Ingatlanközvetítés


Szomorú örökös # 2018.10.08. 04:48

drbjozsef

Miután aláírta, hogy csak rajta keresztül veheti meg? Áruld már el, mi a fene ez, ha nem szerződés?

Oké, akkor azt áruld el, hogy milyen jogcímen követel bármiféle százalékot is? Az aláírásával az ingatlan megtekintője semmilyen százalékos jutaléknak nem írt alá, csakis azt, hogy kizárólag az ingatlanoson keresztül veheti meg az ingatlant. Viszont azt a szerződést felbontották az ingatlanossal, amelyben bármilyen jutalék pontos összege szerepelt. Tehát milyen szerződés alapján követel pénzt az ingatlanos, vajon milyen összeg alapján bocsátaná ki a fizetési meghagyást a közjegyző? Szerinted melyik bíróságon ítélnének meg konkrét összeget ennek az ingatlanosnak? ;-)

Csakis akkor van joga bármit is követelni az ingatlanosnak, ha a szerződésben szerepelt bármilyen határidő a felbontást követő időszakra (van ilyen is).

drbjozsef # 2018.10.07. 13:56

Miután aláírta, hogy csak rajta keresztül veheti meg? Áruld már el, mi a fene ez, ha nem szerződés?

Szomorú örökös # 2018.10.07. 13:37

drbjozsef

(gondolom, amit aláírtál abban vagy benne van, vagy utalás van benne arra, hol van előírva), amit ha nem fizetsz ki, majd kibocsát fizetési meghagyást, végső soron pereskedhettek.

Egyetlen apróságot felejtettél ki! Ő nem az ingatlanossal szerződött személy, mivel ő egy vevő-jelölt. Aki vele szerződött, az az eladó. Ha valakin pénzt fog követelni az ingatlanos, akkor az az eladó lesz, hiszen ő az, aki szerződést szeg.

SzendreiAkos # 2018.10.07. 13:06

Erre voltam kíváncsi. Így már értem, köszönöm szépen!

drbjozsef # 2018.10.07. 12:44

Nemigen értem a kérdést, ha azt írod, aláírtad, hogy csak az ingatlanoson keresztül veheted meg.

Persze, megveheted közvetlenül a tulajtól is.
Ha ezt észreveszi az ingatlanos (és szokták ezt figyelni, pláne ilyenkor, ha pont ekkor kerül le a hirdetés), akkor majd követelni fogja a neki járó díjat (gondolom, amit aláírtál abban vagy benne van, vagy utalás van benne arra, hol van előírva), amit ha nem fizetsz ki, majd kibocsát fizetési meghagyást, végső soron pereskedhettek. De ha aláírtad, akkor nem lesz túl sok keresnivalód.

Egyszóval jogszerűen nem kerülheted ki az ingatlanost.

SzendreiAkos # 2018.10.07. 12:03

A tulaj persze azért mondta az ingatlanosnak ezt, mert így alacsonyabb árért el tudná adni.

SzendreiAkos # 2018.10.07. 12:01

Szia, köszönöm József!
Igen, apróbetűben látom, hogy benne van, az ingatlant csak rajta keresztul vehetem meg.
Ha a tulaj azt mondta azóta az ingatlanosnak, hogy mégsem adja el, és emiatt az ingatlanos már le is vette a hirdetést, akkor én már megvehetem a tulajtól közvetlenül?
Köszi szépen!

drbjozsef # 2018.10.07. 09:41

Nem állsz szerződésben az ingatlanossal.
Viszont valamit aláírtál neki.
Gondolom nem azt, hogy csak nézelődtetek, azt minek íratná alá? Csak volt benne valami kitétel a vásárlásra?
Na, azt olvasd el alaposan.

SzendreiAkos # 2018.10.06. 20:39

Sziasztok,
Én hasonló helyzetben vagyok, csak azt hiszem po t a másik oldalon: ingatlanos hirdetését talaláltam meg előszőr, megtekintettük, nyilván aláíratta a megtekintési papírt velünk.
Még aznap megtaláltam a tulaj hirdetését is ugyanezen a portálon, olcsóbb árért.
Megvehetem a tulajtól, aki azt állítja, hogy nem köti kizárólagos szerződés az ingatlanossal?
Egyébként a tulaj már vissza is lépett hogy tőle vehessük meg, így az ingatlanos le is vette a hirdetést.
A tulaj nem tudja, hogy kik tekintették meg az ingatlanossal, ergó akkor ő bárkinek eladhatja?
Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.01. 09:16

Az lenne a probléma, ha későbbi lenne a felmondó levél kelte, mint a felmondás kívánt hatályosulása.

