hitellel terhelt lekás eladása


B.D.S # 2016.11.08. 16:26

Köszönöm a segítséget

wers # 2016.11.08. 16:24

Grave7, ha vételár nem éri el a hitel+költségek összegét, szinte kizárt, hogy kiengedje a fedezetet. Báár... ha csökkenik a hitel összege, azaz a teljes vételár a bank zsebébe vándorol, talán ezt a fedezetet kiengedi.

Grave7 # 2016.11.08. 16:08

@B.D.S: Ha a vételár adásvételi szerződés alapján a zálogjogosult bank számlájára kerül megfizetésre és a bank ezért cserébe engedélyezi a zálogjog törlését erről az ingatlanról.
Persze a banktól (hátralévő tartozás összegétől, ezen ingatlan vételárától, másik ingatlan értékétől, stb.) függ.

B.D.S # 2016.11.08. 15:57

Ezen a házon rossz a tető, a fürdőszoba pedig meg van süllyedve. Azért ennyi az ára. De ha jól értelmezem ebbe semmiképpen nem lenne szabad belemennünk. A bérleti szerződéses megoldás sajnos nem opció,mert a bank nem engedi. Semmilyen más megoldás nem lenne?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.08. 15:43

És hasonló áron nem kapnánk másik lakást
Szerinted miért?

B.D.S # 2016.11.08. 15:42

Sajnos több a hitel az ingatlanon, mint a vételár. Ezt a házat tették be pótlásnak az új házuk vételekor. Nekünk elég sürgős lenne a költözés. És hasonló áron nem kapnánk másik lakást

wers # 2016.11.08. 15:36

Miért nem fizeti ki a bankot az eladó a vételárból? Több az adósság? Miért mennél bele ilyen rázós ügyletbe?

B.D.S # 2016.11.08. 14:56

Köszönöm. Az lenne még a kérdésem, hogy részletfizetésben megegyezhetünk-e hasonló elven az eladóval. Ha jól tudom akkor is csak a teljes vételár kifizetése után kerülhet a nevünkre az ingatlan, tehát elméletileg az ingatlanon jelzálogot jegyző bank sem köthetne bele a dologba.

Grave7 # 2016.11.08. 14:53

@B.D.S: Igen, vissza tud vele élni.

drbjozsef # 2016.11.08. 14:43

Szerinted?

Vegyetek tole berbe a lakast, es irjatok bele veteli jogot a szerzodesbe, ahol a vetelarba bele fog szamitani a kifizetett berleti dij. Igaz, igy adoznia kell az eladodnak, de kecske is meg kaposzta is nem egy egszerre...

B.D.S # 2016.11.08. 14:02

Igen vissza tud vele élni vagy igen biztosít minket a papír, amit írunk?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.08. 14:00

Igen.

B.D.S # 2016.11.08. 13:59

Jó napot.
Szeretnénk venni egy házat,sajnos kiderült,hogy 2,5-3 évig még jelzáloggal van terhelve,mert az eladó tavaly vett egy másik házat és mindkét házat terhelte a bank a hitel felvételekor. Az eladó felkínálta,hogy egymás közt írjunk egy papírt,fizessük ki a vételárat és költözzünk be. Majd a három év letelte után írnánk meg a hivatalos adás-vételi szerződést. Az lenne a kérdésem,hogy az eladó vissza tud-e élni valamilyen módon a helyzettel(át tud-e verni),vagy ez a papír,amit egymás közt írunk biztosít-e minket. Előre is köszönöm a segítséget.

limma # 2016.10.06. 12:18

Lehet, hogy hitelátvállalást szeretnének.

wers # 2016.09.30. 05:54

:)) valóban, a rejtvényfejtés jobban megy neked. És én nem is kedvelem.
De jó lenne, ha a kérdés egyértelmű lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.30. 05:38

vagy milyen módon tudná a vevő az ő hiteléből /elbírálás alatt/,kifizetni a banki hitelét

Tényleg nem egy könnyű szöveg.

wers # 2016.09.30. 05:11

A bank hagyján. Neki nagyjából mindegy, ki a tulajdonos, ha a zálogjoga fennmarad.

Bankja válogatja, nem mindegy neki. Nekem nem sikerült.

Fontos lenne tudni, mert ha végtörleszt, hiányozni fog az összeg a következő lakás vásárlásánál az ún.önerőből.
Szerintem, ha jól értem a kérdést, nem akarja kifizetni a meglévő hitelt. Erre írtam, hogy ez nem fog menni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.30. 04:55

(Az is végtörlesztés, ha a vevő fizeti ki az eladó kölcsönét. Teljesen mindegy, hogy ezt ő is kölcsönből teszi. Így viszont már nem is nagyon értem a kérdést.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.30. 04:53

A bank hagyján. Neki nagyjából mindegy, ki a tulajdonos, ha a zálogjoga fennmarad. De ki az az őrült vevő, aki megveszi az ingatlant a jelzálogjoggal?
Ja, hogy az adós- és tulajdonostárs? Esetleg.

Azért a hitelképesség vizsgálatakor figyelembe veszik, hogy van egy fennálló 3 milliós kölcsöne.

wers # 2016.09.30. 04:37

Úgy tudom, hogy egy hitellel terhelt lakás adás-vételénél nem kötelező végtörleszteni.
Gyanítom, a bank másképp gondolja. A hitelt meg akarja tartani, közben a fedezetet eladja? Érdekes ötlet. Nem fog menni.

ZSIZSI # 2016.09.29. 22:31

Üdvözlöm! A fiam tulajdonrészét eladná, 5.8 Millióért, ebből 3Millió hitel. A vevő kivásárolná, az ő tulajdonrésze 10Millió. Szeretném tudni, hogy az eladó végtörlesszen-e/+ 50-60 Ezer Ft. végtörlesztési díj/, vagy milyen módon tudná a vevő az ő hiteléből /elbírálás alatt/,kifizetni a banki hitelét, majd a kp. 2.8Milliót? Úgy tudom, hogy egy hitellel terhelt lakás adás-vételénél nem kötelező végtörleszteni. Itt a lakás árához képest nem nagy összegről van szó.Fontos lenne tudni, mert ha végtörleszt, hiányozni fog az összeg a következő lakás vásárlásánál az ún.önerőből.
Köszönöm a választ:Zsizsi