problémás vízvezeték


Szerencse fia # 2018.09.27. 11:54

Tisztelt Jogászok!

Több vízvezetékszerelő járt tavaly vásárolt házunkban az utóbbi időben, és mindenki azt mondta, hogy túl vékonyak a vízvezetékek. Volt aki azért nem volt hajlandó kicserélni a bojlerünket, mert nem vállalta a felelősséget, hogy mi van, ha emiatt leforrázza magát a gyerek. Azt is mondták, hogy ezt a problémát utólag már nem éri meg megoldani. Ez elég nagy ijedtséget váltott ki belőlem, mert terv szerint már akár öt éven belül el akartam adni a házat, így már most megkérdeztem egy ingatlanközvetítőt, hogy ez mennyivel csökkenti az értéket. Mai áron számítva lényegében azt mondta, hogy 120 millió helyett kb. 90-ért lehetne eladni.
Szerencsére így sem vettük rendkívül drágán a házat tavaly tavasszal. Nem hiszem, hogy az eladók be akartak csapni, nagyon egyszerű, becsületes emberek. Én is annak tartom magam, felismerem az ilyeneket, így nem hiszem, hogy értelme lenne 5-6 millióért beperelni őket. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy a piacvezető ingatlanközvetítőtől, a 3675000 forintos jutalékáért cserébe, nem lett-e volna elvárható, hogy egy ilyen - a 30 milliós mai különbségből is érzékelhető - alapvető problémát észrevegyen, vagy ha észrevette, figyelmeztessen. Ha jól tudom, ez rejtett problémának számít, de aki ért hozzá, azonnal észreveszi a mosókonyhában, hogy ez sok csövet érint, a vízbevezetőt is.
Az adóhatósággal is küzdök, hogy vegye figyelembe, hogy a forgalmi értéket korrektül jelentettem be. Ráadásul ők már az általunk beépített állapotot látták, 9 hónappal a törvény szerint, az illeték alapjául szolgáló állapot után, ami kb. tízmillió forintos értéknövelést jelent azóta.
Köszönöm mindenkinek, aki hasznos észrevételt, információt tudna adni a fentiekkel kapcsolatban.
Előre is nagyon köszönöm!

MajorDomus # 2017.06.29. 20:35

Na látod,ez a legokosabb!

Keresd meg a közös képviselőt,és kérd (hangsúlyozom kérd) a segitségét.

Meg fogja oldani.

Én mindenkinek segitek,aki emberi hangon beszél velem,és segitséget kér.

De mikor az öntudatos tulaj rámrugja az ajtót,és ordibál,akkor ,,megvizsgálom az előirásokat,, és ,,belefér e a hatáskörömbe?

Ilyenkor általában nem!

Thom88 # 2017.06.29. 07:42

Ahogy mondod.Mint ha furnának kb melletted.
Füldugo semmit se ér.
Szép szóba reménykedek még.
"Remény hal meg utoljára."

MajorDomus # 2017.06.28. 21:11

Mia gon a vizvetetékkel?

Zajos,folyik?
Mik a ,,tünetek,,?

Thom88 # 2017.06.28. 04:51

És az 1000 éves vízvezetékkel mit csináljak?
Kérjem meg hogy cseréljék ki?
Ezt ugy se fogják csak miattam kicserélni.

MajorDomus # 2017.06.27. 20:37

A Jegyző ebben nem fog lépni,ha a takaritónőnek ez van a munkaköri leirásában!

Annyit érsz el vele,hogy szerzel magadnak pár erős és kellemetlen ellenséget.

Dgy olajfék és a gumiszalag,olcsóbb,gyorsabb és hatékonyabb!

Thom88 # 2017.06.27. 08:41

Szankciók akár pénz.
Annyira nem hiszem, hogy bármelyik kötöknek is jól esne ha vasárnap 4 óra 10 perckor vagy ép fél 6 kor arra kellene felkelnetek,hogy a "kedves" takarítonőtöknek pont akkor támad kedve takarítani,úgy hogy már többször megkértétek szépen, hogy jöjön kicsit késöbb.
El is magyaráztam neki miért,a társasházak felé is jeleztem miért kérném.Én arra tudok gyanakodni már,hogy direkt csinálja.
Ha szép szó nem használ mit tudok csinálni?
Írtatok egy jót..igen a jegyzőhöz fogok fordulni.Még várok egy kicsit...panaszt tettem a társasházaknál megint,ígérték hogy beszélni fognak vele.

Zoltanuss # 2017.06.27. 05:57

Viszont MD adott nagyon hasznos konkrét tanácsokat ! mely szerint az ajtót kell olyan állapotba hozni, hogy a nyitás és csukás halk legyen.
Erre pedig ez a javaslat jó elsőnek :

Vegyél gumiszalagokat,és tömitsd meg az ajtót.

a jegyző is ezt fogja első körben javasolni a jogi szankciók helyett. Ha már szankciók, azok mik lennének ?
pénz büntetés ? elbocsátás ? elzárás ?

Zoltanuss # 2017.06.27. 05:49

Jogi megoldása nincs,ezt megtudtad.
MD szerint.
Már miért ne lenne ??
A jegyzőhöz kell panasszal fordulni. Ez lesz az első lépés !!

MajorDomus # 2017.06.26. 19:58

Dehogynem.

Jogi megoldása nincs,ezt megtudtad.

A vizvezeték javitása a közös kéoviselővel egyeztetve 1 hónap alatt megoldható,ha bontani kell,az,ajtóra veszel egy olajféket,a takaritónőnek egy bonbont,és nyugodtan alszol.

Thom88 # 2017.06.26. 11:09

Igazság szerint jogi tanácsért fordultam volna az oldalhoz,nem pedig barkácsolási tippeket kértem.
Sokra nem jutottam a válaszoddal!
Köszi.

MajorDomus # 2017.06.25. 18:35

De.
Mikor te odaköltöztél,már 20 éve ez az állapot állt fenn.

Vegyél gumiszalagokat,és tömitsd meg az ajtót.

Thom88 # 2017.06.25. 07:06

Tisztelt ügyvéd úr!

KB egy éve vásároltunk egy földszinti lakást a párommal.
A probléma az hogy alattunk van a közös képviselet pincéje, és onnan végzik a takarításokat az egész tömb bérháznak.
Hajnalba többször kelünk fel a pince ajtó csapkodásra,illetve az elöregedett vízvezetékre.(itt 4-5 órát értek.többször Vasárnapot)
Többször jeleztem a problémát a takarítást végző hölgy felé,az irodája felé hogy emberségesebb időbe végezzék a takarítást.
A takarítónővel nem sikerült közös megegyezésre jutnunk az iroda ami kirendeli még csak csak.
Rendesen fizetjük a közös költséget és minden mást, és nem érzem jogosnak ezt a fajta nyugalommegzavarást érte.A kérdésem az volna hogy jogi úton lehetséges e valamit szankcionálni ez ügyben.Vagy a házi rend betartása az rájuk nem vonatkozik.?

Válaszát köszönöm
Üdv:Tamás