Cuculus # 2018.10.01. 09:05

Most már talán minden betűjét ismerem a szerződésnek.
Tények: 1.) a határozott idejű szerződés október 30-ig szól.
2.) a szerződés a teljesítésig, a felmondásig, de minimum október 30-ig szól.

Tehát fel kell mondani, különben határozatlan idejűbe fog átmenni (legalább is igy gondolom).

Ha a felmondást egy héttel korábban megírom, hogy ajánlott levélként október 30-ig odaérjen, akkor ha beleírom, hogy november 1-től (vagy október 30-tól?) felmondom a szerződést, de a levél dátuma korábbi, akkor az ingatlanközvetítő később nem fog belekötni, hogy a szerződés lejárta előtt mondtam fel?

Sherlock # 2018.10.01. 08:39

Kovács Béla! Szerintem nem kell az egész szerződést ismerned ahhoz, hogy ezt a pár mondatot értelmezd!

Lehet, hogy Béla ún. ügyvéd, aki látott már ilyen tákolt szerződést és él a gyanúval, hogy ez is tele van önellentmondással, ahogy az ilyenek lenni szoktak, így egy-egy mondat értelmezése nem feltétlen elégséges.

drbjozsef # 2018.10.01. 06:28

Csak a játék kedvéért : a "2. pontban meghatározott időtartam" és a szerződés lejáratának időtartama ugyanaz, vagy valami más, különböző időpontok ezek?

Cuculus # 2018.09.30. 17:31

Kovács Béla! Szerintem nem kell az egész szerződést ismerned ahhoz, hogy ezt a pár mondatot értelmezd!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.30. 10:22

Te ismered a szerződés pontos és főleg teljes szövegét, mi pedig nem.

Cuculus # 2018.09.30. 09:27

drbjozsef! Kicsit bővebben írj!

"ezen időtartamot követően 7 napos felmondási határidővel költségtérítés nélkül felmondható." Ez akkor miért van benne a szerződésben?
És ha határozott idejű a szerződés, ami X időpontban lejár, akkor miért írnak "ezen időtartamot követő" felmondásról?

drbjozsef # 2018.09.29. 19:58

Igen-nem kell;szerintem nem;nem;mi?

Cuculus # 2018.09.29. 19:38

Ha határozott idejű szerződésünk van, akkor a megallapodott határidő utani napon vége a szerződésnek vagy fel kell azt is mondani?
És mit jelent a szerződésben ez a mondat: jelen megbízas a 2. pontban meghatározott időtartam alatt (a szerződés meghatarozott idopontjaig) kizárólag a 7.4 pontban részletezett költségátalány megfizetésével (3,5 százalék), ezen időtartamot követően 7 napos felmondási határidővel költségtérítés nélkül felmondható.
Tehát a határidő a után mondhatom fel ill. fel kell mondani? és 7 napos felmondási határidővel? Ez mit jelent?

Cuculus # 2018.09.19. 11:25

Az ongatlanosok csinalnak azt, amit akarnak. Szerzodeseikkel bebiztositjak magukat. Kevés munka, rengeteg penz.

Cuculus # 2018.09.19. 11:25

Az ongatlanosok csinalnak azt, amit akarnak. Szerzodeseikkel bebiztositjak magukat. Kevés munka, rengeteg penz.

drbjozsef # 2018.09.19. 11:21

Pfffffff...
ÉN ennél többet már nem tudok hozzátenni.

Sokan szeretnének ilyen kiszolgáltatott helyzetben lenni, hogy azt csinálnak amit csak akarnak.

Cuculus # 2018.09.19. 11:11

Akkor az eladó teljesen kiszolgáltatott helyzetbe kerül

Cuculus # 2018.09.19. 11:01

Nem fog az adatvédelem mögé bújni es nem adja ki?

Cuculus # 2018.09.19. 11:00

És az valahol le van irva, hogy jogom van listát kérni? Ezt valami szabályozza?

drbjozsef # 2018.09.19. 10:58

Ja, hogy a listát akarod.
Akkor miért nem ahhoz fordulsz, akinél a lista van?

Jogod van kérni, neki joga van megtagadni, utóbbi esetben és tekintettel az előbbi hozzászólásomra, pláne nem követelhet semmiféle jutalékot. Annak és úgy adod el ahogy akarod.

"nála is megfodult" - ez azért remélem te is érzed, hogy vicc.