áztatom a szomszédot és engem is áztatnak


MajorDomus # 2017.02.20. 20:28

Ha attól ázik,akkor igen!

Dávid29 # 2017.02.20. 16:06

Kedves Majordomus,

A közösképviselő a közös csövet akarja kicseréltetni nálam ,azzal az ürüggyel hogy nálam ázik a közös csőből a szomszéd fala.Már a felettünk lévő lakás nem engedte (arra hivatkozva ,hogy helyre kell állítaniuk ha hozzá nyúlnak a falához) hogy onnan cseréljék ezért hozzám jöttek ezzel hogy én tőlem ázik a szomszéd fala.Köteles vagyok engedni a képviselőnek hogy kibontatsa a falamat?

MajorDomus # 2017.01.31. 21:30

Nem!

A közös képviselö állitson ki egy kötelezettségvállalást a ház részéről a hdlyreálltásra!

De erre a törvény úgyis kötelezi!

Dávid29 # 2017.01.31. 12:23

Megírtam egy ilyen szerződést,arra az esetre ha otthagynának mondjuk egy kibontott fallal és nem csinálnák meg ami bele van írva a megállapodsra.Ön szerint kéne változtatni a megállapodás tartalmán?( megállapodási szerződés bemásoltam alulramivel nem tudtam csatolni)
2 tanú elég ahhoz hogy ha bíróságra kerülne az ügy?

Megállapodási Szerződés

Amely létrejött
egyrészről …………………………………..……………………….( cím ) …………………………………………………..
………………………………………………………………adószám………………………………………………..Tajszám
……………………………………………………….személy azonosító szám.

Másrészről pedig …………………………………………………………………………….(név)
………………………………………………………..(lakcím/székhely)
……………………………………………………..…(adószám)
………………………………………………………..(TAJ szám),
………………………………………………………….(személy azonosító száma).
mint megállapodás ,alul írt napon és helyen, az alábbiak szerint.
A megállapodás alapján ……………………… társasházi közös képviselő mint megbízó …………………………………………………………… víz vezetékszerelőt megbízza a konyhai csap vízcsövének kicserélésének céljából,a fal felbontásával a (csap alatt) és a fal bontás utáni helyreállításával,ideértve csempézéssel és a csap vissza szerelésével és egyben ……………………….társasházi képviselő kötelezettséget vállal ennek a munkának a kifizetéséért.
A megbízással érintett időszak kezdő dátuma: 2017.…………… és
a megbízás záró dátuma: 2017……………

Kelt.: 2017................

…………………………………………………….. ….......................................................
Megbízó Megbízott

1.Tanú
……………………………………………………….lakcím/székhely)
……………………………………………………..…(adószám)
………………………………………………………..(TAJ szám),
………………………………………………………….(személy azonosító száma).
……………………………………………….
aláírás

2.Tanú
……………………………………………………….lakcím/székhely)
……………………………………………………..…(adószám)
………………………………………………………..(TAJ szám),
………………………………………………………….(személy azonosító száma).
………………………………………………………………
aláírás

MajorDomus # 2017.01.30. 20:53

A közös kéoviselővel biztosan nem,max. a társasházzal!

Amit tönretesznek,azért helytállási kötelezettséggel tartozik a társasház.

Jelentsd be a biztositónak,hogy nagy összegű kárbejelentés várható,ezérg kéred a kárszakértői szemlét.

Majd ő megállapitja a hiba okát!

Dávid29 # 2017.01.30. 14:21

A szomszéd fala ázik,a felső szomszédjától.Állítólag egy folt van neki az én mosogatómnál,amit nem láttam,mert már le gletterezték.Ázik a mi felső szomszédunktól is és mi is ázunk tőle ( wc,zuhanyzó). A közös képviselő szét akarja furatni hogy belelássunk a mi mosogatónknál (csapunknál) a falba. Ha ott nem találnak vizet,akkor a zuhanyzót ,wct is szét akarja fúratni a közös képviselő.Azt mondta hogy a saját költségünkre.Azt szeretném megkérdezni,hogy van-e ehhez joga,hogy hoz egy szerelőt és a mi költségünkre furkálja a falunkat?

A társasházi biztosítót bele szeretnénk vonni hogy azért a csapunk is tönkre megy a fúrás miatt és hogy hívja ki a biztosítót. És azt mondta hogy a biztosítót nem hívja ki mert nem jótékonysági intézet a biztosító. Szeretném megkérdezni,hogy van-e jogunk a ház biztositóhoz fordulni magunk?
És ő neki van-e joga dönteni hogy hol furhat nálunk? Ezáltal a csapok és zuhanyzónk tönkremegy ,mert nem tudja a vízvezeték szerelő visszatenni és ezt meg tudjuk jogilag fizettetni a közös képviselővel?

MajorDomus # 2017.01.25. 21:27

Akár tőle is ha leirja!

Dávid29 # 2017.01.25. 12:36

Köszönöm szépen a válaszát.Szakértői véleményt kitől lehet kérni,azt is a vízvezeték szerelőtől?

MajorDomus # 2017.01.24. 20:44

A viz nem felfelé és oldalra folyik,hanem lefelé.
A szomszédodat a felső lakás áztatja.ami a dilatácónál átfolyik az ő lakásába is.

A kozos képviselőnek ehhez akkor van köze,ha a problémát közös vezeték meghibásodása okozza.

Hivj egy vizvezetékszerelőt és nézesd át a rendszert a te oldaladon.

Dávid29 # 2017.01.24. 19:13

Tisztelt Szakértő!

Átáztatott tavaly a zuhany és a wc felett a fölöttem lévő lakos.A mellettem lévő szomszédomat ( a szomszédos fal választ el a wc és a zuhanyzóval és mosógatónál) állítólag mi áztatjuk el. Hozzá kell tennem,hogy 1 hónapja nem ersztjük meg a csapot. A szomszéd felett kicserélték a wc-t mert az is áztatta őt. Hogyan tudhatnám meg hogy biztos én áztatom-e őt ?Egy nagy céggel csináltatja a lakását és az ő vízvezeték szerelőjével csináltatni és a közös csőt is kiakarják cserélni nálam és velem akarják az összes költséget kifizettetni.A ház közös képviselőjének kell fizetni-e ebbe? Milyen kötelezettségei vannak a közös képviselőnek és nekem?

Köszönettel és Üdvözlettel:
Nagy Dávid