez kisebb víznyomás elegendő,és nem kell állandóan savazni mint a gázt.
4.A bérlőket figyelmeztettem részletesen erre,de nem vették komolyan,nem gondolták hogy ez ekkora probléma városunkban.
5.Városunkban lakás ínség van,ugyanakkor szakember hiány,de erről is regéltem a bérlőknek,
6.A szerződésnyomtatványom állami intézmények is használják.
7.A bérlők június 27.n írták,ha gázszerelő kell,hívnak,és ki is fizetik.

MajorDomus # 2015.09.29. 22:00

A villanyboylert nem kell vizkőteleniteni?

Bea1 # 2015.09.29. 09:18

nekem is van ilyen pontom, a bérlő felelős az állagmegóvásért, a stéget is célszerű lefesteni évente, a faházat is. meg is beszéltük vele, hogy így lesz.

Blingi # 2015.09.29. 06:19

Köszönöm a válaszokat,tanulságosak..Szóval a bérlők beköltözése előtt 1 héttel is fizettem már bojlerszerelést,ezt is bemondásra,zsebbe.Az előtt 1 éve teljes gázcsőcsere,felújítás történt.a BOJLERNÉL szerelőknek összesen 33 ezret fizettem,hogy nem ishasználtam a lakást egyáltalán.Tegnap aki levette a készüléket,(ismerős,megbízható)mondta nem szerel ,vízkőtelenített itt senki,csak a membránt csavargatták,és akkor időlegesen jó lett.Ráadásul a bérlő apja gáz-víz szerelő,és neki is fizettem.
A lakásbérleti szerződést egyébként a netről töltöttem le.Állítólag,ezt bíró mondta,egy praxisper kapcsán,ha mind a két fél elfogadja,aláírja,érvényes,annak ellenére is ha tartalmaz jogilag kifogásolható elemeket.

MajorDomus # 2015.09.28. 19:48

Egyetértünk

ius latratus # 2015.09.28. 19:43

Június 21.-e óta háromszor javíttatták a bérlők a vízmelegítőt. Azaz: minden hónapban egyszer. Tulajdonos kérdésére, hogy mi volt a hiba, azt vartyogták, hogy nem tudják.
Pedig egyértelmű: lehúzták.
Na, én ebből indultam ki.

Immaculata

A rendszeresen jelentkező javítás nem azt jelenti, hogy bérlőnek hetente kell a vízmelegítőt javíttatnia.

Ez igaz. Csakhogy nem is ez a helyzet.

MajorDomus # 2015.09.28. 19:33

Szerintem sem.
A kérdés az, hogy mitől romlik el egy bojler
3x, 2 hónap alatt.

Ha a bérleti szerzõdés tartalmazza, akkor
nehezen tartható a bérlő álláspontja.

A tulaj szereltesse fel a villanyboylert, és keressen új bérlőt, aki nem fenyegeti.
Ha nem tud várni 10 napot, akkor menjen Isten hírével.

Úgy gondolom, a tulaj megtette ami az adott helyzetben elvárható, megvan a jóindulat is benne, tehát ha bérlő nem tud várni, akkor menjen.

matthiasi # 2015.09.28. 18:27

Blingi ! az attól függ mennyi az a bérleti díj.
Az egyik lányom megbízásból kiadott egy látszatra tetszetős lakást. Nem túl nagy , ráadásul nem is praktikus / egyterű,de hát vannak kifordított ízlésű emberek / /
Aztán annyira kicsinyes lett a lány, hogy egy nyomorult ruhaszárítót is elhozott - nálunk parkol lomként. Na szóval kurva sokat kért,és volt aki ki is fizette. De meg kell várni még a végét.
Szóval lehet sokat kérni, akkor lehet sokat is követelni..
Az hogy nincs meleg víz azért egy lakás még nem lakhatatlan. Elvégre vizet lehet másképpen is melegíteni.
Szóval minden ár és érték arány. viszont egy gázvízmelegítőt jún. óta 3 x javítani - hát az nem üzlet.
tehát egy túlárazott bérletnél a következő opciók lehetnek : 1, gyakran cserélődik a bérlő, így közben nagy nagy szünetek lehetnek,
2. gondol egyet a bérlő és úgy 3 -5 hónap után nem fizet.
ilyen olyan kifogásokkal és a végén lelép.

matthiasi # 2015.09.28. 18:15

Ennyire magabiztosnak lenni nem semmi !

Immaculata # 2015.09.28. 16:33

hehehe.
A rendszeresen jelentkező javítás nem azt jelenti, hogy bérlőnek hetente kell a vízmelegítőt javíttatnia.

Mivel a bérlemény meleg víz nélkül lakhatatlan, első körben díjleszállítás jár a bérlőnek, második körben rendkívülivel felmondhat.

Bérlőként megtéríttetném a másik bérlemény keresésével és a költözéssel járó költségeimet.

Bea1 # 2015.09.28. 14:03

így van, helyes.

ius latratus # 2015.09.28. 13:36

Ha a szerződésben ott van, hogy a bérlő kötelessége a fennálló hibák kijavíttatása, akkor nem értem, hogy mit aggodalmaskodsz annyira.
Azzal, hogy te a készüléket a birtokba adás előtt átnézetted, többet is tettél a kelleténél.

Blingi # 2015.09.28. 11:54

Szeretném megkérdezni,hogy június 21 óta, amikor a bérlőim beköltöztek, és a gázbojler jó volt,(10 ezret fizettem a gázszerelőnek)az óta még 3 x szerelték,amiket én fizettem,de kérdésemre,(mivel külföldön is tartózkodom)hogy mit javítottak?,nem tudom volt a válasz.Most villanybojlert vettem,de a le-ill.fel szerelésre várni kell,és a bérlőim fenyegetőznek,hogy 10 napja nincs meleg vizük,pedig ezt elvárnák a bérleti díj fejében.Amikor az albérleti szerződést kötöttük,mondtam hogy kemény a víz,és tisztítani kell közbe a bojlert.A Szerződés tartalmazza,hogy a bérlő köteles elvégezni a rendszeresen jelentkező javítási munkákat.Most mit tehetek ebben a helyzetben?Végtelenségig nem javíttathattam már. Egyébként könnyen kiadható lakás.