Albérleti szerződés


Szomorú örökös # 2017.12.30. 02:22

nonolet

Amúgy az sem biztos ám, hogy: a számviteli törvény vonatkozik a helyzetre! Lehet magánszemély, lehet KATA adózó is....és máris nem vonatkozik rá a számviteli törvény!!!!

Azért erre ne vegyél mérget. Az, hogy KATA adózó valaki - én is az vagyok - attól még ugyanúgy kell adnia számlát, csak annyi a különbség, hogy neki nem pénztárkönyvet kell vezetnie, hanem csak egy szimpla bevételi nyilvántartást. Ha pedig magánszemély, akkor is speciális adószáma van és számlát is tud adni, amivel kicsit más a helyzet, mint a vállalkozói számlával, de attól még számla. Viszont egyébként is azt kellene tisztázni, hogy valaki bejelenti, hogy bérbe adta a lakását és az alapján számol el az érte kapott összeggel vagy pedig vállalkozóként csinálja. Az ingatlan bérbeadása ugyanis elkülönülten adózik a többi jövedelemtől, viszont ha vállalkozóként csinálja, akkor az szimpla vállalkozói jövedelem és hozzá kell adni az összes jövedelemhez, de javítsatok ki, ha tévedek.

És persze egészen más helyzet, ha eleve számla nélkül lett megbeszélve az összeg, mert úgy kevesebb. Akkor ugyanis a fekete gazdaságot gyarapították mindketten. Persze Istinek is hasznos és kényelmes volt, hogy nem piaci áron vette bérbe a lakást - persze ezzel az egészben részessé is vált - a tulaj is jól járt, mert nem adózott utána, azonban utólag ezért bármilyen bizonylatot kérni, mert az illető nem úgy válaszol egy haladék kérésére, ahogy azt a bérlő szeretné, na az az, amit én patkány magatartásnak hívok.

Szomorú örökös # 2017.12.30. 02:09

Isti33

En egy darab csunya vagy rossz szot sem irtam rad.nemtudom miert sertodsz meg ram

Ja persze, akkor ezt valaki más írta, ugye?

ne viccelj mar bodri.csak informalodtam

  1. Nem vagyok bodri, egészen másik névre kereszteltek anno engem.
  2. Nem emlékszem, hogy ilyen bizalmas hangnemet engedtem volna neked.
  3. Mint írtam, máskor azon gyakorolj ilyen hagnemet, aki eléd teszi otthon a kaját.

ellenben te patkanyoztal engem

Aki olyan stílusban, zsarolással fenyeget egy lakástulajdonost, ahogy azt te tetted, az igenis az, már megbocsáss. Hosszú időn át nem kaptál bizonylatot - érdekes, hogy eddig nem is zavart - nonolet le is írta, hogy valószínűleg így is volt megbeszélve, mert így olcsóbb volt a bérleti díj. Feltételezem, hogy bele is mentél. De te meg elkezded firtatni, hogy adózik-e utána, amikor nem a te szájad íze szerint válaszol? Hát ne is haragudj, de ez a véleményem és úgy gondolom, hogy nem vagyok vele egyedül.

Azt meg én döntöm el, hogy kivel, kinek az egészségére iszom. Nos, az tuti nem te leszel.

Isti33 # 2017.12.29. 22:06

Ertem. koszi.ezt ket nappal ezelott ilyen egyszeru valasszal meg lehetett volna oldani.foloslegesen ragoztuk.

nonolet # 2017.12.29. 21:54

"csupancsak kerdeztem ha ellenrizni szeretnem akkor lenne e ra modom jogom.!!"

NEM

Ez az adóhatóság joga és neki van módja is rá.

HA netán (a közös kasszáért aggódó állampolgárként)
fel/bejelented adóügyben MÉG AKKOR SEM kapsz majd a végén tájékoztatást a hatóságtól sem az eredményről.

Mert: SEMMI KÖZÖD mások adóügyeihez.
Ahogy a tiédhez sincs senkinek semmi köze.

