Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2010.05.28. 21:12

Igaza van Dezsőnek !

Keressetek egy profit, egy hónap alatt lekönyveli az évet visszamenőleg, azzal képben lesz, junius végére lesz idei költségvetésetek.megindulhat a házatokban a kilábalás !

ragyasdezso # 2010.05.28. 15:58

nandy

Ha nem váltjátok le csak a problémát görgetitek.

nandy # 2010.05.28. 13:47

dingo:

Nincs szabványszöveg.

A lényeg az, hogy pontosan és egyértelműen meg kell fogalmazni a napirendi pontot, mert annak a pontnak kell szerepelnie majd a közgyűlési meghívóban is.

A tulajdonosokat pedig beazonosíthatóan kell ráírni a lapra, lehetőleg tulajdoni hányad megjelölésével (hogy könnyebb legyen összeszámolni).

nandy # 2010.05.28. 13:44

Ha nem fogadják el a beszámolót, akkor a k.k. nem megfelelő ügyvitelt valósított meg. A tulajdonosok az össztulajdoni hányad 10%-val rendkívüli közgyűlés összehívását javasolhatják a k.k. leváltására.

Hasonló helyzetben vagyunk mi is. Tegnapelőtt volt közgyűlés, nem fogadtuk el a 2010. évi tervet, mert a jelenlegi 130,-Ft/m2 helyett 222-274,-Ft/m2 közös költséget akartak elkérni (plusz a panelprogram miatt + 42,-Ft/m2)...
Nyilvánvalóvá vált, hogy a jelenlegi kk. teljesen alkalmatlan a posztjára, semmihez nem ért. Olyan tételek szerepeltek a tervben, hogy hihetetlen... ügyvédre 1 millió, számviteli ellenőrnek 300 ezer, meg ilyen "apróságok".

Tudjuk, hogy hamarosan le kell váltani, de az a helyzet, hogy a jelenlegi 130 ft tényleg nem lesz elég, mert nincs tartaléka a háznak. De ha most leváltjuk a kk-t, akkor még pár hónap eltelik, mire normális költségvetése lesz a háznak, és addig sok rossz dolog történhet, főleg úgy, hogy egyre többen nem fizetik a közös költséget...Nehéz ügy.

Ti mit tennétek?

ragyasdezso # 2010.05.28. 10:17

Lacek

Ha nem fogadják el a beszámolót, akkor a k.k. nem megfelelő ügyvitelt valósított meg. A tulajdonosok az össztulajdoni hányad 10%-val rendkívüli közgyűlés összehívását javasolhatják a k.k. leváltására.

MajorDomus # 2010.05.27. 21:07

Nem a képviselőt akarom mentegetni,mert ebben ő is sáros, arra értettem, hogy a dőntés a ti kezetekben van !

Más kérdés hogy neki kellene ebben lépni, ajánlatok, közgyülés,kivitelezés, stb.

Mindenképpen kezdeményezz egy közgyülést.

Lacek # 2010.05.26. 21:32

Sziasztok!

Tudatlanságomat orvosolni szeretném, remélem tudtok segíteni! Ha a zárszámadó közgyűlés máj. 28-ra van kiírva és a lakók a felmentvényt a közös képviselőnek nem adják meg, illetve a jövő évi tervezetet nem fogadják el, akkor mi történik utána? A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

MajorDomus # 2010.05.26. 20:06

Ez utóbbi jó ötlet, pár év alatt sokan kérdezték már ezt.

A megoldás nem a képviselőn mulik hanem rajtatok !

Adjátok össze a pénzt, s fel lesz ujitva a tető !
Pénz nélkül a közös képviselő sem tud csodát művelni ! Amit leirtál abból az derül ki, hogy minden esetben intézkedett.

A tetőn foltozással lehet javitani, de ha a tető lejtős akkor nem lehet
Tudni hol ázik át, de a lejtés miatt ha ott a mélypont, a te nyakadba folyik.

Kezdeményezd a közgyülés összehivását ( a tulajdonosok 10 %-nak aláirásával) - tetőfelujitásról határfozathozatal - napirendi ponttal.

