Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Dia73 # 2010.02.02. 15:39

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Ezek szerint így jártam... :(

Dia73 # 2010.02.02. 15:38

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Ezek szerint így jártam... :(

Balinho # 2010.02.02. 12:37

Nekem olyan problémám lenne, hogy a lakásszövetkezet vezetője egy bizonyos lakónak (nem közös képviselő!) információkat ad ki lakókról. Ez törvényes?
Ezen kívül többen úgy véljük, h a könyveléssel valami nem stimmel, és a "különbözetet" velünk lakókkal akarják megfizettetni különböző jogcímeken, pl. tartozása volt, igaz, h kiegyenlítette, de erre felszámolunk ennyi és annyi kamatot. Ilyet lehet? Mit tudunk tenni az ügyben? Elsősorban a könyvelő ellen, ill. a lakásszöv. vezetője ellen, h információkat ad ki.
A választ előre is köszönöm!

csemete59 # 2010.02.02. 07:29

Sziasztok. Nem panel program.Felújitás ugyan volt.De az nemindokolta az ekkora emelést.Sajnos az Önkormányzat szavazta meg mert ő volt többségben.Ez egy régi bérház.Már többször kértük a kk.hogy 6-után legyen a közgyülés mert többség dolgozik.Mégisem történt semmi.Igy elsem tudunk menni a közgyülésre.Akkor is soknak tartom az összeget.Mikor szóltam a kk.nek,hogy nemtudjuk fizetni a válasza azvolt,hogy vegyek fel személyhitelt.

ragyasdezso # 2010.02.02. 07:26

Dia73

Az SZMSZ a döntő, a többi csak fantazmagória!

monalisa1 # 2010.02.01. 22:33

A radiátorokra fel kellene szerelni egy-egy termosztátot, valamint a lakásba beérkező fűtési melegvízcsőre egy hőmennyiségmérőt, így lezárt termosztát esetén a hőmennyiségmérő "0" fogyasztást mutatna. Az egész kb. 80-100 ezer forintból megvan munkadijjal együtt - főleg hogy a szaki fusiban elvégzi...

A legtöbb panellakásban is ma már egyedileg lehet mérni a hőmennyiséget, vagyis elmúlt az idő hogy a nyított ablakon keresztül az utcát fűtik - és fizetik.

Ha nektek mondjuk elég 20 fok akkor a 28-at senki sem erőltetheti rátok, és az emiatti többletköltséget.

Más nem jut az eszembe.

Dia73 # 2010.02.01. 22:12

Köszi! A háznak saját kazánja van, a közös költség nagy része a fűtésre megy. A legtöbb lakó fázik, ami azt jelenti, hogy most perpill 28 fok van a lakásban, mi lassan már megőrülünk a melegtől. Lehet arra valami megoldást találni, hogyha elköltözünk, akkor részarányosan fizessünk, ha már mindeképp fizetni kell? A ház egyébként 26 éve épült, 4 emeletes. 1 vízóra van, a vízdíj az alapján van elszámolva, hogy egy lakásban hány fő él. Namost a SZMSZ-ünk alapján ezt is úgyanúgy fizetnünk kell tovább, akár itt lakunk, akár nem. De miért? Az oké, hogy amíg itt lakunk, akkor fizetünk x összeget/hó/fő, de ha elköltözünk, akkor nyilván nem használunk vizet. Az ELMŰ-nek sem fogok annyit fizetni havonta, mint most... Kicsit sokallom a havi 25 ezer közös költséget fizetni úgy, hogy nem lakom itt és nem használom sem a lépcsőház világítást, sem a fűtést, stb... Fenébe... :)

monalisa1 # 2010.02.01. 21:58

A 20 lakásos társasház vélem nem egy lapukkant panel, így az egyébként valószínűleg kérhető valós ár feléért - 25-30 ezer forintért biztosan találsz bérlőt.

A közös költséget muszáj fizetni - be is idézted., az esetleges nemfizetés bírósági eljárást eredményezhet - plusz annak költsége, és azt követően jelzálog a lakásra.

