adózás lakás eladás után


zsu40 # 2006.05.11. 17:47

Na most akkor mit csináljak? :)

Bubó # 2006.05.10. 22:01

Kedves ObudaFan!
Nézegetem én is az aláírásod, de nem értem, nekem bármely latin kijelentés magasnak tűnik. Pl. szótárban is csak videtur-t találtam. :(
Ezzel szemben pontosan tudom, hogy szegény zsu-t nem jól tájékoztattad, nem december 31-ig, hanem az adóbevallásra nyitva álló határidőig kell benyújtania az új lakás megvásárlásáról szóló szerződését a földhivatalba, annak érdekében, hogy ne kelljen befizetnie az adót. Nota bene, ha ezen időpontig (vállalkozó esetén febr. 15-ig, magánszemély esetén május 20-ig) nem sikerült a lakást megvenni, ekkor kell befizetni az adót, és benyújtani a bevallást, majd a jövedelem megszerzésétől (nem a bevallástól!) számított
5 éven belül visszaigényelhető a befizetett adó.
Sajnos, ugyanez a teendő akkor is, ha csak egy-két hónappal, esetleg csak 1-2 héttel később sikerül a lakásszerzés a bevallási határidő után.
A lényeg, hogy e témában a december 31-i időpontnak nincs semmi szerepe.
Si taciusses, philosophus mansisses.

ObudaFan # 2006.05.10. 19:27

Nincs mit.
Legyen ez az én titkom. :)

zsu40 # 2006.05.10. 19:00

nagyon köszönöm. Mit jelent ez a latin mondat? :)

ObudaFan # 2006.05.10. 18:46

December 31-ig kellene beadni a földhivatalhoz az új szerződést ahhoz, hogy ne kelljen előre megfizetni az adót, de ha ez nem történik meg, viszont jövő áprilisig talál másikat, akkor a befizetett adó visszaigényelhető.

zsu40 # 2006.05.10. 07:41

Segítségre lenne szükségem. Szeretném megtudni, hogy ha eladtam a lakásom, meddig kell újat vásárolnom, hogy ne kelljen adót fizetnem utána. Áprilisban adtam el, de még nem találtam újat. Mennyi időm van? Az év végéig kellene másikat találnom? Köszönöm