földhivatali hiba, vételi jog - jelzálogjog


Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.22. 08:58

Január 2-án adtam be,

Ügyvéd vagy?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.22. 08:57

Majd visszakapod a 6 600 forintodat.

ujlakas # 2020.04.22. 08:15

Mi is hasonló cipőben járunk... Hol tudtál az ügyedről információt kérni ? Nem vagyok földhivatali dolgokban egyáltalán jártas.

FDToth # 2020.03.13. 08:19

Kedves Fórumozók,

földhivatali bejegyzés, új építésű ingatlan.
Január 2-án adtam be, azóta semmi. Tudtommal 21 nap alatt be kell jegyezni (vagy 30 nap). A hivatal tudja, hogy csúszik és olyan májust mondanak.
Mit lehet tenni ilyen esetben, amikor a törvényi határidőt túllépik? Van olyan hatóság, aki eljár, vagy nincs mese, várni kell?

Köszönöm!

alfateam # 2019.12.25. 13:27

A polgári eljárásjogi szabályok alapján a kézbesítési vélelem megdöntésére irányuló kérelem arra hivatkozással terjeszthető elő, hogy a kérelmező a hivatalos iratot önhibáján kívüli okból nem vehette át, mivel a kézbesítés a hivatalos iratok kézbesítésére vonatkozó jogszabályok megsértésével történt meg, vagy más okból nem volt szabályszerű.

Az is hivatkozási alap, hogy az iratot más, fentebb nem említett okból nem volt módja átvenni, például azért, mert a kézbesítésről önhibáján kívül nem szerzett tudomást.

kisher # 2019.12.25. 13:00

Volt feleségem a megváltási árat letétbe helyezte. Beadványában az esetemben egy olyan levelezési címet jelölt meg, amit sosem láttam (ott sem voltam sosem). Így egyetlen értesítést sem kaptam, pedig beadványa egyes részeit (ügyvédem szerint) meg kellett volna fellebbezni. (Ennek hiányában jogerőre emelkedett.) Azt állítja, hogy a címet a Földhivatalból kapta meg. (Különben meg tudja, hogy ugyanott lakok, mint az elmúlt 5 évben és ahol előtte Ő is lakott. És minden hivatalos papírom ide jön azóta is.) Mit tehetek ilyenkor?
Köszönöm a segítséget!


Nem értek a joghoz, ezért minden segítséget köszönök szépen!

Kata6416 # 2019.08.04. 14:37

Rendben, nem aggódunk. Köszönöm szépen. :)

dr.Varga # 2019.08.04. 14:10

Még az lehetséges, hogy az ingatlan 1/2-1/2 tulajdoni hányad szerint volt megosztva, de az örökös megszerzi mindkét tulajdoni hányadot, viszont ez formailag két bejegyzés. Vagy ha mégis kétszer küldték el, ahogy az előző hozzászóló írja, a másodikat el fogják utasítani. Őszintén úgy gondolom, hogy ezen kár aggódni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.04. 10:47

Legfeljebb a másodikat elutasítják.

Kata6416 # 2019.08.04. 03:22

Köszönöm a választ.
Egy örökös van, ugyanazon örökös nevével két széljegyzés,két dátummal ( 2 nap különbséggel)
Privát üzenetben szívesen elküldöm, hiszen akkor ez kuriózum.

dr.Varga # 2019.08.03. 20:35

Kedves Kata6416,

Ahány tulajdonjog bejegyzés (azaz ahány örökös), annyi bejegyzési határozat és széljegy. Felteszem, hogy két örökös van. Még sosem láttam olyat, hogy a földhivatal kétszer jegyzett volna be ugyanolyan jogot, kizártnak tartom, hogy erről van szó. Olyat sem láttam, hogy kétszer küldött volna határozatot a közjegyző - a hagyatékátadó végzés alapján egy, csak a bejegyzés szempontjából lényeges adatokat tartalmazó kivonat készül, amelyet megküldenek a földhivatalhoz.
A földhivatali ügyintézési határidő pedig 60 nap. Mindazonáltam, ha bármi nem volna jó a bejegyzésben, fellebbezéssel élhetnek.