Isti33 # 2017.12.29. 21:32

Szomoru orokos.
En egy darab csunya vagy rossz szot sem irtam rad.nemtudom miert sertodsz meg ram.ellenben te patkanyoztal engem.
De mindegy nem szamit.
Igyunk meg egy paleszt ha van kedved,es felejtsuk el a vitat.
Es masok is nyugi,ez nem vitaforum.en sem ebbol a celbol kerdeztem itt amit kerdeztem..
Ja es a berlemenyem tulajdonosa biztos fizet adot s egyebet.en nem felteteleztem rolla hogy ne fizetne.csupancsak kerdeztem ha ellenrizni szeretnem akkor lenne e ra modom jogom.!!a kauciot pedig majd lerendezzuk egymas kozott raer kesobb is.
Egyebkent mar atbeszeltuk a tulajjal,senkinek semmi baja a masikkal.

nonolet # 2017.12.29. 20:45

"Egyes fórumtársak szerint nem az adócsalás a szemétség,"

De az!
Azonban nincs bizonyítva... csak kósza gondolat.

"hanem az adóbefizetés firtatása."
Igen, mert semmi köze hozzá, főleg nem zsaroló céllal.

Tegyen feljelentést, ha van rá oka és bizonyítéka.
Vállalva a hamis vád kockázatát, ha nem biztos a dolgában...

De NE célozgasson-zsarolgasson, aljas módon.

"Egyes fórumtársak szerint nem a számvitel rendjét megsértő tulajdonos sara az elmaradt bizonylat, hanem a bérlőé, amiért nem kért bizonylatot."

Amúgy az sem biztos ám, hogy: a számviteli törvény vonatkozik a helyzetre!
Lehet magánszemély, lehet KATA adózó is.
...és máris nem vonatkozik rá a számviteli törvény!!!!

Egyébként pedig aki nem kéri a papírt, az

  • vagy hülye
  • vagy tettestárs az adócsalásban

Ennyi.

"más megőrzésre átvett pénze (a kaució)"

Tévedés...
Nem MEGŐRZÉSRE átvett pénz!!!!
Akkor letét lenne ugyebár.
(bár pénzletétnél sem kell konkrétan az átadott bankókat megőrizni)

"Egyes fórumtársak szerint más megőrzésre átvett pénze (a kaució) elköltése saját célra nem bűncselekmény. "

A kaució elkölthető!!!!
Nem kell őrizgetni (mivel nem letét!).

Viszont el kell tudni számolni vele vagy visszaadni, h eljött az elválás pillanata és az elszámolási időszak VÉGE!
Addig viszont mindegy, hogy megvan-e éppen a kaució összege...

ttip # 2017.12.29. 20:24

Megáll az ész.

Mi derült ki Isti33-ról? Megcsúszott pár nappal egy fizetéssel, ami kellemetlen, de előfordul; magánjogi elszámolási ügy, nem bűncselekmény. Van kaució, van rá törvényes mód, hogyan kell rendezni, a tulaj ehelyett ordítozott az üzlettársával. Isti33 néhány nap múlva rendezte a tartozását. Gondolhatnánk, itt vége is van a történetnek mindenki megelégedésére. Csakhogy.

Mi derült ki a tulajdonosról? Nem adott bizonylatot a befizetésekről (számvitel rendjének megsértése), elsikkasztotta a kauciót (bűncselekmény).

Az adófizetés firtatásánál két eset lehetséges. Vagy befizette a tulaj az adót: ez esetben nincs félnivalója; vagy nem fizette be: ez esetben meg szégyellje magát, és minden adófizető állampolgár jogosan kéri számon rajta az elmaradt adót.

Egyes fórumtársak szerint nem az adócsalás a szemétség, hanem az adóbefizetés firtatása.

Egyes fórumtársak szerint nem a számvitel rendjét megsértő tulajdonos sara az elmaradt bizonylat, hanem a bérlőé, amiért nem kért bizonylatot.

Egyes fórumtársak szerint más megőrzésre átvett pénze (a kaució) elköltése saját célra nem bűncselekmény. (De az).

Egyes fórumtársak szerint a bérbeadás nem üzlet, ahol a tulajdonos profitra kíván szert tenni, a bérlő pedig, mint minden üzletben a fizető vevő, a király, hanem a bérlő neve kuss, mert a tulajdonos "lakhatást biztosít".

És sorolhatnám.

Szálljatok magatokba, jó mélyen.

Szomorú örökös # 2017.12.29. 19:59

Isti33

en egy bunko ember vagyok de nem szegyenlem

Pedig volna mit! Tudod, itt normálisan beszéltem hozzád, te viszont olyan hangnemet engedtél meg magadnak, amire én tuti nem szolgáltam rá és ezt alapból kikérem magamnak. Szerintem szállj magadba és gondolkodj el rajta. Lehet úgy is nyilatkozni, hogy te ilyen ember vagy, de hogy más emberek még ezt sem teszik meg, nos ez nem lesz számodra egyáltalán mentség.

nonolet # 2017.12.29. 15:42

"Az adora vonatkozo kerdeseim csak kerdesek voltak nem fenyegettem senkit ezzel es nem is volt szandekomban.(egyszeru kerdes volt a jogokrol,ismetlem sajnos ez sem az en teruletem)"

Ehhez semmi közöd.
Az ő dolga és a Magyar Államé.

