Túlkerítés


MajorDomus # 2017.06.02. 22:02

Hát akkor felajánlod a felét,ha bem fogadják el,beljebb rakod a keritést.

Csak minden. Érintett csatlakozzon!

Pár millió ft már nyomós érv a semmiért!

nonolet # 2017.06.02. 12:23

Pláne, hogy nem is hiányzik nektek a terület...

Miközben
az önkori hátára csak púp lesz a jövőben,
ha beljebb rakjátok inkább a kerítéseket.

Pláne, hogy itt nem "építési terület"-ről van szó,
hanem
gyakorlatilag csak "mezőgazdasági"-ról >> kertről.

gerilege # 2017.06.02. 10:40

Kilencven-valahány m2, és 7000/m2. Kis-közepes agglomerációs város. Jellemző belterületi építési telek ár 10-20e / m2, utóbbi években erősen emelkedő tendenciával. Adott helyen a 7000 piaci ár közelinek lenne mondható, ha két hasonló méretű és adottságú telek közti átadásról lenne szó. De így, hogy a másik, amihez jelenleg tartozik, torz és lényegében használhatatlan, így nagyon sok.

MajorDomus # 2017.06.01. 20:37

Végüü is, mekkora területért, mennyit kellene fizetned?

nonolet # 2017.05.31. 21:37

A falu szélén, semmire nem jó területen ~8000 Ft/m2 ár?!
Ugyan már...

A rád eső 720 eFt-ból aranypálcás kerítés is épülhet.
720/18=~39 eFt méter jutna kerítésre

Egy szokásos dróthálós kerítés 1000-1500 Ft/méter

Azaz igen olcsó telekárat ér meg csak, hogy
ne kelljen variálni, a föld meg úgyse hiányzik.

Egységesen írjátok le, hogy kapjanak már a fejükhöz, mert

  • nektek pártízezernél többet nem mér a macera elkerülése
  • pláne, hogy így is lesz még ügyvédi költség és illeték is
MajorDomus # 2017.05.31. 20:07

Az erösebb kutya.....

gerilege # 2017.05.31. 14:54

Mivel önkormányzati törzsvagyon, testületi döntés kell rá, és az előző döntés szerint vagy elfogadom az ajánlatot (és mindenki más is elfogadja), vagy nincs üzlet, hanem újrakerítés van. Ez az ami szerintem senkinek se lenne jó. Teszek egy próbát, bár tekintve, hogy a lenti ár és az ajánlott ár között hat nulla meg még egy kicsi a különbség, nem tűnik egyszerűnek.

nonolet # 2017.05.30. 21:22

Átutalással ki tudja :-)

MajorDomus # 2017.05.30. 21:14

5-öt,mert nem tudnák kifizetni!

nonolet # 2017.05.30. 13:16

Ajánljatok fel 1 Ft/telek vételárat érte az önkorinak...
Más vevő úgysem akad.

Különben visszaadjátok neki és akkor
gondozhatja az önkori, sok-sok pénzért.

gerilege # 2017.05.30. 07:49

Utolsó utca, a nyél kb. 5 méter x 130 méter, földút, majd védelmi erdő van felette. Valószínű, arra tarthatták meg, hogy ha esetleg később tovább parcelláznak, akkor legyen még több hely egy esetleges új útnak. Ránk kb 5x18 m jutna, amit most mi tartunk karban, szerintem ha mindenki beljebb hozná a kerítést, csak a gyom verné fel. Legalább is nekem értelmes ötletem nem lenne vele, hogy mit csináljak az egésszel egyben.

A kerítés az egyesítés előtt került a mostani helyére.

MajorDomus # 2017.05.29. 20:50

És nem használható semmire a hely? Márnint a nyél!

