vita közös képviselővel


MajorDomus # 2017.05.24. 22:00

Dehogynem!

Fotózza le,és jelentse fel!

Nagyon egyszerű,jelentsd be hivaralosan ajánlott levélben,hogy nem ott élsz,a lakcimkártyád másolatával.

Most pedig várj!
Csak ugy tudbak lépni,hogy tudnod kell róla!

drbjozsef # 2017.05.24. 09:05

Írd bele akkor azt is udvariasan, hogy a faliújságról is vegyék le gyorsan, mert nem felel meg a valóságnak, nincs tartozásod, személyiségi jogaid vannak, és jogi konzekvenciái lesznek, ha nem kerül le.

Persze, nem lesz, mert nincs mire, de hátha elgondolkozik. Blöffnek jó.

lopakodó # 2017.05.24. 07:07

Értem.
Valójában azért vagyok ideges mert egyrészt 60 ezer Ft nekem nagyon sok. Másrészt nem lakom ott, nincs fogyasztás, mégis - kimondatlanul ugyan- de vízlopással vádolnak....mert egyszreűen nincs fogyasztás. Hogy bizonyítsam hogy nem lakom ott ?? Hiába mondtam, hogy az áram fogyasztáon is látszik ez... akkor lopom az áramot is ? Szóval érted....

És nem lépnek hivatalosan, csak a "szégyenfalra" vagyok kitéve a házban,hivatkozva arra, hogy van közös költség tartozásom.....

drbjozsef # 2017.05.24. 07:02

Így van.
Kár nem ért senkit, a társasházat sem.

A várakozást úgy értjük, hogy titokban nem tudnak jelzálogot rakni a lakásra, nem tudnak beperelni, nem tudnak fizetesi meghagyast inditani. Illetve inditani ezeket igen, de tudomast szerzel rola. Ez igy megy. Erdeklodhetsz, de ugyis elhajtanak.

lopakodó # 2017.05.24. 05:59

Várd meg mit lépnek!

Többen írtátok ezt. A baj az, hogy titokban ( vicc nélkül) lépnek, semmiről nem tájékoztatnak....ebből is gondolom, hogy simliznek, próbálkoznaK.

Az jutott még az eszembe , hogy : ha ők azt mondták, hogy oké, a vízművekkel a szerződést bemutattam, és feltételezték jóhiszeműen, hogy a Csat. művekkel is meg van a szerződése, akkor azt kellett, hogy feltételezzék, hogy a Csat műveknek jelentek és fizetek. Tehát a hátz helyettem semmit se fizetett ki- vagy nem így van ? A Csat. művek felé pedig- utólag, de rendeztem a 4600 Ft tartozásomat.....

MajorDomus # 2017.05.23. 21:39

Lopakodó

A követelésük nem jogtalan!

Te hibáztál!

Ugyanakkor ki is javitottad!
Várd meg mit lépnek!

lopakodó # 2017.05.23. 17:16

Értem, és köszönöm !!!

drbjozsef # 2017.05.23. 10:44

Hivatkozz levelben arra, amit most irtal. Hogy a feltetelek adottak voltak, teljesitetted, ha hibazott valaki, akkor az nem te voltal, viszontlatasra.

Ha akarnak, pereljenek. Igy nem sokra mennek, persze, a bizonyithatosag kerdes reszedrol, de ha siman leszallitottak a kozos koltsegedet, akkor csokolom, annak oka volt.

elfmage999 # 2017.05.23. 09:40

Akkor olvass is kicsit, mondjuk a korábbi válaszokat, mert ott van minden.

lopakodó # 2017.05.23. 09:27

Már bocsánat : csak próbálok infókat gyűjteni, a hogyan továbbról....ez miért is baj ? Próbálok meggyőződni , hogy nincs igazuk, jogtalan a követelésük....

elfmage999 # 2017.05.23. 09:02

Mit túrázol? :)

Vízórád van, hiteles, mér.

Szerződést pótoltad, díjat megfizetted.