A képviselő kérjen ajánlatokat a felujitásra, a közgyűlés meg döntse el, hogy hitelt vesz fel a ház vagy összedobjátok.
Ha nem szavazzák meg jogosult vagy kijavitani, s a társasházon birósági uton behajtani.

ragyasdezso # 2010.05.26. 14:38

balo

Az ügyészséghez fordulhatsz.

balo # 2010.05.26. 12:19

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan kérdéssel fordulnék a nagyérdeműhöz, hogy milyen jogi vagy akármilyen másmilyen lépéseket lehet megtenni egy közös képviselővel szemben ha nem tartja meg a közgyűlést május 31-ig?
Egy 36 lakásos társasházról van szó ha ez érdekes.Még a mai napig nem kaptunk értesítést arról ,hogy mikor lesz a közgyűlés pedig ha jól tudom törvény szerint 8nappal előre ki kell értesíteni a lakókat.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat

mamika49 # 2010.05.24. 20:41

Kösz MD!

MajorDomus # 2010.05.24. 18:13

Az utóbbi és fordulj az ügyészséghez !

mamika49 # 2010.05.24. 18:00

Dezso!
Ha felvetem a közgyűlésen, hogy nem szabályos az összehívás, hiányoznak az előírt dokumentumok és a többi tulaj mégis arra szavaz, hogy tartsák meg, hagyjam ott a közgyűlést, vagy azért maradjak és szavazzak a határozatok ellen?
Kösz a választ.

MajorDomus # 2010.05.21. 21:20

maskala

A lakásszövetkezeti törvény sokban közelit- már a társasházihoz, de vannak jelentős különbségek.

Minden épületnek van képviselője, a szövetkezetben van igazgatósági tag, sőt felügyelőbizottság is,de ezek sajnos az elnök emberei.

Az épületen belül fogjatok össze, váljatok ki a szövetkezetből s alakitsatok önálló társasházat ! A szövetkezetet is meg lehet reformálni, de ehhez szükségetek lenne a többi épűlet ( 2000 lakás !) segitségére.

A kiválás most már egyszerübb mint 10 évvel ezelőtt !

zoleeking # 2010.05.21. 20:36

Szia !
Kössz a választ boccs a türelmetlenségért szmsz meg nincs vagy ha van is nem tudja állítólag, hogy hol van a közös képviselő kössz mindent!

zoli

maskala # 2010.05.21. 20:12

Kedves MajorDomus...
kérlek ha futja az idődből, nekem is írj valami építő, segítő sorokat...
Köszönettel: maskala

MajorDomus # 2010.05.20. 21:36

Zoli

Még nincs vége a napnak, s a társasházkezelők is dolgoznak napoközben.

Kicsit zavaros amit irsz,inkább összefüggéstelen. Irj konkrétumokat.

Ha jól értem 17 éve-volt felujitva a tető, s most ismét esedékes. Ha 17 évet kibirt, akkor az jó munka volt.
Az irod hogy megvan rá a pénz késöbb azt hogy nem elég. Irj pontosabban mi a gondod ?

A társasház közgyülése dönthet arról hogy a ház hitelt vegyen fel a tetőfelujitásra, de arról nem hogy az egyes tulajdonosokat kötelezi erre ! Olvasd el az Szmsz-t hogy rendelkezik erről !

Ha ugy érzed jogsérelem ért, jogod van (egyedűl is ) az ügyészséghez fordulni !

Fogalmazd meg pontosan a kérdést,mi a probléma.holnap éjjel megint itt -leszek és segitek.

zoleeking # 2010.05.20. 19:49

Azért vki válaszolhatott volna na mind 1

maskala # 2010.05.20. 19:36

Kedves, tisztelt Mindannyian!
Új vagyok még, de a házunkkal együtt nagy pácban...Igyekszem a legrövidebben leírni...

  • Szövetkezeti ház vagyunk, évek óta nem tartott a kk. (a Szövetkezet) közgyűlést
  • van 2 "Házbizalmink" ők igen, de se jegyzőkönyv, se hitelesítők... stb.
  • Egyik probléma: pénzt gyűjtöttek be lakásonként (megszavaztuk) festésre, mert "nem volt megtakarításunk"
  • ezt az összeget a munkálatok végeztével a Szövetkezet is (!!!) átutalta nekik... (most nem akarnak elénk állni...)
  • másik probléma: maga a Szövetkezet! Horribilis összegeket fizetünk mindenre!!!
  • több mint 1 millió Ft kárkifizetése volt a háznak 4 év alatt a biztosító által... erről senki nem tud, papírokat nem látunk...(19 vízvezeték kár, 14 jégkár...stb.)
  • úgy emelik a közös költséget, hogy kifüggesztenek egy papírt a faliújságra... (vagy észreveszed, vagy nem..)