"Mona"
laikus hozzászóló

Dia73 # 2010.02.01. 21:43

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogyha elköltözünk egy társasházból (20 lakásos), de a lakást sem eladni, sem kiadni nem tudjuk egyelőre, akkor is kötelező a közös költséget fizetni továbbra is minden hónapban? Az állandó lakcímünk megváltozik, innen kijelentkezünk, az új címre ugye bejelentkezünk.. Ha pl. 1 évig nem fogjuk tudni sem kiadni, sem eladni, akkor havonta ugyanolyan kiadásunk lesz a közös költség, mint most, hogy (még) itt lakunk? A társasház szabályzatában ugyan az van, hogy a tulajdonosnak ez minden hónapban kötelező függetlenül attól, hogy ott lakik-e vagy sem, de hát ez akkor azt jelenti, hogy tulajdonképpen a "semmire" fogunk havi plusz 25 000,-Ft-ot kiadni. Én tudom, hogy nehéz lehet azt bebizonyítani, hogy senki nem lakik a lakásban a kijelentkezéstől számítva, de ha nem muszáj, akkor nem szeretnék fizetni, ha már nem lakom itt... Köszi bármilyen segítséget, vagy véleményt.

MajorDomus # 2010.02.01. 19:37

Csemete
A közös képviselő nem emelheti fel a közös költséget, arról csak a közgyülés dönthet.

Biztos hogy komoly beruházásról van szó, ha a közgyülés jóváhagyta ki kell fizetned.

ragyasdezso # 2010.02.01. 16:33

csemete59

Valamivel azért részletesebben: mi miatt emelt? panelprogram? veszélyelhárítás? Megszavazták?

csemete59 # 2010.02.01. 16:02

Segitséget és tanácsot szeretnék kérni.A kk.annyira felemelte a közösköltséget,hogy mi tulajdonosok nemtudjuk kifizetni.29m2-re 26-e.ft.Igy már a lakásokat árvereztetni akarja.Hova fordulhatunk vagy mit tehetünk.

ragyasdezso # 2010.02.01. 08:42

Mazsola66

A 0901-est kell leadni. + 2009.01.01.-től a 0908-ast is havonta (a 0-ást is!) kivéve, ha az NY jelű nyomtatványon nem mentetted ki magad a 0-ás leadása alól.

ragyasdezso # 2010.02.01. 08:36

nandy
Ha nem a Techem finanszírozta, akkor tényleg nem értem az évi 2x-i leolvasást. A tulajdonosok rosszabbul járnak a 2x-i leolvasási, feldolgozási díjjal.

osmi # 2010.02.01. 08:08

A rádiófrekvenciás leolvasásnál is van ilyen lap?

nandy # 2010.02.01. 08:05

Nandy !
Arra azért figbyelj oda, hogy a leolvasás egy 65 lakásos házban 1× alkalommal 156.000 ft, mig egy 87 lakásosban 187.000 ft !
Nem mindegy hány leolvasás van !

Tudom, nálunk radiátoronként 498,-Ft + ÁFA egy leolvasás díja.

nandy # 2010.02.01. 08:03

A beruházást nem a Techem finanszírozta, így vele nem kell elszámolnunk.
Leolvasó lap nincs, mert rádiós kütyük vannak.
Azért van kétszer leolvasás, mert az előző és a mostani kk. is azt állítja, hogy így sokkal jobb a lakóknak...
De ez az elszámolást nagyon megzavarja, mert beleveszik év elejétől göngyölítve az adatokat, pedig azt egyszer már elszámoltuk.

MajorDomus # 2010.01.31. 20:58

A nyugta amit-aláirsz hogy tényleg 22 egységet olvasott le a nagyszobai radiátorrol. A másodpéldány marad nálad, az első példány képezi az elszámolás alapbizonylatát.

osmi # 2010.01.31. 19:12

ragyasdezso!
Mi az a " leolvasó lap"?