MajorDomus # 2017.05.29. 20:50

És nem használható semmire a hely? Márnint a nyél!

drbjozsef # 2017.05.29. 10:49

Mármint az előző tulaj.

drbjozsef # 2017.05.29. 10:48

Az én telkem kb. 10 éve lett egyesítve kettőből előző tulajdonos által, önkormányzat, földhivatal jóváhagyta. Akkor ugyanaz a földmérő mérte ki az egyesítést, mint aki most azt mondja, hogy az egyesített terület túlkerített.

Ez nem azt jelenti? Vagy a kérdező nem ott kerített, ahol kijelölték neki?

gerilege # 2017.05.29. 09:56

Utolsó utcában nagy telkek és egy földút közé “szorult” pár méteres csíkról van szó. Körülbelül mint egy nyeles telek nyele, csak 90 fokban elfordítva. Mindenkinek a sajátja lehet értékes darabokban, a másé nem, és a nyél maga használhatatlan egyben. Próbálunk egyeztetni.

MajorDomus # 2017.05.26. 17:41

Vegyétek meg a többi részt is,ha semmi egyébre nem használható!

nonolet # 2017.05.26. 09:17

Szerintem...

Nem írta, hogy a földmérő rosszul mérte ki anno.

"Akkor ugyanaz a földmérő mérte ki az egyesítést, mint aki most azt mondja, hogy az egyesített terület túlkerített"

Ebben hol kéne látnom a hibás kimérést?

drbjozsef # 2017.05.26. 05:55

"Mindegy ki hibázott anno."

Miért mindegy?
Ha nem tudjuk, és nem kideríthető, akkor persze mind1.

De itt nem ez a helyzet. Ott van a földmérő, aki kimérte tíz éve, minden hatóság jóváhagyta, bejegyezte. Ha hibázott a földmérő, akkor vállalja csak szépen ő a felelősséget. Fizesse ki ő az önkormányzatot, és legközelebb jobban végezze a munkáját.

MajorDomus # 2017.05.25. 21:45

Világ túlkeritői egyesüljetek!

nonolet # 2017.05.25. 15:48

Mindegy ki hibázott anno.
Ez már a te problémád ennyi idő után.

Neked kellett volna kitűzetni, még amikor megvetted.
Mivel nem tetted meg, magadra húztad a kockázatokat is.

Eldöntöd/eldöntitek, hogy milyen áron kell a terület.
(az ügyvéd, illeték, kitűzés se lesz ingyen gondolom)

Aztán, ha megvetted utána
vagy átrakod a kerítést is, vagy nem...
Ez csak te gondod és a költsége is a tiéd.

gerilege # 2017.05.25. 15:32

5 éve vettem házat önálló telken. Utcában más által kezdeményezett telek egyesítés során kiderült, hogy a legtöbb ingatlan túl van kerítve egy használhatatlan adottságokkal bíró önkormányzati terület kárára, (és a telkek ferdén a másik irányban is el vannak csúszva, de az másik téma). Én a kerítésen nem változtattam, állapota alapján elég régi. Az én telkem kb. 10 éve lett egyesítve kettőből előző tulajdonos által, önkormányzat, földhivatal jóváhagyta. Akkor ugyanaz a földmérő mérte ki az egyesítést, mint aki most azt mondja, hogy az egyesített terület túlkerített. Önkormányzat felajánlotta vételre a túlkerített részt abban az esetben, ha mindenki megveszi a maga részét, egyéb esetben pedig birtokvédelmet kezdeményeznek. A telkem most elvégzett házi mérés alapján tényleg nagyobb, mint ami az ingatlan nyilvántartásban van, azaz a túlkerítés valós. Az önkormányzat által ajánlott ár átlagban nézve érthető lenne, de nem veszi figyelembe, hogy a túlkerített rész használhatatlan más célra. Az előzményeket tekintve van bármi más lehetőségem, mint próbálni az árban megegyezni, vagy pedig áttenni a kerítést? Legalább olyasmi, hogy az újra kerítést az fizesse, aki hibázott? Igazából nem lenne gond, ha kisebb lenne a telek, de sajnálnám, hogyha nem praktikus okokból olyan megoldás születne, ami senkinek se jó.