Levél elment a közösnek?
Ha igen várj, ha nem akkor meg ott éld ki a grafomán hajlamodat.

lopakodó # 2017.05.23. 08:51

onnantól, h van vízórám, a vízdíjat és csat. díjat a szolgáltatónak fizetem- a háznak van bármi köze is bármihez ? nem nekik tartozom....

lopakodó # 2017.05.23. 07:23

Ja, igen, vízóra bekötés után csökkentették a közös ktg-et, bemutattam a vízművekkel a szerződést és az első befizetett számlát- ez volt a feltétel . Csat. művekről nem volt szó, most arra hivatkoznak, hogy jóhiszeműen nem kérték ezt....vicces.....szóval, ha ők hibáztak, vállalják fel, nem ? Azt is monddták, hogy a reklamált összeg felét oké, elengedik....ez így megy ????Nagy simlisséget érzek ....

lopakodó # 2017.05.23. 07:20

igen, az szmsz-re ő is próbált hivatkozni....de ha a lakás üresen áll 3 éve, és összesen van 23 m3 vízfogyasztás ( anyukám 3 hónapot lakott ott kb.), és 4600 Ft -ról beszélünk, mit akar behajtani rajtam ??? Kifizettem a csat. műveknek, amúgy ott is mondták, hogy ismerik az ilyen jellegű bepróbálkozásokat, sokan panaszkodnak...
Azt is mondta a közös képviselő, hogy kispécizték a lakásomat, mert feltűnt, hogy nincs fogyasztás....ezért úgy gondolják, hogy lopom a vizet....

drbjozsef # 2017.05.23. 07:16

Hát ezen kívül szerintem nem nagyon.

De nem is kell, írjál szépen egy ajánlott levelet a közös képviselőnek, jó szabatos hivatali bikkfanyelven, azt szeretik, hogy egyeztettél az ügyvédeddel, pótoltad a szerződést, rendezted a hátralékodat, a társasház felé nem áll fent tartozásod, haggyon békén.

Amúgy ha az SZMSZ így szabályozza a dolgot, hogy a csat muvekkel nem szerzodott tulajdonosoknak magasabb a kozos koltsege, akkor nem lennek benne biztos, hogy az adott idoszakra meguszod. Esetleg elevulesre hivatkozassal az utobbi fel evet hajlando lehetsz kifizetni.

Ha az SZMSZ-ben a vizora bekoteshez van kotve az olcsobb kozos kts, akkor megint el kell hajtani. Nezd meg.

lopakodó # 2017.05.23. 06:13

igen, ezt én is így gondolnám.....
Esetleg van olyan hely, ahol ingyenesen adnak jogi tanácsot?

MajorDomus # 2017.05.22. 20:46

A csatornadijat az elfogyasztott viz után vagy köteles megfizetni,azt meg tudod bizonyitani!

Minden más jogalap nélkűli gazdagodás!

Várd meg mit lép a képviselet,ne te fizess ügyvédet!

lopakodó # 2017.05.22. 19:21

Kedves Mindenki ! Szeretném a segítségeteket kérni : van egy lakásom egy társasházban 3 éve. Mikor megvettem, átírattam mindent, bejelentkeztem mindenhová, a rezsit és közös ktg-et fizetem tisztességgel. Most januárban kiderült ( tehát 2,5 év elteltével!!!- fasza a nyilvántartásuk), hogy a Csatornázási művekkel nem kötöttem szerződést. Speciális helyzet, ebben a városban külön van a vízművek, és külön a csat. művek. A közös képviselő nem hívta fel erre a figyelmemet. Az eladó sem mondta. Csak annyit mondtak, hogy ha a vízórát beszereljük, és megjön az első számla, utána csökkentik a közös költséget- ez meg is valósult 2014 novembertől. Idén januárban kaptam egy levelet, hogy nyilvántartásaikat megnézték, nincs szerződésem a csat. művekkel, ezért visszamenőleg fizessek megemelt közös költséget, 60 ezer Ft-ot. Elmentem, azonnal kötöttem szerződést, és kifizettem visszamenőleg a 4.600 Ft-ot 23 m3 víz után. A lakás ugyanis nincs használva, nem lakunk ott, az anyukám 3 hónapig lakott ott, ennyi volt a nagy rezsi fogyasztásunk. Ezt a közös képviselő nem fogadja el, méltányossági alapon elengedi a felét- fene se tudja , ez hogy jött ki neki....mondtam, hogy én rendeztem a tartozásomat, max. a kamatokat vagyok hajlandó megfizetni....Mi a véleményetek ???? Forduljak ügyvédhez ? Bevallották, azért spécizte ki a lakásomat, mert alacsony a rezsim, de azt nem tudták, hogy nem lakom ott......valójában arra gyanakodtak, hogy én lopom a vizet...nem tudom, mit tegyek !!! Köszönöm !