Adásvétel - Birtokbavétel


nonolet # 2017.08.09. 19:19

Mondjuk én nem adnám addig birtokba, amíg nincs kifizetve...

Kell a francnak plusz kockázat
Ráadásul ingyen.

Cilinke # 2017.08.09. 09:55

Köszönöm DrKBS! Akkor már csak az eladó meggyőzése van hátra :)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 08:52

Pont.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 08:52

Megegyezés kérdése?

Cilinke # 2017.08.09. 07:58

Üdvözlet mindenkinek!
Kérdéseim:
Amíg nincs kifizetve a teljes vételár, addig semmi esetre sem lehet birtokba venni a lakást csupán papíron(mármint a Birtokba Adási Jegyzőkönyvet sem lehet elkészíteni?)?

Tulajdonjog bejegyzés a Földhivatalban természetesen csak a teljes vételár megfizetése után indulna.

Életvitelszerűen nem használnám a lakást, a közüzemi órákat is csak pár hét múlva jelenteném át, mert akkor költöznek ki. (lefényképezik és elektronikusan elküldik nekem)

Be lehet jelentkezni állandó lakhelyre, mint tulajdonos az adás-vételivel, vagy kell a B.A.J. is? Sok mindent kell intézni és kellene a lakcímkártya.

Időhiány és 600 km távolság miatt gondoltam, hogy ezt rugalmasan megoldhatnánk.
Szerintetek ez járható valahogy?
Köszönöm a válaszokat

MajorDomus # 2017.02.22. 21:45

azt kellene betartani!

Dr.Attika # 2017.02.22. 18:51

A gyámhatóság hozzájárulásában leírta.

Tallér # 2017.02.22. 18:37

Tisztelt fórumozók!

A hugom a gyermeke nevére íratott ingatlant hiteles szerződéssel eladta. A kérdésem az lenne hogy az ebből befolyt vételárat valóban folyószámlára elhelyezve záradékoltatni kell a kiskorú gyermek, mint volt tulajdonos nevére 18 éves koráig?

Dr.Attika # 2017.02.22. 16:29

A kérdező írta, hogy az ügyvédnek nem igazán a szakterülete az ingatlanjog. A kérdező hivatkozta amire most utalsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.22. 16:08

Abból, hogy egy ügyvéd vállal pro bono ügyeket, vagy hogy valamely karitatív szervezet keretében ingyenesen is ad tanácsot, nem lehet semmiféle következtetést levonni a képességeire vagy a felkészültségére nézve.

korrekt54 # 2017.02.22. 11:11

Köszönöm a tanácsokat !
Kezemben van az az adásvételi szerződést, amit én kaptam 1 hónappal ezelőtt, amikor eladtam az ingatlanomat !
Mindent lemásoltam, behelyettesítettem ! Egyedüli gondom az volt, hogy hogy lehet a fennmaradó 3 millió ft. úgy szerepeltetni, hogy azt az eladó is elfogadja. Ez lett a jelzálogjog bejegyzés. Ez mind a kettőnknek jó!
Köszönök mindent!

MajorDomus # 2017.02.21. 20:10

Én is.

,,az ingyen kólát is kifizeti valaki,,

Kohn bácsi

Dr.Attika # 2017.02.21. 19:20

"Lényeges dolgot elfelejtettem! INGYEN van !"
Az más, akkor rendben van minden.

Idézek egy közmondást: Az ingyen a legdrágább.
Idézek egy kortárs "nagy gondolkodót, Gyurcsány Ferencet: Nincs ingyen ebéd.

Dr.Attika # 2017.02.21. 19:16

"Köszönöm a tanácsot, Jogsegélyszolgálaton 1-2 órát dolgozó ügyvéd, nem kifejezetten szakterülete az ingatlannal kapcs. dolgok, ezért próbálok tájékozódni."

Elmenne olyan orvoshoz, aki 1-2 órát dolgozik hajléktalan szállón, mint egészségügyi tanácsadó, de nem szakterülete a belgyógyászat, viszont Önnek belgyógyászati panaszai vannak?

