Haszonbérleti szerződés


drbjozsef # 2021.01.24. 11:33

Ha szükséges hozzá a hatósági jóváhagyás (59.§), akkor a mezőgazdasági igazgatási szervnek küldi el. Ha nem, a haszonbérbeadónak küldi meg.

Szerintem a bejegyzést a bérbeadónak kell kezdeményeznie, szóval akár itt is meg lehet akasztani a folyamatot, és simán felbontani a szerződést. (Ez, ugye, azt jelenti, hogy előhaszonbérlő nem jelentkezett)

Csuklósbusz # 2021.01.23. 23:20

Kifüggesztés lement, akkor most a jegyző küldi a földbizottságnak vagy a földhivatalnak?

Csuklósbusz # 2021.01.21. 19:24

Igen két tanúval és kész.

Csuklósbusz # 2021.01.21. 19:24

Tudtommal a haszonbérletihez nem kell ügyvéd, tehát ha jól lett megírva akkor elvileg be is jegyeztethető.
Jegyzőnek még nem sok mérlegelési hatásköre van, elvileg ha a közzétételi kérelmet kitöltve, meg mellé csatolva egy haszonbérleti szerződés című gyerekrajzot mellékelek neki azt is ki kéne tennie.
Jelenleg ki is van téve. Utána nem tudom mi a teendő és nem tudom mi fog történni. Pláne azt nem tudom hogyan lépjek hogyha vissza is akarom vonni...

drbjozsef # 2021.01.21. 16:20

Nem kellett ügyvéd a haszonbérleti szerződéshez, aminek már a közzététele is megtörtént? Akkor hogy kötöttétek meg? Csak úgy, két tanúval?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.21. 14:10

Megkötni megkötheted ügyvéd nélkül - csak éppen a bejegyeztetésre nem lesz alkalmas.

Csuklósbusz # 2021.01.21. 09:21

De akkor a jegyző után megy a földhivatalba majd onnan jön az értesítés hogy oké vagy sem?

Ha megkötni nem kellett ügyvéd akkor a felbontáshoz miért kellene?

drbjozsef # 2021.01.20. 05:52

Szerintem igen.

Lehet, hogy a felek közös megegyezéssel most is felbonthatják, de ha jelentkezne előhaszonbérlő, akkor vele szemben természetesen nem lenne hatályos a felbontás, ha a közzététel már megtörtént. Ehhez már ügyvéd kellene - de hát a felbontáshoz amúgy is kell a földhivatali eljárás miatt, kérdezd meg tőle.

Csuklósbusz # 2021.01.19. 23:07

De akkor a földhivatalba is be kell jegyeztetni és csak utána lehet visszamondani? Jegyző kapott 4 példányt, ő azokat mind benyújtja magától a földhivatalhoz?

drbjozsef # 2021.01.19. 16:49

Visszavonni mit?

A haszonbérleti szerződést?

Közös megegyezéssel. És igen, a folyamat lezárulta után, ha nem jelentkezik másik előhaszonbérlő.

Csuklósbusz # 2021.01.19. 13:08

Sikerült kifüggeszteni a szerződést de közben olyan vette meg aki garantálja hogy nem lakoltatja ki őket.
Hogyan lehet visszavonni? :-)

Vagy ezt már végig kell futtatni, bejegyeztetni a földhivatalba és utánna szabályszerűen felmondani? :-)

alfateam # 2021.01.06. 06:31

A módosítás indokoltnak látta elhagyni a szerződésnek a más törvényen alapuló elővásárlási és előhaszonbérleti jogosultakkal (valamint a megállapodáson alapuló elővásárlásra
jogosultakkal) való közvetlen közlésre vonatkozó rendelkezést is.
Így a szerződésnek az önkormányzati hirdetőtáblán való kifüggesztése már csak kiegészítő, tájékoztató szerepet tölt be a törvény szerint, és azt a hirdetmeny.magyarorszag.hu
kormányzati portálon kell nyilvánossá tenni. Tehát 2020. július 1-jétől a kifüggesztés
60 napos határideje a kormányzati portálon történt kötelező elektronikus közzétételt
jelenti és nem az önkormányzati hirdetőtáblán történő – a módosítás eredményeképpen
már nem kötelező – közzététel idejét.

drbjozsef # 2021.01.06. 06:10

Kifüggeszteni a megkötött szerződést kell. A szerződés megkötéséhez természetesen kell a meghatalmazás, nem is akármilyen, ha külföldi keltezésű a meghatalmazás. Utólag nem lesz az jó.