"Es vegul a szamlas kerdes.de azt gondolom ertitek hogy nem kapok soha sem szamlat bizonylatot vagy blokkot.ennyi."

Hát miért nem kértél?!!!

Kapnod kell legalább egy átvételi elismervényt minimum.
A józan ész is azt diktálja, hogy

  • "papír" nélkül

(átvételi elismervény vagy blokk/számla a helyzettől függően)

  • senkinek-semmit

nem fizetünk ki!!! a bérlet témában

Ha eltűrted az a te bajod...

Persze, ha "papír nélkül" olcsóbb volt,
akkor nyilván nem véletlen az eltűrés.

Papírral viszont értelemszerűen 20-30%-al magasabb a havi díj is. Hisz ugrik belőle az SZJA és az EHO is, adott esetben.

Szóval, aszerint kérd vagy ne kérd, ahogy alkudtál.

- -

"en egy bunko ember vagyok de nem szegyenlem"

Hát szégyeld és főleg ne legyél rá büszke...

Isti33 # 2017.12.29. 14:24

Udv megint minden olvasni es ertelmezni nem tudo kedves forumozonak (tisztelet a kivetelnek)...

Ez volt az elso uzenetem amit irtam ebbol indult ki a vita;
Udv mindenkinek.
Sajnos nem tudjuk idoben kifizetni a lakas berleti dijat most 25.en kellett volna fizetnunk es 8.aig kertunk haladekot.nagy vita volt belole sajnos.
erdeklodnek van e joga az alberletunk tulajdonosanak mostani evszakban kirakni minket az utcara?van e valami jogszabaly ilyen esetekre?
Masik kerdesem,hogyan tudnam ellenorizni,hogy bevagyunk e jelentve mint alberlok,hogy adozik e utanunk?hamar o ilyen kedves velunk.
Egy eve lakunk itt.van e lehetosegem utolag szamlat kerni az elmult egy evrol tolle?mert soha semmi papirt nem kapunk a kifizeteseinkrol.

Ertelmezzuk;
25.en kellett volna fizetni (bankok ugy bar zarva)
8.aig a haladek (hogy eddig biztosan fizetem)
Nagy vita belole (lekezeloen es csunyan beszelt velem ennyi semmi mas)
Utanna a kerdeseim.de azt hogy a tulaj ki akarna rakni egy ezoval sem emlitettem.csak elore informalodtam az o es az en jogaimrol.mert sajnos nem ez az en szakteruletem.tehat ha arra gondoltatok valami mas baj miatt akarna kirakni mondom hogy nem akart meg akkor sem kirakni.( kesobb o mondja h lakjuk le a kauciot mert nincs penze visszafizetni (2honap kaucio) )
Az adora vonatkozo kerdeseim csak kerdesek voltak nem fenyegettem senkit ezzel es nem is volt szandekomban.(egyszeru kerdes volt a jogokrol,ismetlem sajnos ez sem az en teruletem)
Es vegul a szamlas kerdes.de azt gondolom ertitek hogy nem kapok soha sem szamlat bizonylatot vagy blokkot.ennyi.
Sajnalom h ezt felreertelmeztetek.nem akartam ennyire tobbertelmunek latszoan irni kerdezni.
Az hogy ki a bunko es ki nem ,nem erdekel engem.en egy bunko ember vagyok de nem szegyenlem.sok bunko ember van aki meg be sem ismeri magarol.ez van.
A tobbi uzenet es fejlemeny visszamenoleg olvashato ertelmezheto.meg az is hogy ki hogy reagalt es beszelt velem itt es forditva.
Koszonom a sok mindenkinek hogy a karacsonyi unnepeket ennek a problemanak es az en tulajdonsagaimnak a feltarasan ugykodott..kellemes unnepeket es boldogabb ujevet mindenkinek.

nonolet # 2017.12.29. 10:02

Isti33

...hogy ki a bunkó az az írásaidból már kiderült.
Jobb a magad fajtákat messziről kerülni.
Nagy szívás veled találkozni...

