határozatlan idejű szivességi lakáshasználat?


ObudaFan # 2008.08.22. 11:23

Ha a körülmények olyan lényegesen megváltoztak, amik miatt nem várható el, hogy fenntartsd a szerződést, akkor lehet megszüntetni.

imeon # 2008.08.22. 09:32

Kedves Mindenki

Az én kérdésem az, hogy ha határozott időre kötött szívességi lakáshasználati szeződésem van, de szeretném, ha a lakó kiköltözne előbb a lakásból, kitehetem-e, és ha igen, hogyan? Vagy meg kell várnom, míg lejár a határozott idő? (Nyilván nem közös megegyezésről lenne szó.)

tjoe # 2005.08.02. 06:24

Tiszteletem Mindenkinek!

A szivességi lakáshasználat cimén én bérbeadhatom-e a feleségem tulajdonát képező ingatlant úgy, hogy neki bérleti díjat nem kell fizetnem és az APEH sem köt bele a kettönk közötti 0 forintos ügyletbe.

Ennek az a célja hogy nálam keletkezzen jövedelem.

Ha igen, akkor milyen dokumentum kell a kettőnk közötti megállapodáshoz?

Várom válaszukat, köszönettel: TJOE


TJ

maxin # 2005.08.01. 21:34

Ezek szerint életük végéig gond nélkül ellakhatnának a lakásomba, ha határozatlan időre van a befogadói nyilatkozat?

És ha megkapja a magyar állampolgárságot,
gondolom gond nélkül kitehetőek, nem?

derill # 2005.07.29. 07:38

maxin: sajnos nem teheted ki bármikor, ugyanis a befogadói nyilatkozat épp azt szolgálja, hogy ne lehessen csak ugy kitenni. Ha aláirod akkor attól függően, hogy a befogadói nyilatkozat mit tartalmaz, köteles vagy a lakhatását biztositani. Ha meg van benne határozva, hogy meddig, akkor addig, ha nincs, akkor addig, amig önként el nem költözik. Igaz, az ottlakásért kérhetsz albérleti dijat.

Ha kizárod, nemcsakhogy birtokvédelmet kérhet ilyen esetben, hanem kártéritést is.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Zoltán György # 2005.07.24. 21:57

Bármikor, indoklás nélkül megvonható a lakáshasználati jog, ha ellentételezés nélküli használatra vonatkozik.

Elvileg hatvan nap után csak bíróságilag lehet kitenni.
Illetve, ha nincsenek otthon, akkor egyszerűen kizárod...

maxin # 2005.07.20. 20:00

Határozatlan idejű szívességi lakáshasználat (rokonnak), a tulajdonos részéről bármikor megszűntethető? Mivel a rokon felesége nem magyar állampolgár, szükséges egy befogadó nyilatkozat, vmint ez lenne az állandó bejelentett lakcímük is! Tul.képp csak az érdekelne, hogy bármikor kitehetőek-e a lakásből v ennek van vmi egyéb következménye?
Köszönöm!