Ingatlan eladás több tulajdonos esetén.


MajorDomus # 2016.06.28. 18:17

Akkor marad a nővér előkeritése.

Atrineas # 2016.06.28. 09:42

Nem megoldható ez sem, hisz banki tartozás van a házon, így azt vagy egyben fizetem ki, vagy sehogy, így is egy kedvezményes ajánlatot kaptunk.

MajorDomus # 2016.06.27. 20:33

Hát akkor add el a saját tulajdonrészedet abból kifizeted a saját adósságoda, a nővéred meg oldja meg ahogy tanulta.

Atrineas # 2016.06.27. 11:46

Idő és pénz hiányában ezek kizárva :)

bokros # 2016.06.27. 11:38

van megoldás, de az se nem olcsó, se nem gyors.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Atrineas # 2016.06.27. 09:50

Sajnos mostanában egyáltalán nem tudok vele beszélni, így hogy értesítem az adás-vétel időpontjáról? sms, levél, rendben megírom, de ott van, hogy vagy eljön vagy nem. Meg ugye ilyenkor rugalmas az ember, ha fel lehetne venni vele a kapcsolatot akkor lehet egyeztetni is, hogy kinek melyik nap jó, mikor dolgozik stb. Eddig sem érdekelte, hogy tartozása van, viszont, ha ő nem írja alá a papírokat, akkor nekem is keresztbe tesz ezzel.
Ezért gondoltam, hogy hátha van megoldása az ügynek jogi úton.

MajorDomus # 2016.06.26. 18:59

Ha megigérte meg is teszi.
Ne felejtsd el, hogy a tartozás felét neki kell kifizetnie.

Atrineas # 2016.06.26. 18:25

De mire megyek vele? Hisz az adásvételit alá kéne írnia.

MajorDomus # 2016.06.26. 16:31

időpontján nővérem nem jelenik meg és nem írja alá a papírokat. Korábban viszont jelezte, hogy ő is beleegyezik az eladásba.

Az már elég nyomós érv!

bokros # 2016.06.26. 10:33

Mondjuk egy elővásárlási jogról lemondó nyilatkozattól mennyivel is lesz beljebb, ha a másik tulajdonostárs nem adja el a tulajdoni hányadát?


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # 2016.06.26. 09:52

Akkor írj levelet, nyilatkozatot mellékelve..

Atrineas # 2016.06.25. 07:49

Amint írtam, megromlott a viszonyunk, valamint nem tudom, hogy hol lakik, egyedül egy levelezési címet tudok. Ha oda megyek vagy ott lesz, vagy nem. Minden nap nem állhatok ott vigyázba a kapu előtt, hogy mikor megy be. Kb 1 hónapja beszéltünk akor azt mondta, hogy majd megírjuk a papírt, de nem ér rá. Viszont azóta fel sem veszi a telefont. Közösségi oldalon is letíltott, nem tudok neki írni.
Ha ilyen egyszerű lett volna az eset, hogy csak odaállok elé és beszélünk, már megtettem volna, és nem írok ide a fórumra, hogy segítséget kérjek.

MajorDomus # 2016.06.24. 20:49

De arra van, hogy meg keresed a nővéredet személyesen és beszélsz vele.

Atrineas # 2016.06.24. 16:28

Tisztelt fórumozók, szakértők!

Ingatlan eladásban kérném a segítségüket:
Adott egy családi ház amelynek 1/2 - 1/2 arányban vagyunk tulajdonosa a nővéremmel, valamint édesanyám a haszonélvező. Ezt az ingatlant szeretnénk értékesíteni, mivel jelzálog-hitelt vettünk fel az ingatlanra, és sajnos nem fizetés miatt a bank megszüntette a szerződést. Viszont sikerült megegyezni a bankkal, hogy az ingatlan árából tudnánk fedezni a követelésüket amibe bele is egyeztek. Vannak egyéb közüzemi tartozások is az ingatlanon.
A konkrét kérdés: sajnos nővéremmel mostanában megromlott a viszonyunk, nem is egy helyen élünk és nem tartjuk napi szinten a kapcsolatot, de már sms-re és hívásomra sem reagál, viszont úgy tűnik, lenne konkrét érdeklődő az ingatlanra, de félő, hogy az adás-vétel időpontján nővérem nem jelenik meg és nem írja alá a papírokat. Korábban viszont jelezte, hogy ő is beleegyezik az eladásba. Jelen esetben alkalmazható e a ptk. szerinti elővásárlási joggal élés(vagy annak hiánya), vagy - mivel korábban beleegyezett az eladásba: ráutaló magatartás, vagy közös tulajdon megszüntetése azzal a jogcímmel, hogy én a vételárból kifizetem az ő tartozását is, ezzel úgymond kivásárlom a tulajdoni hányadát.
Vagy mit lehetne még tenni, ugyan is a banktól még egy hónap haladékot kaptunk, hogy mindent el tudjunk intézni, tehát ezalatt létre kéne, hogy jöjjön az adás-vétel, valamint a tartozások kifizetése.
Mitévő legyek? Pereskedni stb. nincs idő.

Előre köszönöm a válaszokat!