MajorDomus # 2010.01.31. 15:40

Nandy !
Arra azért figbyelj oda, hogy a leolvasás egy 65 lakásos házban 1x alkalommal 156.000 ft, mig egy 87 lakásosban 187.000 ft !
Nem mindegy hány leolvasás van !

MajorDomus # 2010.01.31. 15:37

Azért nem értettem- miért kell 2x olvasni?
Az első évben az előző -évi fogyasztást számláztatom a hőszolgáltatóval, ha a december 31-i adat 40 %-al kevesebb mint az előző évi december 21-i adat akkor 20 %-al csökkentjük a benyujtandó előlegeket. A következő évben a tényleges előző évi fogyasztás+10% az előleg havonta.
Nálam is van FHM program, ahol a beszállitó finanszirozza meg, de ott pontos 3 oldalu szerződés rögziti hogy jut hozzá a pénzéhez.

Általában ugy hogy a megtakaritás 25 %->t a tulaj kapja vissza a számlában, a 75 %-ot a társasház, aki ezzel fizet a Techemnek.

MajorDomus # 2010.01.31. 15:37

Azért nem értettem- miért kell 2x olvasni?
Az első évben az előző -évi fogyasztást számláztatom a hőszolgáltatóval, ha a december 31-i adat 40 %-al kevesebb mint az előző évi december 21-i adat akkor 20 %-al csökkentjük a benyujtandó előlegeket. A következő évben a tényleges előző évi fogyasztás+10% az előleg havonta.
Nálam is van FHM program, ahol a beszállitó finanszirozza meg, de ott pontos 3 oldalu szerződés rögziti hogy jut hozzá a pénzéhez.

Általában ugy hogy a megtakaritás 25 %->t a tulaj kapja vissza a számlában, a 75 %-ot a társasház, aki ezzel fizet a Techemnek.

ragyasdezso # 2010.01.31. 09:44

Nandy

Most olvastam vissza, hogy ebben az évben is leolvasták januárban. Gyorsan le kell állítani évente 1x-i olvasásra. Ez a k.k. feladata. (Olvasásonként a ház nagyságától függő díjat kell fizetni!)

ragyasdezso # 2010.01.31. 09:26

MD

Semmi susmus nincs benne. Szokásos eljárás akkor, ha a Techem megelőlegezi a beszerelés költségét és szeretne is látni valamit a pénzéből. De a tulajoknak is jó, mert ha a fél fűtési szezonban volt megtakarítás, a hőszolgáltató csökkenti az átalánydíjat. A Techem résszámlát bocsátott ki, ami alapján év elején jóváírták a fogyasztást. (A kezdő évben 2 résszámla alapján számláz a hőszolgáltató)

Nandy

A mérőtök három számot mutat:
1, a felszerelt mérő azonosítója
2, az előző fogyasztás
3. a jelenlegi fogyasztás

A mostani fűtési szezon zárása után fogja nullázni az előző (2009-es) adatot.

Évente 1x fogják ezentúl leolvasni (ha nem akkor a k.k. a hibás).
Becsapni nem csaphatnak be bennetek, mert a mérő tárolt adata mellett leolvasó lapodnak is kell lenni, és azt össze tudod hasonlítani a számláddal.

De ha bemégy a Techem kirendeltségre, ott átnézik neked amit nem értesz.

MajorDomus # 2010.01.30. 23:19

Nandy !
Itt valami nem stimmel.
Csak azért -pofázok-bele, mert majdnem 2000 költségosztós lakást kezelek, ez a terűletem 2/3-a,tehát láttam már ilyent.

Azt nem értem, ha december 31-én a főtáv-leolvassa a központi hőmennyiségmérőt, akkor az addigi fogyasztást az előző évek fogy. Arányában szokták szétosztani, ehhez nem kell leolvasás.
Nézd már meg, hogy a Techem 1 vagy 2 számlát bocsát-e ki a háznak.

Ez utóbbi meglepne. Szerintem a második leolvasás diját valaki lenyulja.