jelzálogjog - haszonélvezet


MajorDomus # 2017.10.12. 20:06

Egyszerű. Szüntesd meg a haszonélvezetet,és alapits ujat a nevükre. Te vagy a tulajdonos.

drbjozsef # 2017.10.12. 10:20

Linkas,

majd KBS kijavít, ha hülyeséget írok, de szerintem a házastárs illetékében is tévedsz. Jópár éve mindenféle jogügylet illetékmentes az egyenesági rokonok ÉS a házastársak között.

Szóval ha pénzt akarsz spórolni, akkor szerintem adj ki egy kisebb összeget egy személyes ügyvédi/adótanácsadói konzultációra.

Itt hályogkovácskodtnuk eleget, ebből már ki tudsz indulni, de a NAV-nál amúgy sem lesz elég indok, hogy "a fórumon aszonták".

nonolet # 2017.10.12. 09:29

Mellesleg a tulajdonosa vagyok az ingatlannak, de mivel magánvállalkozó vagyok így a kapott bérleti díjjak a KATA alapomat növelik illetve beletolnak az ÁFA határba.

Valamit kavarsz... tájékozatlanságból.

NE vállalkozóként add bérbe!
Akkor nem zavar bele a KATA-ba.

A magánszemély ingatlan bérbeadása nem része a vállalkozási tevékenységének. HA nem akarja, hogy az legyen.

Lásd a NAV tájékoztatóban ..
1.1. Egyéni vállalkozókra vonatkozó speciális szabályok

https://nav.gov.hu/…20170116.pdf

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.12. 08:27

Abszolút félrevezető volt a szóhasználatod. A tulajdonos másnak haszonélvezetet "enged" esetleg "ad" az ingatlanján.
Szerződés kell hozzá, és ahhoz, hogy a földhivatal bejegyezze, közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni.

Linkas63 # 2017.10.12. 07:03

Köszönöm a segítsége(ke)t!
Mellesleg a tulajdonosa vagyok az ingatlannak, de mivel magánvállalkozó vagyok így a kapott bérleti díjjak a KATA alapomat növelik illetve beletolnak az ÁFA határba.
Igen, tudom hogy nem kell utána ÁFA-t fizetni de a saját vállalkozásom alapját emelik.
Ezt szeretném elkerülni a haszonélvezeti jog átadással mert így az ő nevükön fut a szerződés.
Azt már megtudtam hogy jobban járok ha a két lányom nevére megy mert a nejem, nem lévén egyenes ági rokon, csak jelentős illeték kifizetése után kaphatná meg a haszonélvezeti jogot. ( mondjuk ez röhej)

drbjozsef # 2017.10.09. 19:48

Ez valami kényszer, hogy mindenhez hozzászólsz valami háromszavas bölcsességgel?

Inkább olvass vissza 3 (három) hozzászólást, és akkor nem firkálsz zöldségeket.

MajorDomus # 2017.10.09. 17:58

Akkor adja át!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.09. 10:09

Igen, az lehet. De akkor mi az, hogy "le akarok mondani a haszonélvezetéről"?

Kérdezni se könnyű...

drbjozsef # 2017.10.09. 07:44

Jogos. Megint találgatás.
Lehet, hogy ő a tulaj, és csak alapítani akar nekik akkor. Vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.08. 19:05

Haszonélvezet nem ruházható át. (Az eleve hülyeség volt, hogy "ingatlanom", csak nem teszek mindent szóvá.)

drbjozsef # 2017.10.08. 18:45

Lehet, hogy félreértem, de nem azt szeretné, hogy az ő haszonélvezete megszűnjön, miközben a feleségének az egyik, a gyermeknek a másik ingatlanon alapuljon haszonélvezet?
Kvázi átadni nekik?
Mert "lemondani" nem lehet senki részére/javára, de gondolom ezt érti alatta.
Vagyis - akár egy szerződésben per ingatlan - egy lemondás és egy alapítás.

nonolet # 2017.10.08. 08:06

javára, részére

Ez csak jogtechnikai kérdés... az elérendő cél ismertében.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.08. 07:30

Ahhoz, hogy a földhivatal törölje is a haszonélvezetet, az ügyletet közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni.

Linkas63 # 2017.10.08. 01:44

Ezt a nyilatkozatot közjegyző előtt kell tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.07. 21:49

A "részére" sem lehet lemondani.

MajorDomus # 2017.10.07. 20:25

Leforditja magyarra.hogy, ,részére,,. A földhivatal nem tud, ,javául,,.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.07. 19:30

Ne haragudj, de azt, hogy "javára", hogy csinálja? Milyen szövegezési formulával éred el, hogy a "javára" legyen?

lajcsó # 2017.10.07. 17:26

Feleség és gyermek javára, vagy csak úgy egyszerűen teljesen mindegy. Illetékfizetési kötelezettség így sincs, meg úgy sincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.07. 14:20

Nem "javára", hanem egyszerűen. A fősodratú gyakorlat szerint ezt kétoldalú nyilatkozattal (megállapodással) teheted (így szigorúan véve nem is lemondás). Ahhoz, hogy a földhivatal törölje is a haszonélvezetet, az ügyletet közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni.

Linkas63 # 2017.10.07. 12:46

Tisztelt Hozzáértők!
Ha a feleségem illetve a gyermekem javára le akarok mondani egy-egy ingatlanom haszonélvezeti jogáról, akkor annak mi a hivatalos menete?
Köszönettel:
linkas63

MajorDomus # 2017.10.06. 17:09

Amikor jónak látja!

drbjozsef # 2017.10.06. 01:06

Az, hogy hogyan zajlik, és mennyi idő, elsősorban a jogosulttól függ. A bank akár ülhet is rajta évekig, aztán engedményezi, ott is telhet idő. Minden bizonnyal arra figyelnek, hogy ne évüljön el. Ha a bank azt látja, hogy a hagyatékból nem jut a pénzéhez, rögtön elindíthatja a jelzálogjog érvényesítését. Szóval minden bizonnyal megvárja a hagyatéki eljárás lezárását. De hogy mikor értesítik a tulajdonost? Isten tudja.

MajorDomus # 2017.10.05. 18:51

Jobb kimaradni ebből!

Vladislav # 2017.10.05. 13:48

Persze ezt tudom, de nem mindegy, hogy ez, hogy zajlik, mennyi ideig tart. Nem mindegy az alkupozíció szempontjából. Elképzelhető, hogy G. B. megegyezne a bankkal, illetve a faktorcéggel.

Elég bonyolult egy ügy.

pazs # 2017.10.05. 13:42

Igen (árverezés lesz) és nem (nem befolyásolja).

Reméljük a vételár meghatározásánál annó figyelembe vették ezt az óriási kockázatot és a vevő tanul az esetből (igenis követeljük a tehermentesítést, anélkül nem fizetünk vagy eleve a jelzálogjogosultnak fizetjük az első részletet, hogy tehermentes legyen az ingatlan).