Megdöbbentő, hogy 13 millió forintot hajlandó kifizetni ilyen bizonytalan ügyletre.

Annyit kérdezzen már meg az ügyvédjétől, hogy van-e legalább szárazbélyegzője?

korrekt54 # 2017.02.21. 17:34

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét, aggodalmát !

Elkészült az adásvételi szerződés,/ügyvéd csinálta/ amelyben az eladó hozzájárul, hogy a tulajdonjog vétel jogcímén a nevemre bejegyzésre kerüljön. Megkapja holnap az aláíráskor a 10 milliót.
Az adásvételi szerződésben szerepel, hogy jelzálog jogot biztosítok számára az ingatlanon 3 millió forintra, melynek a kifizetése 2018.szeptember 15-ig kell, hogy megtörténjen. Ezt követően le lesz véve a jelzálogjog a telekkönyvi papírról.

tényleg köszönöm a segítségeteket, jól esett !

Rexor # 2017.02.21. 16:18

Azért annyira nem látom gyászosnak a helyzetet, egy okos szerződéssel ebből ki lehet jönni jól is, de nem ártana látni a "szerződött nyaralókkal" a szerződéseket aláírás előtt.

Bea1 # 2017.02.21. 11:48

Én is eladnám a nyaralómat ilyen feltételekkel!

drbjozsef # 2017.02.21. 11:30

Azt az adósságos dolgot meg végképp felejtse el, az az eladónak jó esetleg. Ingatlan sincs még a nevén és még _paíron_ ettől függetlenül tartozni is akar neki?

drbjozsef # 2017.02.21. 11:28

korrekt54,

Tizenhárommillió forintot akar adni valakinek másfél évre előre grátiszba, de nem fizet meg egy ügyvédet pártízezer forintért, hogy a lehető legbiztosabbra menjen?

Ön tudja. Így is jó, csak így fogja fel kockázatnak a szerződést, egyfajta rulettnek, ha bejön, megúszta az ügyvédi költséget, ha nem, akkor pár éves jogi huzavona elé néz 20-30x akkora költséggel (és bizonytalan végkimenetellel).

Ha ilyen bátor, inább a tőzsdézést, vagy a forexet javaslom. Nagy kockázat, de a nyereség is nagy (lehet).

pazs # 2017.02.21. 09:14

Hát ez is itt ingyen van... az ügyvéd meg elvileg mindkettőtötek képvisel. Itt vevőként az a kockázat, hogy másfél évig nem jutsz be az ingatlanba és ki tudja, mi minden történik közben, a pénzed nagyobbik része meg az eladónál, amit közben simán elkölt és nem fogja tudni visszafizetni, ha esetleg arra kerülne a sor.

korrekt54 # 2017.02.21. 08:25

Lényeges dolgot elfelejtettem! INGYEN van !

korrekt54 # 2017.02.21. 08:24

Köszönöm a tanácsot, Jogsegélyszolgálaton 1-2 órát dolgozó ügyvéd, nem kifejezetten szakterülete az ingatlannal kapcs. dolgok, ezért próbálok tájékozódni.
Úgy gondolom, hogy soha nem baj, ha a vevő is tájékozott.

Inkább nagyon kérem, válaszoljon nekem arra, hogy mi a számomra és az eladó számára a biztonságos megoldás! Kérem szépen !

Dr.Attika # 2017.02.21. 08:15

Írta, hogy van ügyvédje. Vele kellene ezt megbeszélni.

korrekt54 # 2017.02.21. 03:57

Köszönöm a válaszokat!
Most aztán jól be vagyok ijedve ! Azt hittem teljesen egyszerű a dolog.
Milyen megoldást lehet kitalálni ?
Mi van akkor, ha javítunk a vételáron 10 millióra, és írok egy papírt /ügyvéddel/ hogy 3 millió forint adósságom van felé, amit 2018. szept.15-ig ki kell fizetnem? Ez nemm lehet jó megoldás ?

Kérlek segítsetek !

MajorDomus # 2017.02.20. 20:34

Bizonytalan az ügy.