Kata6416 # 2019.08.03. 16:10

Kedves fórumtársak,

A következő helyzet megoldására szeretnék javaslatot kérni Tőletek :
Végre eljutottunk abba a stádiumba, hogy a véget ért a hagyatéki per, megnyertük ! A bíróság megküldte a végzést a közjegyzőnek, a közjegyző is jogerőssé tette és megküldte a Földhivatalnak elektronikusan. A probléma ott van, hogy kétszer ! azaz: jelenleg az örökös jelenleg két db. széljegyen szerepel.
Mi a teendő ebben az esetben ? Vissza közjegyző, kérelem a Földhivatalnak, ügyvéd... ???
Igy nem tudjuk értékesíteni az örökölt ingatlant egyenlőre. A Földhivatali (21 nap)végleges bejegyzésig még van 5 napunk.
Köszönettel.

MajorDomus # 2019.03.29. 20:33

a készülék ragad be...
...tapasztalat

wers # 2019.03.29. 16:04

Azért tud ez a fórum itt viccülődni velem. De nem baj.

wers # 2019.03.29. 16:02

Valahogy az az érzésem, innen ezt itt nem oldjuk meg. Majd kiderül. Hogy ezt mi megtudjuk-e???

wers # 2019.03.29. 15:51

Valahogy az az érzésem, innen ezt itt nem oldjuk meg. Majd kiderül. Hogy megtudjuk-e???

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.29. 15:41

Jó, már látom. Az én tippem meg az, hogy elfelejtették, hogy a garázsnak külön helyrajzi száma van.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.29. 15:38

Lehet, hogy velem van baj, de nekem ilyen tényállás nem jött le.

wers # 2019.03.29. 14:53

Drága Béla, ez rendben, az a kérdés, miért nem jegyezték be 40 éve a tulajdonos változást.

Két ingatlant egyszerre egy vevőnek adtak el.

Nyomozó munka lesz az biztos, lehet nem is találnak semmit ehhez a garázshoz még a levéltárban sem. Azt gyanítom, hogy a lakás ingatlan aktát kell majd előbugászniuk. Sokszor futottam már bele az évek során, hogy a két ügyet egy borítékban küldték be, és az ügyintéző csak a fölső oldalra koncentrált, nem lapozott bele. A garázs adásvételije ott pihizik a lakáséval együtt.

Csak megérzés, de be szokott jönni 90%-ban.

Ezer éves szabály, minden ügyet külön kell kezelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.29. 12:51

Nem olyan bonyolult ez. Volt egy illetéktartozása. Megterhelték miatta az ingatlant végrehajtási joggal. Elfelejtették behajtani a tartozást, elévült (vagy kifizette, mindegy); a végrehajtási jogot töröltette az adóshatóság. Ennek a törlésnek a díját kell kifizetnie. (ez még nem évült el.)

oligaliga # 2019.03.29. 12:24

wers

Az okmányirodában 5-10 perce van rá az ügyintézőnek. Ha rend van, meg kell lennie. HA már archiv, akkor is max. egy-két nap, ha nem épületen belül tárolják. Csak akarni kell.

A földhivatali irattár nem okmányiroda. A budapestiekről meg ne is beszéljünk. Az iratmásolat iránti kérelmet csak a földhivatalban tudod leadni, akik az ingatlan fekvése szerinti irattárat keresik meg. Ha szerencséje van, akkor helyben meglesz, ha nem akkor a Budafoki útra kell mennie.

Fontos észben tartani, hogy az adás-vételi szerződések nincsenek és a következő 10-15 évben nem is lesznek digitalizálva, szóval kutatni kell az iratok között.

wers # 2019.03.29. 11:20

drbjozsef a földhivatal meg mindet megnézheti. Az ügyintéző ezért fizetést kap. Keresgéljen, kutakodjon, és javítson.

drbjozsef # 2019.03.29. 10:36

havrilla,

Évi kettő darab teljes tulajdoni lap lekérése ingyenes ügyfélkapuval.

wers # 2019.03.29. 09:55

Ki lehet kérni az irattárból, csak egy kicsit hosszú idő, amíg megtalálják.

Az okmányirodában 5-10 perce van rá az ügyintézőnek. Ha rend van, meg kell lennie. HA már archiv, akkor is max. egy-két nap, ha nem épületen belül tárolják. Csak akarni kell.

wers # 2019.03.29. 09:53

Az adás-vételi szerződéseket határidő nélkül őrzi.

Az jó. Akkor macerálják meg magukat kicsit, és intézkedjenek.

Nincs jogosultsága ahhoz, hogy levélküldés előtt utánanézzen a címzettnek, vajon ottlakik-e még.

De, szoktak adatszolgáltatást kérni az okmányirodától.