Csuklósbusz # 2021.01.05. 22:17

Pedig az volt a terv hogy egyszerre legyek az mármint meghatalmazott és bérlő is. Előbb szeretnénk a kifüggesztést elindítani minthogy hazaérne a tulaj, ezért a kérdés hogy jegyzőnek is kell ez, vagy elég csak a földhivatalnak? Vagyis a meghatalmazás utólag készülne el.

drbjozsef # 2021.01.05. 12:24

Ha a meghatalmazás megfelel alakilag a haszonbérleti szerződéshez megköveteltnek, akkor lehet meghatalmazással is ilyen szerződést kötni, és gondolom benyújtani is.

(Persze egyben a bérlő is, és a bérbeadó meghatalmazottja is nem lehetsz egyszerre)

Csuklósbusz # 2021.01.05. 11:50

Haszonbérletit lehet meghatalmazással benyújtani? Mármint aláírom a tulaj helyett mint meghatalmazott, aztán a kifüggesztés után a földhivatalnak utólag elég csatolni?

Külföldön van a tulaj...

drbjozsef # 2021.01.02. 12:58

Sima lakásbérleti jogviszony is elvileg öröklődik az új tulajdonosra, gyakorlatilag egy jobbik végrehajtó ha kilakoltatása kerül a sor akkor repül onnan mindenki.

Nem tudom, mi a sima meg a nem sima, és azt sem, hogyan jön ide az öröklés, mert eddig árverésről volt szó, de "jobbik" meg nem jobbikon sem múlik a kilakoltatás, csak az adott szabályokon. Van akit a világ legjobb végrehajtója sem lakoltathat ki.

Csuklósbusz # 2021.01.02. 04:16

Sima lakásbérleti jogviszony is elvileg öröklődik az új tulajdonosra, gyakorlatilag egy jobbik végrehajtó ha kilakoltatása kerül a sor akkor repül onnan mindenki.
Örökös igen, ilyesmi célom is van nem tagadom. Végrehajtónak elvileg nem ártok, mert ilyenek miatt megveheti az új tulaj tehát a végrehajtó nem károsodik, max az új tulaj tépi a haját vagy az enyémet.

drbjozsef # 2021.01.01. 09:08

Csuklósbusz,

Most nem turkálok bele a Vht.-ba meg az Fftv.-be eléggé, mert nem is értek hozzá annyira, de abban elég biztos vagyok, hogy a végrehajtás indulása után szerződéssel keletkező minden teher (haszonélvezet, bérleti szerződés, jelzálog, etc) törlendő lesz, mint a pinty.

Szomorú örökös # 2021.01.01. 06:24

Csuklósbusz

Egyre inkább azt érzem, hogy te minden oldalról megközelíted, hogy tudnál mindenáron használatba szerezni egy árverés alatt lévő ingatlant, majd a szerinted legjobb megoldást kiválasztva lépni. Ehhez kérsz itt már hetek óta folyamatosan tanácsokat. Ha ezt a fórumot a végrehajtók is olvassák, előbb-utóbb felfeded magad előttük és gyanítom, nem fognak komolyan venni. :-D

Vagy csak szimplán szórakozásból túráztatod itt a válaszadókat? :-D

Csuklósbusz # 2020.12.31. 16:16

Akkor a sztori: van egy árveréses ingatlan, nem tudom van-e elidegenítési tilalom rajta, kiakarják rakni a családot.
Földtörvényes önkormányzati árverésen megy. 20 nap múlva lesz az árverés.

Haszonbérlőnek akarom magam beíratni magam elijeszteni a vevőket. Vagy vegyék meg... de én használom 20 évig. :-)

Akkor most a jelenlegi tulajjal szerződök, és akkor neki vagy nekem kell benyújtani kinek és hogy a papírt?
Jegyzőnek majd Ő küldi a földhivatalba?

drbjozsef # 2020.12.26. 16:21

Van egy földhasználati nyilvántartás a földhivatalban. Oda köteles a haszonbérlő 30 napon belül bejegyeztetni a jogosultságát.

Csuklósbusz # 2020.12.26. 14:33

Haszonbérleti szerződés egyáltalán rákerül a tulajdoni lapra?

Szórakozás, több ismerős, több szálon ezért a sok és változatos kérdés.

Aztán ha valami balul sül el úgyis tudni fogjátok. :-)

drbjozsef # 2020.12.25. 11:32

(kezdem azt hinni, hogy ez neked valami szórakozás)

árverés =/= adásvétel

terhelési tilalom = nem jegyzik be a haszonbérletet.

Csuklósbusz # 2020.12.25. 00:03

Ezt azóta sem találom hogy hol olvastam, pedig az is benne volt hogy árverés esetén az új tulaj felmondhatja a haszonbérleti szerződést.

De lehet kipróbálom, egy elidegenítési és terhelési tilalom alatt lévő földtörvényes ingatlanra bejegyeztetem a haszonbérleti jogom. Aztán majd elválik mit szól hozzá a földhivatal, a bank, na meg az esetleges új tulaj.. xd