...és még sorolhatnám...
Miután belebolygattunk a dolgokba, most kijönnek közgyűlést tartani...
MINDEN ÉPÍTŐ ÖTLETET, JÓ TANÁCSOT, IDE VONATKOZÓ PARAGRAFUSOKAT SZÍVESEN VENNÉK,HOGY EGY KICSIT FELKÉSZÜLTEN VÁRJUK ŐKET...
Köszönettel: maskala

ragyasdezso # 2010.05.20. 14:35

mamika49

A közgyűlésen vesd fel, hogy nem szabályosan lett összehíva a közgyűlés. Ha mégis megtartják, az ügyészségen támadd meg a közgyűlési határozatokat, mivel a meghívó alapvető dolgokat nem tartalmaz.

mamika49 # 2010.05.20. 10:41

Dezső!
Köszönöm, hogy kimondtad a varázsszót:
"Csak olyan munkát fogadunk el, amit a tulajdonos is elfogadott!"
Nálunk nem készült semmiféle átadás-átvételi jegyzőkönyv a nyílászáró csere után. Vagyis a tulajdonosok nem írtak alá semmilyen átvételi munkalapot vagy jegyzőkönyvet. Gondolom, helyettünk megtette a kk. Nincs tudomásom arról, hogy a stadur milyen légáteresztő tulajdonsággal rendelkezik, ugyanis csak az ablakokról és az erkélyajtóról van garancia levelünk az adatokkal, a stadur minta nem is létezne. A pályázatban a k érték 1,1 volt, gondolom, ilyennek kell lennie a stadurnak is.
A hőfényképeket nézve az alvállalkozó, aki az éves ellenőrzést végzi a 7 éves garanciaidő alatt, azt mondta, hogy ha a szobában 20 C fok van, míg az ablakon 15, vagy ennél alacsonyabb, ez azt jelenti, hogy az ablak és a stadur szigetelőképessége nem megfelelő, erre azonban a fővállalkozó mégsem lépett, sem a kk.
Sajnos ő csak saját magát képviseli, a tulajdonosokat nem.
A radiátorcsere előtt pedig nem volt felmérés a lakásokban, illetve, nálam nem volt, ezért nem derült ki, hogy mekkora a nappali légtere, így a terv úgy született meg, mintha minden lakás egyforma lenne a 3 típuslakáson belül, ami szintén nem igaz, hiszen nálam ki van szedve a nappali és a konyha közötti fal, így vettem a lakást, a terven ez mégis szerepel.
A Techem pedig úgy dolgozott, ahogy a terv előírta.
Hiába van "papírom" az ÉMI-től, az önkormányzattól, hogy a kk. köteles átadni azokat a dokumentumokat, amik azt igazolnák, hogy nincs igazam, nem hajtja végre, vagyis nem ad át semmit. Vajon miért?
Most kaptam meg az éves beszámolót, ugyanúgy néz ki, mint az előző. Nincs lista a közös költséggel tartozókról, nincs lista arról, hogy ki fizeti a panelhitelt, ki nem, kinek mennyi a tartozása, holott ezt kötelező megadnia, még ombudsmani állásfoglalásom is van róla, és mindez a mögöttes, kezesi, soros fizetési kötelezettség miatt van (Ptk. 3. §. (3) bek.
Nincs szöveges része sem a beszámolónak, sem a költségvetésnek. Ezt utóbbiból kiderül, hogy semmiféle munkát nem terveznek, pedig a lépcsőházat megeszi a kosz.
Van szerinted más megoldás, mint a bíróság, illetve az ügyészség?
Bocs, nagyon hosszú voltam, de jó volt elmondani, és hátha más tanul a mi hibáinkból, mulasztásainkból.

zoleeking # 2010.05.20. 08:24

Tisztelt Szakértők!

