Önkormányzati törzsvagyon elidegenítése


holélünk? # 2018.11.09. 22:10

nonolet
Egy próbát megérne, eddig még csak egy akár-t, meg egy sértést kaptam, ez nem nagy segítség.

nonolet # 2018.11.09. 22:03

Nem lehet rajtad segíteni, mert nem gondolkodsz...
Pedig adja magát a dolog logikája.

holélünk? # 2018.11.09. 18:55

Ügyvéd Úr!
Ha a törvény forgalomképtelennek mondja ki, amit rendelettel nem lehet forgalomképessé tenni, de településrendezési eszközökkel igen, akkor mi értelme a törvényi szabályozásnak? A településrendezési eszközök felülírhatják a törvényt? Tudom, hülye vagyok, de pont ezért szorulok segítségre.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.09. 16:47

Érdekes következtetés. Mondhatni, nem arisztotelészi logika.

holélünk? # 2018.11.09. 14:21

Lehet, hogy megválaszolhatatlan kérdést tettem fel..jelenleg konkrét ügy van ilyen folyamatban, de ezek szerint nincs jogszabály, amit be kellene/lehetne tartani a forgalomképtelen törzsvagyon törvény által kijelölt részének védelmében.

holélünk? # 2018.11.07. 10:56

A forgalomképtelen törzsvagyont a törvény határozza meg.A törvény által meghatározott törzsvagyon rendelettel nem változtatható. Eddig jutottam az értelmezésben. Kérdésem az lenne, hogy "a forgalomképtelen törzsvagyon jellege településrendezési eszközökkel megváltoztatható" mit jelent?

MajorDomus # 2017.10.05. 19:02

A tulajdonával azt csinál,amit akar.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.05. 15:51

Az, hogy egy ingatlan a törzsvagyonba tartozik, nem örökre szól. A képviselőtestület dönthet úgy, hogy megváltoztatja a minősítést. Ki más dönthetne erről?

Vasutas # 2017.10.05. 15:49

Miért nem? Kifejtené bővebben ügyvédúr?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.05. 14:43

Rossz a kérdés, mert tartalmaz egy téves állítást. Ez nem a törvény kikerülése.

Vasutas # 2017.10.05. 14:34

Tisztelt Szakértők!

Az önkormányzati képvíselő testület dönthet forgalomképtelen önkormányzati törzsvagyon elidegenítéséről (közút)? Kikerülheti azzal hogy telekalakítást csinál majd rá egy kis időre adás vétel jogcímen magánszemély részére értékesíti? Mert ugye az önkormányzati törzsvagyont nem lehet elidegeníteni, de így meg lehet kerülni a törvényt pár képvíselővel?

Önkormányzat: "Az ingatlan-nyilvántartási adatok alapján elkülönül a telekalakítás és megosztás utáni adásvétel, azaz nem egy eljárásban került sor a megosztásra és tulajdonjog változás ingatlan-nyilvántartási bejegyzésére"

Előre is köszönöm!