Szomorú örökös # 2017.12.29. 07:10

Bea1

Isti 33 dicséretet érdemel azért, hogy ÁTGONDOLTA a dolgot, és RENDEZTE A TARTOZÁSÁT.

Előtte viszont bunkó stílusban leugatott mindenkit - azt is, aki kulturáltan írt neki - ha nem akarta megérteni, hogy ő "csak" két hét haladékot kért a fizetésre, amit a tulaj nem adott meg neki. Sőt arról is mélyen hallgat, hogy mi lehetett a háttérben, mert hogy tuti nem csak ez, az is biztos.

Az érvekkel meggyőzhető emberekkel legalább nem kell bíróságra járni!

Egészen addig, amíg egy-egy ember az itteni sértegetéseit komolyan nem veszi és nagy nyilvánosság előtti becsületsértésért magánvádas eljárást nem indít ellene. Csak ott már nem alperes és felperes lesz, hanem belőle lesz a végén vádlott. Ezt sosem árt előtte átgondolni még.

Bea1 # 2017.12.29. 06:32

A kaució visszafizetését a szerződés is rendezheti, de max 30 nap. 6 hónap ottlakás után levonható belőle akár egy komplett tisztasági festés is, pláne, ha ezt a szerződés is tartalmazza.

Mindkét fél súlyos károkat okozhat a másiknak, igaz, hogy ezek idővel behajthatók.

Isti 33 dicséretet érdemel azért, hogy ÁTGONDOLTA a dolgot, és RENDEZTE A TARTOZÁSÁT.

Láttunk már olyat is, hogy csakazér'se!

A visszavágás ingere meg -mint olyan- mindenkiben megvan.

Eszébe jutott, felvetette, ráhatásra elvetette.

Az érvekkel meggyőzhető emberekkel legalább nem kell bíróságra járni!

Szomorú örökös # 2017.12.29. 06:12

SolnesM

felmondás mondjuk 1 hónap . ő mehet veresre, de a lakbér és a korábbi közüzemi tartozások elszámolása még hatra van.

Ez igaz, de nem sokkal később ezt is írta:

kivan elore fizetve a felmondasi ido vegeig es most hogy majd visszakene adni a kauciot mar alkudozik h lakjuk le a ket honapot

Tehát ő a lakbért rendezte, a közüzemi tartozások meg úgyis utólag érkeznek, tehát ha azokat nem rendezi, akkor azt jogosan fogja a kaucióból rendezni a tulaj.

SolnesM # 2017.12.29. 05:58

pár napja talán 2 írja ist.. , hogy :

Ennyi ..megkapta a penzet.boldog.felmondtam.keressen jobbat szibpatikusabbat,biztos tolonganaka berlok.inkabb utazgatunk plusz napi 80percet de visszamegyunk sajat hazba veresre
Csakhogy egyet elfelejt : felmondás mondjuk 1 hónap . ő mehet veresre, de a lakbér és a korábbi közüzemi tartozások elszámolása még hatra van.

Szomorú örökös # 2017.12.29. 02:33

Isti33

en azt kerdeztem hogyan tudnam ellenorizni hogy fizet e adot utanam

Na látod, pontosan ez az, amihez nem sok közöd van. Az adófizetés ellenőrzésére adóellenőri igazolványra lenne szükség - ergo nyilván a NAV-nál kellene rendelkezdned státusszal - de neked nagy valószínűséggel nincs ilyen. Viszont nyilván ezért a hozzáállásért is beszélnek mások itt úgy veled, ahogy megérdemled. Amit te itt előadtál, az tipikus patkány magatartás és ne lepődj meg, ha ennek híre megy, ergo nem sok helyen fogsz kiadó lakást találni a környékben, mert hogy mindenki elhajt, az is tuti. És még csak tenni sem tehetsz ellene semmit, mert nem kötelező másoknak számodra lakhatást biztosítani.

Megsúgom neked halkan - tudod csakis azért nehogy hülyén halj meg - hogy az adóellenőröknek is csakis akkor van joguk bárkit is ellenőrizni, ha arra fenntről megbízást kapnak. Még a rendszerben lévő adatokat sem nézhetik meg csak úgy, kedvük szerint, amikor csak akarják, mert eljárás jár érte. Az adótitok fogalma ugyanis rájuk is vonatkozik.

De inkább újból megkérlek, hogy arról mesélj, miért volt ennyire ellenséges veled a tulajdonos, mert hogy nem a 2 hét haladék kérése volt az ok, az egészen biztos. Valami másért haragudott rád, csak arról érdekes módon mélyen hallgatsz.