Olyan problémával fordulnék önökhöz ami el sok mindenkit érdekelhet és szeretnék sürgős választ ha lehet ?!Tetőfelújítás 2 emeletes 8 lakásos tégla blokkos 17 éve teljes felújításon átesett (tető) társasház a háznak van pénze a felújításra de akkor nem marad egy forintja sem a kérdés kötelezhetik e a lakókat a (közgyűlés v. ügyint.bizottság.) milyen szavazási feltételek érvényesülnek ha nincs szabályozva külön a szavazás , jobban mondva a ház pénz nem is elég a teljes munkára kötelezhető-e valaki hitel fel vételre ha nincs elég pénze a közgyűlés által és milyen formában lehet ellene tenni (bíróság ilyesmire gondolok ????

ragyasdezso # 2010.05.20. 07:21

mamika49

Csak olyan munkát fogadunk el, amit a tulajdonos is elfogadott! A futó panelprogramban volt olyan lakás ahol 2x cserélték ki az összes nyílászárót, mert a tulajdonos nem vette át. Mi meg addig nem fizetünk, amíg mindenkivel át nem vetették. A k.k téged kell hogy képviseljen nem a beruházót!
Az valóban gondot okoz (és fog okozni) ha egyúttal nem szigetelték le a lakást. Ugyanis kívülről a szigetelő zárná le a nyílászárót és az biztosítaná a légmentes zárást. A stadúrnak nem a vastagsága számít, hanem a szigetelőképessége.

mamika49 # 2010.05.19. 22:11

Már csináltattam egy hőfényképet szakértővel, fizettem érte. Ott van rajta, hogy hol szökik el a meleg stb. Biztosan láttatok már ilyet.
Kértem a közös képviselőt, hogy továbbítsa az anyagot a kivitelezőnek. Nem tette, sőt az én tértivevényes levelemre se válaszolt.
Beszéltem egy másik szakértővel is, aki azt mondta, ilyen esetekben a kivitelező is készíttet egy hő fényképes vizsgálatot, és aztán vagy megegyezünk, vagy nem.
Hívtam nyílászáró cserével foglalkozó szakembert, fizettem neki és azt mondta, hogy nincs befejezve a munka akkor, ha csak az erkélyfalat teszik be, nem szigetelik le körben, és nem fedik be takarólécekkel.
Közvetlenül elküldtem a kivitelezőnek is az anyagot, aki közölte menjek oda, ahová akarok, de őt ne zavarjam, különben se látott még hőfényképet, ráadásul olyan szerződést kötött a közös képviselővel, hogy nincs takaróléc, csak luk, ha nem tetszik, fejeztessem be mással.
A kk. nem mutatja meg a szerződést, az ok: "csak".
A kérdésem csupán az, hogy a panel programban erkélyfal csere esetén, mi a végtermék? A kivitelező kitölti-e a hézagokat, amit az okoz, hogy a műanyag nyílászáró, illetve a stadur keskenyebb, mint a régi fa volt, vagy nem?
Másképpen, amikor átveszitek a munkát, akkor van-e rés a padlón illetve kint az erkélyen a járólapnál, vagy körbe van szigetelve, és takaróléccel le van fedve?
Minden lakásban így végezték a munkájukat, amin először felháborodtak a tulajdonosok, aztán mindenki barkácsolt valamit, de mivel a kk. a házban lakik, kerülik a konfliktust. Van egy-két tulajdonos, aki mellém áll, de szerintem nem ez a fontos, hanem az, hogy mihez van jogom? Én nem szeretek panaszkodni, csak mielőtt cselekszem, megkérdezek olyan embereket, akik foglalkoznak ilyen esetekkel.
MD, Dezső! Én csak annyit szeretnék tudni, Ti milyen munkát fogadtok el a felújításnál.
Annyi jó tanácsot adtok, nekem csak azzal van bajom, hogy fizettem, de nem azt kaptam, amit vártam, és közvetlenül nem reklamálhatok a kivitelezőnél, csak a kk.-n keresztül, mert nem én kötöttem a szerződést, ő pedig nem hajlandó képviselni az ügyet. Azt mondja, "toljuk el az ügyet", majd "egyszer" ő is kér szakvéleményt. Ez megy 2 éve.
Tényleg hálás lennék az őszinteségetekért, de ha nem akartok válaszolni, vagy nem érthető a problémám, vagy nem volt ilyen esetetek, nálatok azonos méretű a régi meg az új erkélyfal, azt is megértem.
Köszönöm, hogy meghallgattatok.

MajorDomus # 2010.05.19. 21:01

Annyifelé lehet szétlökni a szakértő diját.

Jó magyar szokás szerint ,,ugye magánál is van gond szomszédasszony ?,, máris zúdul a panaszáradat,mert panaszkodni azt nagyon tudunk.

Csak el ne mondd nekik hogy fizetni is kell majd.