ház eladása


MajorDomus # 2017.09.18. 19:18

Mondd fel a megállapodást,a kifizetett pénzt tudd be a 2 évre bérleti dijként,a továbbiakban szedj tőlük bérleti dijat.

katica13 # 2017.09.12. 16:59

Köszönöm a sok-sok javaslatot,ötletet.
Valszeg hétvégén tudok velük beszélni.
A javaslatukat,a döntésemet megírom!
De azt hiszem,adás-vétel nem lesz,mert sosem fogom a pénzt látni.

drGeri # 2017.09.11. 10:49

Illetve én,még azt tenném hozzá az eddigi tanácsokhoz, hogy CSOK-ot, jövedelem nélkül nehezen fognak kapni, másrészt a CSOK a vételár része, így pont nem jó, ha a nevükre iratod a házat, hanem éppen (végre) egy rendes adásvételi szerződést kell(ene) írnotok, amiben a vételár úgy néz(ne) ki, hogy az eddig átadott összeg + CSOK, ha esetleg ez így kevés akkor a CSOK folyósítása előtt ki kell fizetni a különbözetet.
Vagy éppen azt akarják, hogy így folyósítják neked a CSOK-ot te pedig visszaadod?


dr. Bodó Gergely LL.M.
ügyvéd, közgazdász,
közbeszerzési szakjogász,
adótanácsadó

alfateam # 2017.09.10. 12:11

katica13!

Ha esetleg visszanézel, közölhetnéd mit döntöttél.
Érdekel, az itteni tanácsok alapján ki kerül nehéz helyzetbe
Te vagy a család?!

nonolet # 2017.09.10. 11:24

"Most azt akarják,hogy írassam a nevükre,mert CSOK-ot szeretnének igényelni."

Ne légy hülye!!!! már eddig is palira vettek... mesékkel.

SZÜNTESS!!! meg velük mindenféle üzleti viszonyt.

Ha akarod hajtsd be az eddig pénzed.
Aztán felejtsd el őket...

-

Én felbontanám az eddigi szerződést.
Kiszámolnám a 4 évi reális bérleti díjat.
HA még tartoznak ...akkor behajtanám.

Aztán eladnám másnak a házat.

Ezektől jót várni nem lehet már...
Bármilyen mesét is adnak elő!

Kerülendők.

katica13 # 2017.09.10. 11:23

köszönöm a hozzászólásokat

alfateam # 2017.09.10. 09:01

.Tudomásom szerint állandó jövedelmük nincs.
Ez egész-jó alap további ügyletek megkötéséhez.
És ott van még a Ptk. és az emberség, részvét, humánum a jó ismerős felé...

ObudaFan # 2017.09.10. 08:35

Lehet többféle biztosíték is. Az új Ptk. szerint már így utólag is ki lehet kötni foglalót. Aztán azt is lehet, hogy ragaszkodsz ahhoz, hogy közjegyzői kiköltözési nyilatkozat szülessen, ami arról szól, hogy ha határidőben nem fizetnek, elállhatsz a szerződéstől és ők kiköltöznek. A közjegyzői nyilatkozat alapján per nélkül végrehajtás indítható az iránt, hogy költözzenek ki.
Mindenesetre a továbblépéshez ismerni kellene az eddigi szerződéses jogviszonyt is.

katica13 # 2017.09.10. 08:24

Igen,most megy a sírás,jajgatás.Tudomásom szerint állandó jövedelmük nincs.Azaz sok kintlévőségük van,amire ők is várnak.Segítséggel,jó tanáccsal szeretném a nagy hibámat helyrehozni.Köszönöm

SolnesM # 2017.09.10. 08:20

Kettő éve nem fizettek és most még azt kérik, hogy jótékonykodjál velük ?

alfateam # 2017.09.10. 07:58

Elkövettem azt a nagy hibát,hogy egy nagyon jó ismerősnek odaadtam a vidéki házamat

És most azt szeretnéd megtudni tudod-e ezt még fokozni...

katica13 # 2017.09.10. 06:54

Elkövettem azt a nagy hibát,hogy egy nagyon jó ismerősnek odaadtam a vidéki házamat úgy,hogy a vételárat 4 év alatt kifizetik.2 év alatt kifizették a vételár felét,azóta semmit.Sajnos bíztam bennük és ügyvédi adás-vételi szerződés nem készült.(megállapodásunkról van írás)
Most azt akarják,hogy írassam a nevükre,mert CSOK-ot szeretnének igényelni.
Kérdésem:ha átiratom és nem kapnak CSOK-ot,akkor mit tudok tenni,hogy a maradék vételárat megkapjam?
Milyen biztosítékot lehet ilyenkor az adás-vételi szerződésbe beírni?(természetesem most már ügyvéd előtt)
Hálás köszönet a tanácsokért!