Isti33 # 2017.12.28. 20:55

Nonodog.
Ezek szerint te sem szoktal adozni?,csak a berlo penzet beszedni es a berlo kauciojat elherdalni?ami nem is a te penzed..

Isti33 # 2017.12.28. 20:49

Nonoletti
Te tudatlan primitiv suttyo.
Olvass mar te csivava.
A tulaj akarja h lelakjam a kauciot hogy ne kelljen visszafizetnie mert nincs penze visszaadni.en nem akarom lelakni.o alkudozik.
Amugy meg nezutan a hogy mire is lehet a tulajnak levennie a kauciobol.a karok rendezesere es tobbek kozt a neki ki nem fizetett berleti dijra.
Okoskodsz azt olvasni sem birsz.
Ttip: persze hogy nem adott soha semmilyen papirt a fizeteseimrol.

nonolet # 2017.12.28. 20:14

Ja és a kaució nem LETÉT!!!
Hanem ÓVADÉK (pénzbeli biztosíték)

Ami nagy különbség ám, okoska.

nonolet # 2017.12.28. 20:10

El is költheti...

A lényeg, hogy: AMIKOR KELL!
AKKOR éppen visszatudja fizetni.

A többhez semmi közöd.

ttip # 2017.12.28. 19:07

Hihi, a tulaj elköltötte a nála letétbe helyezett kauciót (=a bérlő pénzét), ez meg mi? Sikkasztás? Szép kis társaság ez, mondhatom.

nonolet # 2017.12.28. 18:27

"Hanem felelős állampolgári magatartás, sőt, tulajdonképpen még baráti is."

Na ilyen egy faszkalap okoskodó-zsaroló... rohadék alak.
Az ilyenektől kímélje meg a sors az embert.

nonolet # 2017.12.28. 18:25

Isti33

Még azt sem tudod, hogy a kaució nem LAKBÉRRE VAN?!!!

De azért okoskodsz és pattogsz.

A kaució arra, van, hogy: ha valami kárt okozol,
akkor kár értéket a kaucióból lehessen levonni.
Egyszerűen és gyorsan.

A kaució tehát NEM egy lelakható lakbér előleg okoska...

A kaució akkor jön szóba, ha távozol a bérletből és akkor

  • ha van kár levonják belőle a maradéka pedig visszajár
  • ha nincs kár, akkor az egész visszajár

Vagyis azt követleni, hogy lelakhasd a kauciót.
Tudatlanság.

Kérni persze kérheted, szépen, mint szívességet.
Aztán a tulaj vagy belegyezik, vagy nem.

Mondjuk az ilyen nagypofájú, agresszív bunkó-paraszt esetén, mint aminek te látszol és sem egyeznék bele semmibe.

Sőt bérbeadóként örülnék, ha mielőbb elhúznál búsba ...

Igazából tőlem már kivenni sem tudtad volna,
mert némi rutinnal kiszúrhatók az ilyen alakok.

ttip # 2017.12.28. 18:20

Ha a tudomásodra jutott adócsalást jelzed az érintettnek, mielőtt felnyomnád az adóhivatalnál, megadva neki a lehetőséget az önellenőrzésre, az nem kekeckedés és semmiképpen nem fenyegetés. Hanem felelős állampolgári magatartás, sőt, tulajdonképpen még baráti is.

Azt nem tudod ellenőrizni, hogy befizette-e az adót, mert az adóbevallása nem nyilvános. Sejtésed azért lehet. Mondjuk, ha készpénzes fizetéshez ragaszkododd, és semmiféle bizonylatot nem kaptál a befizetésről, az elég sokat mond.

Isti33 # 2017.12.28. 17:55

Olvasd el figyelmesebben amit irtam.en azt kerdeztem hogyan tudnam ellenorizni hogy fizet e adot utanam.nem pedig azt kerdeztem hogy hol es hogy tudnam ot megszivatni,ha esetlegesen nem fizet adot az en kifizeteseim utan.nagy kulonbseg azert.
Ezt az egesz ado dolgot meg itt olvastam hogy masok igy bantak el tulajdonosokkal.es erre kerdeztem ra hogy tudnam e valahogy ellenorizni.
De tenyleg ne ragozzuk mar ezt tovabb.en mar tovabb leptem.most mar irogathatsz mas kerdeseire.elhagyjuk a berlemenyt amikor lejar a felmondas.a kaucio visszafizetesere nincs penze(ket honap).
Igyal egy sort ha van penzed.egeszsegedre.