Behajtó cégnek ki lehet - e adni az adósok adatait ?


Dr.Attika # 2017.11.27. 14:57

Személyeskedés helyett el kell olvasni az alábbi cikket, ezután döntse el mindenki, hogy lehet vagy nem. Jogos avagy sem.

https://jogaszvilag.hu/…rultam-hozza

Vadsuhanc # 2017.11.27. 12:15

Kedves korrekt54!

Nevetni fogsz, de az elmaradt szemétdíjat a szolgáltató megkeresése alapján 2013-tól a NAV szedi be adók módjára behajtandó köztartozásként. A végrehajtás költsége még plusz 5.000. forint.

Tudomásom szerint.

Válaszom helyességétől függetlenül KBS és Burn Out válasza viszont teljesen helytálló.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.27. 11:24

És a megbízottnak is át lehet adni, természetesen. Józan embernek - ha jogász, ha nem - ez teljesen világos. Csak néhány éve pár botcsinálta emberjogász (még csak nem is a hivatásosok, annyira ők, se hülyék), kitalálta, hogy nemúgyvana. S bár ezerszer elmondtuk, hogy ez hülyeség, időről időre megjelenik, mint egy búvópatak.

Igen, korrekt54, az a válasz volt. Sapienti sat.

Burn Out # 2017.11.27. 10:40

Ptk engedményezés:

Az engedményezett követelést a kötelezett, a jogcím, az összeg és az esedékesség megjelölésével vagy egyéb olyan módon kell meghatározni, amely az engedményezés időpontjában, jövőbeli követelések esetén legkésőbb a követelés létrejöttekor az engedményezett követelést azonosíthatóvá teszi.

Nekem egyértelműnek tűnik, hogy át lehet adni.

korrekt54 # 2017.11.27. 10:40

KBS !

Ha nem tudja a választ, nem feltétlen kell hozzá szólnia, csak azért, mert ügyvéd.

korrekt54 # 2017.11.27. 10:38

Ez válasz KBS ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.27. 10:21

Ehhh! Ez a hülyeség még mindig fut?

korrekt54 # 2017.11.27. 10:17

Tisztelt Ügyvéd urak!

Az lenne a kérdésem, hogy az adós beleegyezése nélkül ki lehet-e adni behajtó cégnek az adós adatait.
Azon vitatkozunk, hogy nem, - mert adatvédelmi tv., stb.

Na de kérdezem én, hogy akkor mi módon lehetne a követeléseket /szemétszállítási díj/ befizettetni, ha nem engedélyezett a követelés-behajtás!